CONSTANTA NU E MAZARE

Teodorovici

/ #31 Pentru Camelia

2014-05-13 20:08

Sunt Teodorovici,cel care a semnat la nr.305.Din lipsa de timp si eu citesc comentariile in fuga.Comentariul meu nu l-ai citit cu atentie.Sunt unul din cei care au propus sa strangem randurie si sa ne implicam fiecare in felul lui.Repet,o simpla petitie semnata nu va avea niciun efect.Mazare a fost in stare sa-i dea afara din biroul lui pe inspectorii in constructii.Mazare foloseste expresii de genul "...sa ma pupe in fund".Mazare nu recunoaste legitimitatea justitiei din tara mea.Mazare nu recunoaste autoritatea sefului statului.Eu nu l-am votat pe Basescu dar am obligatia s-l recunosc ca sef de stat pentru ca asa a vrut majoritatea.Mazare este un dusman al unitatii statale.El a creat un precedent periculos.Daca el nu recunoaste autoritatea justitiei sau autoritatea sefului statului,de ce eu sau alte milioane de cetateni romani am fi obligati la randul nostru sa recunoastem autoritatea viitorului presedinte,PSD-ist sau nu,sau autoritatea unei justitii "mazariste",ca sa dau un exemplu.Poate nu vreau sa-l recunosc pe Ponta ca presedinte.Am dreptul asta ? Repet,prin exemplul lui,Mazare reprezinta un precendent periculos la adresa statului roman.El nu se va impiedeca de o dorinta exprimata printr-o petitie.Mazare nu va raspunde petitiei.Eu nu dau sfaturi,dar am inteles sa ma implic.Ca dovada,am folost expresii de genul asta:"..sa NE luam singuri soarta..","..sa NE ORGANIZAM..",..VOLUNTARIAT",etc.Eu nu am calitati de lider.Si nici singur nu pot sa initiez ceva pentru ca ori nu ma baga nimeni in seama ori incasez o bataie pe strada(am fost deja injurat de "atletii" lui Mazare).Cine crede ca are calitati de lider,cine crede ca are spirit organizatoric si initiativa,trebuie SA FACA UN PAS IN FATA.Asta am dorit sa se inteleaga din comentariului meu.Din cauza asta m-am adresat direct initiatorului/initiatorilor petitiei.Am avut speranta ca daca au initiat o petitie au si calitatea/vointa de a merge mai departe.