CONSTANTA NU E MAZARE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția CONSTANTA NU E MAZARE

constantean

#26

2014-05-12 12:36

De ce trebuie eu sa muncesc si sa platesc taxe si impozite iar mazare sa cheltuie banii pt tigani(asa zis saraci)sa le dea "case" ....? Sa ii puna la munca sa poata si ei munci, nu doar la specula prin piete de-am ajuns sa-mi fie sila sa merg in Tomis 3.

Musafir

#27

2014-05-12 18:54

In atentia initiatorului/initiatorilor petitiei ! Cu o floare nu se face primavara.O petitie nu este suficienta.La tupeul manifestat de acest primar va trebui sa-i raspundem pe masura.Mazare nu este singur,nici nu poate rezista singur.
Mazare este doar o marioneta sau "carne de tun" pentru structurile antidemocratice si antiromanesti,deja osificate in spatele lui.Mazare este asa de slabut la minte si plin de el incat nici nu-si da seama ca "prietenii" lui sunt dispusi sa-l puna in prastie la nevoie.
In Constanta nu exista partide politice,nu exista opozitie politica,toti politicienii sunt in slujba primarului.Toata presa este aservita primarului sau urmareste numai profit.Acesti oameni au acumulat averi si influienta incat sunt in stare sa schimbe guverne,ministri,sa cumpere influenta in stat.Mazare singur a declarat ca schimba ministri dupa bunul plac.Inca o dovada ca este slabut la minte daca a declarat asa ceva.
Oligarhii au ajuns sa ameninte statalitatea Romaniei.La doi ani dupa alegerile locale,nu s-a evidentiat niciun politician local pentru viitoarele alegeri in primarie.Din cauza asta va trebui sa ne luam singuri soarta in mana.
Constanta este a noasta,a tuturor constantenilor ,in egala masura.Ei au de pierdut averi,influenta,vile,masini luxoase,conturi in banci straine.Noi pierdem ani din viata si
sacrificam viitorul copiilor.Din cauza asta va trebui sa facem mai mult decat o simpla petitie.Va trebui sa ne organizam in primul rand.Poate va fi nevoie sa informam
corect populatia,sa tiparim pliante,afise,
scrisori.Va fi nevoie sa facem voluntariat asa cum ne pricepem fiecare din noi.Nimic in afara legii,nimic in afara ordinii sociale !
In tara mea am dreptul sa-mi spun parerea ! Va trebui sa deschidem o pagina de internet speciala pentru a informa corect populatia orasului.
Fiecare din noi se pricepe la ceva.Unul face poze,altul are timp,unul stie sa faca o
pagina de internet,altul stie sa scrie un articol,altul are o imprimanta buna,etc.Va trebui sa atragem de partea noastra oameni de valoare,oameni de cultura,istorici,arheologi,
arhitecti,constructori,juristi,etc.Noi nu facem politca.Sa fie intr-un ceas bun !

Musafir

#28

2014-05-12 19:14

Sa se faca dreptate!
Camelia

#29 Pt #27

2014-05-13 15:35

Domnule musafir cu nr.27...este adevarat ca aceasta actiune nu poate avea sanse de castig daca nu este sprijinita si promovata in mass media.Cei care lucreaza cu si in presa ar trebui sa preia si sa difuzeze aceasta petitie,ar fi necesare cateva dezbateri publice,ar trebui ca partidele din opozitie sa isi trimita observatori la punctele de colectare de semnaturi stabilite de Mazare,ar trebui sa se stie ca s-a mers pana intr-acolo incat primarul si-a triimis subalternii din casa in casa sa stranga acele semnaturi.Dar cei care au initiat aceasta actiune,macar au facut ceva.In primul rand au dovedit curaj,multi au zemnat cu nume si prenume,chestiune care pe dvs nu va caracterizeaza.Este foarte usor sa stai pe margine si sa carcotesti,sa comentezi si sa te limitezi la a fi un simplu observator.Ti-as recomanda sa ai initiativa si idei si,mai mult,sa le pui in practica.Cel mai usor este sa dai sfaturi.Cel mai greu este sa le aplici in realitate.Aceia care au conceput aceaste petitiie,incepand de la redactare si sfarsind prin a o ad
Camelia

#30 Pt#27

2014-05-13 15:38

A aduce in atentia publicului prin postarea lor pe acest site sau pe facebook,au alocat timp,energie si au tras un semnal de alarma.Este clar ca primarul nu va raspunde intrebarilor.Recomand tuturor celor care s-au saturat de domnia lui Mazare,sa semneze petitiile cu nume si prenume.Este un inceput sa dovedim ca,totusi,Constanta nu e Mazare!!!
Teodorovici

#31 Pentru Camelia

2014-05-13 20:08

Sunt Teodorovici,cel care a semnat la nr.305.Din lipsa de timp si eu citesc comentariile in fuga.Comentariul meu nu l-ai citit cu atentie.Sunt unul din cei care au propus sa strangem randurie si sa ne implicam fiecare in felul lui.Repet,o simpla petitie semnata nu va avea niciun efect.Mazare a fost in stare sa-i dea afara din biroul lui pe inspectorii in constructii.Mazare foloseste expresii de genul "...sa ma pupe in fund".Mazare nu recunoaste legitimitatea justitiei din tara mea.Mazare nu recunoaste autoritatea sefului statului.Eu nu l-am votat pe Basescu dar am obligatia s-l recunosc ca sef de stat pentru ca asa a vrut majoritatea.Mazare este un dusman al unitatii statale.El a creat un precedent periculos.Daca el nu recunoaste autoritatea justitiei sau autoritatea sefului statului,de ce eu sau alte milioane de cetateni romani am fi obligati la randul nostru sa recunoastem autoritatea viitorului presedinte,PSD-ist sau nu,sau autoritatea unei justitii "mazariste",ca sa dau un exemplu.Poate nu vreau sa-l recunosc pe Ponta ca presedinte.Am dreptul asta ? Repet,prin exemplul lui,Mazare reprezinta un precendent periculos la adresa statului roman.El nu se va impiedeca de o dorinta exprimata printr-o petitie.Mazare nu va raspunde petitiei.Eu nu dau sfaturi,dar am inteles sa ma implic.Ca dovada,am folost expresii de genul asta:"..sa NE luam singuri soarta..","..sa NE ORGANIZAM..",..VOLUNTARIAT",etc.Eu nu am calitati de lider.Si nici singur nu pot sa initiez ceva pentru ca ori nu ma baga nimeni in seama ori incasez o bataie pe strada(am fost deja injurat de "atletii" lui Mazare).Cine crede ca are calitati de lider,cine crede ca are spirit organizatoric si initiativa,trebuie SA FACA UN PAS IN FATA.Asta am dorit sa se inteleaga din comentariului meu.Din cauza asta m-am adresat direct initiatorului/initiatorilor petitiei.Am avut speranta ca daca au initiat o petitie au si calitatea/vointa de a merge mai departe.
ionut

#32 jos clovnii

2014-05-14 13:20

Domnule primar,

va rugam sa ne spuneti ce demersuri si ce investitii, cate locuri de munca s-au creat in orasul Constanta, cu ce ajuta investitiile din Mamaia locuitorii orasului ( sunt 2 luni de sezon), nu cumva doar pe prietenii dumneavoastra?

inalte orase(vezi Sibiu, Cluj) s-au creat parcuri industriale,somajul este scazut, nivelul de trai mai ridicat, din ce bani daruiti subventii si pachete,nu cumva tot din banii cetatenilor.
Daniela

#33 Mergeti fratilor la vot

2014-05-16 17:19

Avand in vedere ca D-nul Mazare obtine portul contra voturi, ma gandesc ca ar trebui sa ne deranjam la vot restul de peste 60% din constanteni, care nu au fost sa voteze la ultimile alegeri, si sa aratam ca acest individ nu poate controla aceasta promisiune pe care o face. Daca nu vom face asta, o sa ne lasam in continuare condusi de niste "alesi" votati de milogii de bidonville, de milogii de coada la pui, malai samd...
UN FRAIER CARE A PLECAT DIN CONSTANTA

#34 cainii latra, ursu " trece

2014-05-18 17:34

strutinschi a cel mai smecher. O sa vina in tara cand se potoleste DNA-ul.Pot sa faca fraierii 10000 de proteste. Ii doare la bascheti pe toti. Astia rad de noi de se sparg. Vor PORTUL, o SA IA PORTUL. Singurul medicament pentru ei, pentru boala lor, este pastila DNA. Adevarat, ce minti de juristi au astia, sunt acoperiti superbine. Poate pica la parnae vreun fraier , doi, din clanul lor. Sageti. Eu am incredere in DNA. Acesta este testul lor de independent la Constanta. Nu se intampla nicaieri in tara ce se intampla la voi in Constanta. Cunosc pe cineva din apropiatii lor din Constanta si stiu ca sunt beton la acte. D-aia rad de DNA tot timpul. Asteptam si noi sa vedem ce se intampla si poate ne vom intoarce la Constanta. N-am putut sa facem nicio afacere fara taxele de smecher ale lui Mazare. DNA-ul stie cati constanteni au plecat din Constanta din cauza mafiei lui Strutinschi ? Burlacu de la DNA care a fost sef la politie il pupa in dos pe Nicusor ca sa ramana in functie. Politia e tot sub ei. Am incredere in SRI si DNA. ATAT.

Musafir

#35 Re: lui Gheorghe Stanciu

2014-05-21 07:52

#18: Miti - lui Gheorghe Stanciu 

 adevar ai grait ..MITI ...

 


Musafir

#36

2014-05-21 12:50

Multumesc pentru aceasta initiativa;multumesc pentru suportul destul de mare acordat acestei initiative.
M-am saturat sa muncesc pentru a plati salariile asa-zisilor reprezentanti ai orasului, pentru toate nulitatile aflate in primarie si CJ.
M-am saturat sa ma plimb printr-un oras care se afla in continua demolare cand se apropie sezonul si alegerile;m-am saturat sa merg iarna prin nameti de zapada pe principiul ca oricum se topeste odata si odata.
Constanta a devenit un oras de baruri si cluburi; un oras al depravarii - pestele de la cap se impute.
Nu mai vreau sa-l vad pe Constantinescu blocand o intersectie ca a adormit la volan de beat ce era.
Vreau sa ma plimb pe trotoare asfaltate si curate,vreau sa avem parcuri si cel mai mult - vreau ca punctul strategic al economiei romanesti sa ramana al tarii si nu al parvenitilor.
Statiunea Mamaia este un dezastru la fel ca tot orasul.
Oare acesti pensionari care asteapta acel pachetel oare nu pot sa inteleaga ca pomana lui Mazare provine din pomana Fondurilor Europene?nimeni nu le paote explica acest lucru?
Atunci poate se vor trezi si ei.
daca vreti ca ceva sa se schimbe atunci hotarati-va si iesiti la vot nu mai faceti politica fotoliului si statului la televizor

Musafir

#37 edmonton

2014-06-06 18:39

Mazare a creat un sistem mafiot,de tip :Oamenii nostrii?niciodata.