CONSTANTA NU E MAZARE


Musafir

/ #27

2014-05-12 18:54

In atentia initiatorului/initiatorilor petitiei ! Cu o floare nu se face primavara.O petitie nu este suficienta.La tupeul manifestat de acest primar va trebui sa-i raspundem pe masura.Mazare nu este singur,nici nu poate rezista singur.
Mazare este doar o marioneta sau "carne de tun" pentru structurile antidemocratice si antiromanesti,deja osificate in spatele lui.Mazare este asa de slabut la minte si plin de el incat nici nu-si da seama ca "prietenii" lui sunt dispusi sa-l puna in prastie la nevoie.
In Constanta nu exista partide politice,nu exista opozitie politica,toti politicienii sunt in slujba primarului.Toata presa este aservita primarului sau urmareste numai profit.Acesti oameni au acumulat averi si influienta incat sunt in stare sa schimbe guverne,ministri,sa cumpere influenta in stat.Mazare singur a declarat ca schimba ministri dupa bunul plac.Inca o dovada ca este slabut la minte daca a declarat asa ceva.
Oligarhii au ajuns sa ameninte statalitatea Romaniei.La doi ani dupa alegerile locale,nu s-a evidentiat niciun politician local pentru viitoarele alegeri in primarie.Din cauza asta va trebui sa ne luam singuri soarta in mana.
Constanta este a noasta,a tuturor constantenilor ,in egala masura.Ei au de pierdut averi,influenta,vile,masini luxoase,conturi in banci straine.Noi pierdem ani din viata si
sacrificam viitorul copiilor.Din cauza asta va trebui sa facem mai mult decat o simpla petitie.Va trebui sa ne organizam in primul rand.Poate va fi nevoie sa informam
corect populatia,sa tiparim pliante,afise,
scrisori.Va fi nevoie sa facem voluntariat asa cum ne pricepem fiecare din noi.Nimic in afara legii,nimic in afara ordinii sociale !
In tara mea am dreptul sa-mi spun parerea ! Va trebui sa deschidem o pagina de internet speciala pentru a informa corect populatia orasului.
Fiecare din noi se pricepe la ceva.Unul face poze,altul are timp,unul stie sa faca o
pagina de internet,altul stie sa scrie un articol,altul are o imprimanta buna,etc.Va trebui sa atragem de partea noastra oameni de valoare,oameni de cultura,istorici,arheologi,
arhitecti,constructori,juristi,etc.Noi nu facem politca.Sa fie intr-un ceas bun !