CONSTANTA NU E MAZARE


Musafir

/ #36

2014-05-21 12:50

Multumesc pentru aceasta initiativa;multumesc pentru suportul destul de mare acordat acestei initiative.
M-am saturat sa muncesc pentru a plati salariile asa-zisilor reprezentanti ai orasului, pentru toate nulitatile aflate in primarie si CJ.
M-am saturat sa ma plimb printr-un oras care se afla in continua demolare cand se apropie sezonul si alegerile;m-am saturat sa merg iarna prin nameti de zapada pe principiul ca oricum se topeste odata si odata.
Constanta a devenit un oras de baruri si cluburi; un oras al depravarii - pestele de la cap se impute.
Nu mai vreau sa-l vad pe Constantinescu blocand o intersectie ca a adormit la volan de beat ce era.
Vreau sa ma plimb pe trotoare asfaltate si curate,vreau sa avem parcuri si cel mai mult - vreau ca punctul strategic al economiei romanesti sa ramana al tarii si nu al parvenitilor.
Statiunea Mamaia este un dezastru la fel ca tot orasul.
Oare acesti pensionari care asteapta acel pachetel oare nu pot sa inteleaga ca pomana lui Mazare provine din pomana Fondurilor Europene?nimeni nu le paote explica acest lucru?
Atunci poate se vor trezi si ei.
daca vreti ca ceva sa se schimbe atunci hotarati-va si iesiti la vot nu mai faceti politica fotoliului si statului la televizor