CONSTANTA NU E MAZARE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția CONSTANTA NU E MAZARE


Musafir

#1

2014-05-08 08:30

NE-AM SĂTURAT DE MINCIUNI,MANIPULĂRI ŞI HOŢII. AJUNGE!!!!!!!

Musafir

#2

2014-05-08 12:09

Doamne ajuta ne să scăpăm de profitori!!!

Musafir

#3

2014-05-09 05:58

primarul Mamaiei sa ne scuteasca de cacatu ala de statiune care a devenit o mizerie manelista si de toate ciorile "defavorizate" pt care tot noi platim ...m-am saturat de jegurile astea ...hai DNA ajuta orasul asta sa scape

Musafir

#4

2014-05-09 06:47

Este timpul sa ne mobilzam pentru a da nastere unei voci rationle care sa contracareze populismul si argumentele pur electorale servite de "Organizatia Mazare" pentru manipularea marii majoritati a populatiei mediocre, actiuni ce sufoca tot mai mult aproape toate domeniile care pot sa aduca plusvaloare si o dezvoltare reala a zonei.


Musafir

#5

2014-05-09 09:23

Constanteni, semnati petitia ! Poate fi primul pas in a ne recupera orasul furat de golanul acesta !
musafir

#6

2014-05-09 10:02

sa inceteze odata Mafia din Primarie!nu mai au ce fura din oras si vor si portul,numai aici nu intrasera!

Musafir

#7 HOTII LA PUSCARIE

2014-05-09 10:16

au furat pastaie si hipopotamul nicusor or sa le plesneasca conturile din banci.vreau sa vad o alta imagine a orasului si a statiunii Mamaia(fara maharaj, fara sultan fara curve si manelisti)

Musafir

#8

2014-05-09 10:38

Am locuit pana anul trecut in Constanta,deci sunt indreptatit sa semnez petitia. Stiu foarte bine unele dintre "manevrele" primariei. Mazare trebuie taxat la vot si...nu numai....DNA trebuie sa stea "calare" pe primarie, daca scormonesc bine Mazare ajunge coleg cu Nastase

Musafir

#9 petitie port la mazare

2014-05-09 12:20

Mazare sa fie primarul Constantei, nu sef de clan, nu administratorul statiunii Mamaia, nu administrator de carciumi sau bordeluri.
Daca nu, si pana acum nu a fost ce trebuie, sa plece. AJUNGE!!!
Constantin
Musafir

#10

2014-05-09 15:00

Vreau ca acest oras sa devina ceea ce era odinioara: un oras curat, un oras sigur in care sa pot umbla noaptea fara frica de a fii atacat de caini sau suti, un oras in care pot circula cu autovehiculul fara sa primesc injuraturi de la cocalari, un oras in care sa vad ca cei care nu respecta legea sunt opriti si pedepsiti, un oras in care sa ma mandresc ca locuiesc. Asta vreau si cred ca nu sunt singurul care gandesc asa. M-am saturat sa dau in gropi cu masina, m-am saturat sa vad cum se zgarma pe trotuare si strazi si dupa aceea nu se pune nimic in loc, m-am saturat sa ma duc in parc cu nepotelul si sa calc pe gunoaie, m-am saturat sa traversez strada pe zebra cu frica in san ca nu vine vreun nemernic cu o suta pe ora si ma omoara. Daca Mazare va face ca toate acestea sa dispara si sa devenim din nou un oras normal, atunci il voi recunoaste ca primar. Pana atunci, nu! Doresc sa avem un primar ales pe baza unui program pe care sa il respecte si nu ales pe carpelile pe care le face in oras cu o luna inainte de alegeri si pe pomana pe care o da celor batrani si nevoiasi pe buzunarul nostru, al contribuabililor. AJUNGE! Sa dispara cloaca!

Gh.Stanciu

#11

2014-05-10 05:48

Ori ce ar face un om voua va pute,atitudinea de gica contra a luat locul moralei si chiar interesului personal! Dar o idiotenie mai mare ca asta,sa nu fii de acord sa ai o parte din proprietatea portului,parte a urbei voastre,de la care se hranesc mii de oameni dintre voi ,poate pe alta planete sa se intalneasca! Ati ajuns intr-un asemenea hal de ipocrizie,rautate si prostie incat sunteti in stare sa dati foc orasului ca sa moara initiatorul oricarei schimbari.Aceasta tembela initiativa vad ca a fost semnata de 223 de descreierati si comentata de 10 "musafiri (ce treaba au astia cu orasul vostru,intrebati-i voi)",ceace dovedeste adancimea mocirlei in care v-a adus iubitul vostru marinar si in care va balaciti cu "satisfactie".Contribuiti din greu la parjolul ce trebuie sa mistuie tara pan'la noiembrie! Succes!!!

pt gh stanciu

#12 pentru gh. stanciu

2014-05-10 07:19

Daca nu esti de acord cu petitia stai in banca ta si nu mai face comentarii idioate. O initiativa este o initiativa si ea poate fi subscrisa sau nu, fara alte variante. Nu este un forum pentru a face comentarii si emite judecati de valoare,iar cei care nu sunt de acord cu initiativa nu adera si cu asta basta. Carcotasi aserviti ca tine pot merge sa cante osanale celui iubit , locul lor nu este aici ci la coada la "puiul otravit".
Cristi

#13

2014-05-10 08:30

Gh Stanciu, tu nu poti fi decat unul din trepadusii lui Mazare care ling colturile strazilor in asteptarea firmiturilor pe care le infuleci cu pofta de la iubitul tau primar. Orasul asta e o ruina, dar de ce sa te uiti in stanga si dreapta cand gandul tau e doar la coaja pe care o primesti.
Cu siguranta aceasta petitie nu e pt tine. Intrand aici sa jignesti, nu poti sa primesti decat ceea ce ai dat. Esti inutil pentru noi. Orasul asta e plin de cocalari, spagari, santajisti, hoti si manelisti. Te poti alatura lor.
Camelia

#14 dlui Gh.Stanciu

2014-05-10 08:48

Domnule Stanciu,nu ma mira lipsa dvs de bun simt!mai mult ca sigur faceti parte din clica primarului :va recomanda vocabularul, agresivitatea,sloganele politice si propaganda gaunoasa pe care o faceti!jigniti 223 de semnatari, pe care ii considerati descreierati si simpatizanti ai presedintelui desi lucrurile stau cu totul altfel.Pentru stiinta si spre informarea dvs suntem 223 de locuitori ai orasului care ii solicitam domnului primar sa ne raspunda la cateva intrebari,pertinente,de altfel.Va invitam sa cititi petitia intai si apoi sa scuipati mizerii!!
Claudia

#15 aluia de-l cheama gh.stanciu

2014-05-10 08:58

esti un pupincurist sadea si nesimtit pe deasupra!de nu-ti convine, nu semnezi,nu te obliga nimeni sa simpatizezi cu ideile altora dar nu ai dreptul sa jignesti atatia oameni!fa un bine omenirii si dispari!
Dana

#16 Dana

2014-05-10 09:13

#11: Gh.Stanciu -

Mie Portul, in comparatie cu aceasta ruina de oras, imi asigura un loc de munca decent platit si un mediu de lucru profesionist. Constanta a ajuns un spatiu al mall-urilor si al cluburilor, unde destrabalarea atinge cote inimaginabile, situatie in care majoritatea locurilor de munca este compusa din barmani, ospatari si vanzatoare. Cum as putea sa fiu de acord cu preluarea Portului de catre acest primar care goneste tinerii spre Bucuresti sau alte orase in cautarea unor locuri de munca decente, care mentine cu succes la 0 procentulul investitiilor, care da doi bani pe cultura, pe arta, pe istorie? Cum sa fiu de acord cu preluarea Portului de catre un Primar care a transformat Constanta intr-o groapa de gunoi, care a convertit mall-urile in singurele locuri de recreere, un oras in care micii intreprinzatori pot deschide doar cafenele si numai cu acordul imparatiei? Chiar vi se pare ca exagereaza cineva? Lumea a devenit acel ,,Gica' contra" despre care vorbiti tocmai pentru a crezut prea multi netrebnici care au calcat pe cadavre.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-05-10 09:21


Miti

#18 lui Gheorghe Stanciu

2014-05-10 09:43

Ca locuitor al acestui oras, sunt indignat de imaginea pe care primarul nostru o afiseaza lumii:ba sultan,ba print,ba seic,ba fascist,orice altceva,numai o imagine credibila si serioasa de Primar nu vedem..in plus,fizionomia fetei dumnealui naste suspiciunea ca niciodata nu este treaz.Mamaia este o piata minunata de desfacere si consum de droguri,traficul de carne vie se efectueaza fara perdea,toate centurile orasului sunt impanzite de prostituate,orasul este asediat de personaje dubioase,interlopi periculosi care isi desfasoara activitatea fara nicio frica de politie(fenomen tinut sub oarece control pe cand la conducerea DIAS era Moraru).Gropi,mizerie,iluminat ineficient,parcul Tabacariei este intr-o paragina totala,constructiile au impanzit plaja si multe alte aspecte deplorabile care nu ne fac cinste.Coruptia a atins cote inimaginabile in acest oras,transformat incet-incet in Republica lui Mazare..trist ca se profita de nestiinta oamenilor si de saracia lor,trist ca nimeni nu intelege ca puiul, zaharul,faina,subventia la caldura si alte mici facilitati nu le acorda primarul din buzunarul lui ci tot din al contribuabilului.Sunt curios daca Primarul va avea suficient simt responsabil sa raspunda intrebarilor din petitie, fara sa-si fabrice peste noapte documente care sa-i acopere ilegalitatile.

Musafir

#19

2014-05-11 07:03

ROMANIA ARE PUTINE PORTURI SI DIN AC. PDV. AR TREBUI AD-TE CIT MAI BINE IN FOLOSUL TUTUROR SI NU A CITORVA IMBUIBATI PE PATRU ROTI,VILOAIE ,CONTURI IN TARA SI STRAINATATE .IN PRIMUL RIND SA SE EFECTUEZE UN CONTROL LA SINGE IN PPORTUL C-TA SI RESTUL PORTURILOR, PT. CA AM VAZUT CE S-A FACUT CU CONTROLUL LA PCT. VAMALE SI EFECT "o",REGINA INCA NE FIIND GASITA .DESI BLEJNAR ,MARTA ,NEMES SE STIA PT. CINE LUCREZA . SI DUPA CONTROL SA SE DECIDA CINE SI CUM CONDUCE PORTUL(LE),PT. CA IN PREZENT SINT SUPER CAPUSATE SI DE ASTA NU SE VREA SA SE INTRE IN MEZUL AFACERILOR DE CARE SINT LEGATI POLITICIENI LA VIRF , CA SI LA ROSIA MONTANA SAU CUPRU MIN ETC ! SUCCES !SI TERMINATI ODATA CU HOTIA SI MAFIA ... DE NU DATI-VA DEOPARTE ..TREBUIE SA MAI FIE OAMENI CINSTITI IN ROMANIA CARORA SA LE PESE DE EA ... PREA V-ATI BATUT JOC DE TARA SI POPOR !


Musafir

#20

2014-05-11 08:42

mediul de afaceri constantean, cred ca nu este matur destul ca sa preia portul. politicienii constanteni servesc afaceristii si nu alegatorii.

Musafir

#21

2014-05-11 17:44

SA SE FACA LUMONA ,CURATENIE IN TOATE PORTURILE ,DESFIINTIND TOATE CAPUSELE"GASTILE" ! SA SE AFLE CINE ESTE SI A FOST REGINA SI APOI SA SE HOTARASCA IN INTERES STRATEGIC PT. STAT SI POPOR !
Marin -Emil CARABA

#22 Strutinschi (zis STRUTU) cu Nicusor @ Company = fam. Ceausescu

2014-05-12 06:34

Poate putin ciudat, dar jaful facut de Mazare cu Strutinschi si Nicusor Constantinescu este "mic copil" in comparatie cu ce-au furat unii pe vremea lui Ceausescu. Felicitari DNA ! Chiar credeau acesti HOTI ca nu se prinde nimeni ? Afecerile lor sunt atat de alambicate, incat numai o minte sclipitoare a putut, in sfarsit, sa le descurce. La inceput, lumea a avut incredere in Mazare. Acesta este adevarul. Toata lumea stie asta. Incet, incet, dar sigur, mintea diabolica a lui STRUTINSCHI a pus la punct un plan de cumparare (practic) a Constantei. Au distrus oameni care vroiau sa faca cate o mica afacere.Au aruncat cu noroi si ingropat in mocirla tot ceea ce inseamna autoritati ale statului. Cu presa controlata de ei, scoteau cate un as din maneca si il aruncau pe piata pentru a "inchide gura" celor care ar indrazni sa se ia de ei. Au incercat acelasi lucru si cu MAGISTRATII, insa NU le-a mers. Astia sunt prea "unsi cu toate alifiile" ca sa "puna botul". Vor desfiintarea DNA-ului ? De ce ? Le este frica ? De ce le este frica ? Oameni buni, am ajuns sa ne bucuram ca niste copii cand vedem, asa cum ne-a invatat Mazare in ultimii ani,cate o strada pusa la punct sau o pasarela. Astea sunt PRAFURI in ochii constantenilor. De cand sta centrul Constantei distrus ? Piata OVIDIU ? Bun, ok, trebuie si Mamaia, ca vin turistii ... Nu crezi bre nea Mazare ca totusi exagerezi cu curvele pe carele alegorice in Mamaia ? Cata populatie din Constanta - care te-a votat MAZARE - vine in balamucul din Mamaia ? RUSINE, BRE NEA MAZARE !... Puteai sa faci fantani ca in Roma pe langa muzeul de istorie, sa aduci niste nenorociti de bolovani uriasi ca in Central Park din New YorK cu aranjamente florale si locuri de joaca in Tabacarie si parcul Primariei ... Te-a durut la bascheti ! Bine ca impreuna cu Nicusor ati dat la TRACON (lui Nicu MOGA) toate lucrarile mari din jud Constanta, la aeroport unde este dbitocul ala de Carsium Moldoveanu Cristian, sau cum dracu il cheama, ca habar nu are pe ce lume traieste si cum dracu a ajuns director general la M.Kog. Rad si curcile de el prin aeroport. Mai nou ii spun angajatii la blat "Cezar" sau "Brutus", pentru ca in secunda doi era in stare sa-l dea in primire pe Nicusor, cand l-a arestat DNA-ul. Nu stiu pe cine dracu mai impresioneaza clica asta de nemernici, dar nu uitati ca NU IESE FUM FARA FOC. Sunt convins ca oamenii cu caracter puternic vor lupta, daca nu sa-i duca dracului la puscarie, macar sa-i schimbe la creier s anu mai fure si sa lase oamenii adevarati sa investeasca si sa construiasca in Constanta CIVILIZATIE si nu SAMBADROAME. Ce naiba ?
Citizen Kane

#23 Interesele noastre? Ma lasi...

2014-05-12 07:05

AM MAI GASIT O VACA DE MULS! Asta cred ca s-a strigat la masa unde sprituiau "baietii buni" intr-o anume zi. Ma intreb oare cum o sa ne ajute pe noi, plebea, faptul ca ei o sa-si impinga in port toate firmele lor ca sa presteze servicii. Cu ce o sa ma incalzesca pe mine ca scade gigacaloria, in conditiile in care RADET e pe duca? De ce sa mai tinem un dinozaur in spate cand exista si solutii mai bune?
Mai pe scurt, daca avem ceva care merge, de ce sa nu ne bagam nasul si in mersul sau?
senatorul

#24 Pentru "nea" Caraba asta:

2014-05-12 07:48

Pune-te tu in locul lui Moldoveanu de la aeroport, care tremura in fata lui NICUSOR CONSTANTINESCU. Normal ca omul nu are ce face. El este "baiatul de casa" al lui Nicusor. Despre celelalte, cam ai dreptate "bre"... DNA-ul demonstreaza ca este independent, pe bune. Puteu sa le fie frica, pentru ca sunt la PUTERE. Dar nu e asa. Bravo, DNA !
MIHAI

#25 STRUTINSCHI

2014-05-12 07:58

Este cel mai smecher. El e cu sportul (cica) si nu apare pe sticla. El este "OMUL DIN UMBRA". Nicusor are creierul afectat de DNA si alcool.Acum nu mai bea.E bolnav pe bune.Creierul intregii "afaceri" de ciordire a Constantei si mai nou a PORTULUI Constanta, este STRUTU. Habar nu aveti voi ce discutii poarta ei la mese. Curvele asista cu mintea inghetata la discutiile lor mafiote. Sor-mea a ars-o cu unul din fratii Mazare. O proasta. Credea ca o ia de nevasta. Ce-mi povestea asta, ramaneam blocat. Da , vor sa ia totul. Strutu asta e un pericol pentru Constanta. Se tot lauda cu relatiile lui, foarte discret. Cine-l mai crede acum ? Vai de curul lor...