OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE


Musafir

#526 Re:

2016-02-06 12:42

#524: -  

 Esti prost de pute pamantul sub tine. Petitia e lansata de un dezvoltator imobiliar, nicidecum un bancher ortodox :)))))))


Musafir

#527 Re: Re:

2016-02-06 12:46

#520: Ion - Re:  

 Sa inteleg ca tu ai avut 70% avans. De asta plangi aici sa treaca legea :)))


Musafir

#528

2016-02-06 12:51

Am semnat această petiție deoarece doar prin această metodă ,, PRIMA CASA `` putem și noi oameni mai sărăci cu un salariu sub 1000 lei să ne mai cumparam o casa.

Musafir

#529 Re: Re: CONSIDER CA INITIATORUL ACESTEI PETITII ESTE UN DOBITOC DE BACHER.

2016-02-06 12:55

#483: HAI SUS ! - Re: CONSIDER CA INITIATORUL ACESTEI PETITII ESTE UN DOBITOC DE BACHER. 

 aaa acum bnancile fac join cu dezvoltatorii impobiliari! Deci merge pe principiul, cei mici sa pice si cei care lucreaza cu bancile sa mearga inainte ca doar castigam impreuna de pe spatele fraierilor care isi vor cumpara in continuare locuinte la preturi de occident!


Musafir

#530 Postaci pe o suma..."modica".

2016-02-06 12:55

#525: Traiasca Adevarul - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Intre timp aici sunt "N" articole din presa care arata "interesul" initiatorului, mesaje de pe grupul vostru care va cheama la postaceala, plus faptul ca textele primite pe mesageria grupului sunt postate de mii de ori si aici si pe alte sute de site-uri. :))) Ghici ce! Comportament tipic de postaci. CU DOVEZI ! Chiar imi e mila de voi, sincer. Nu numai ca va tine C.D. la postaceala pe gratis dar va mai si da de pereti cand nu prestati eficient. Si la asta pot aduce dovezi ;) Deci, pana aduceti dovezi ca X si Y e postac, voi cei DOVEDITI ca sunteti postaci macar aveti bunul simt sa va "faceti treaba" fara sa va legati de altii. 


Musafir

#531 Re: Re: Re: CONSIDER CA INITIATORUL ACESTEI PETITII ESTE UN DOBITOC DE BACHER.

2016-02-06 13:00

#529: - Re: Re: CONSIDER CA INITIATORUL ACESTEI PETITII ESTE UN DOBITOC DE BACHER. 

 Nu dezvoltatorii nu fac niciun join. Daca tu esti dezvoltator, faci cateva cartiere noi prin Bucuresti si Ploiesti si te trezesti ca un deputat si niste descreierati care il sustin iti spun ca esti "paduche ingrasat", un hot, un bandit si altele, ti-ar conveni? Daca o lege ti-ar aduce tie pierdere ca afacerist sa inteleg ca tu ai sustine-o? 


Musafir

#532 Re: Da

2016-02-06 13:28

#1: -  

 Esti un bou...

Gavrila V.

#533

2016-02-06 13:30

Am urmarit si eu ceva saituri si am vazut texte asemanatoare. Lucrez intr-o companie de stat, nebancara si ma minunez cum bancile depun atata efort in blocarea unei legi. Mai nou observ ca si devoltatorii imobiliari sunt implicati, iar asta ma duce cu gandul la faptul ca exista o forma de colaborare intre acestea. Fireste ca unii fara altii nu pot exista si in special sa se dezvolte. Intrebarea este: Cine plateste si in ce conditii? 

Nu prea am inteles cine poate cumpara o locuinta cu salariu de 1000 Ron. Lucrind la stat cunosc tineri cuvenituri putin mai mari care se plang ca nu pot sa cumpere o locuinta.

Imi permit sa inchei intr-o nota pesimista fata de aceasta petitie, atata timp cat sunt cunoscute de cei mai in varsta dedesubturile si intentile bancilor, unde nu m-am asteptat ca guvernatorul sa aiba implicare.

Personal recomand tineretului care vrea sa aiba un viitor, sa se documenteze foarte bine si sa consulte un jurist in momentu loricarei decizii!

Da

#534 Re:

2016-02-06 13:30

#528: -  

 Esti mai prost decat prevede legea,cu o tara de prosti ca tine nu ma mir ca nimic nu merge bine.

Gavrila V.

#535

2016-02-06 13:34

Domnule DA, sper ca nu mie mi-ai adresat jignirea de mai sus. 

"Esti mai prost decat prevede legea,cu o tara de prosti ca tine nu ma mir ca nimic nu merge bine."

 

 


Musafir

#536 Re: Re:

2016-02-06 13:36

#534: Da - Re:  

 De ce il jignesti? Sa intelegem ca numai voi aveti dreptul sa va exprimati opinia? Mereu intrati manati de sefii gccc sa proferati jigniri si injurii. Esti doar un mic postac agitator pus sa faca atmosfera pentru ca s-a domolit discutia si nu are preotul protestant material de victimizare. Penibile incercarile si provocarile acestui om care nu numai ca s-a lepadat de credinta, s-a lepadat si de orice urma de bun simt. De tot rasul.


Musafir

#537 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-02-06 14:17

#525: Traiasca Adevarul - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Neah! Nu merge. Incearca alte povesti mai credibile, Alba ca Zapada de pilda. Simplul fapt ca pe petitia voastra care a strans 4000 si ceva de oameni in 10 luni :))))) nu sunt decat vreo 3-4 mesaje contra sau care va injura iar aici, unde nu va convine voua, sunt 20 de pagini de insulte si propaganda arata caracterul vostru infect de postaci redusi la nivel de organism unicelular. 

bogdan ionel si marica

#538

2016-02-06 14:39

stim ca sint necazuri dar noi avem copil si la chirie nu sti ziua de miine


Musafir

#539

2016-02-06 18:27

Am semnat pentru un viitor mai bun pentru noi


Musafir

#540

2016-02-06 19:31

Vreau sa vand un apartament anul asta si nu am de gand sa iau pe el mai putin. 15 sau 20 la suta mai putin pentru mine conteaza. Stim cu totii cum se dadeau credite in 2006 cu adeverinte cu telefonul mamei si ccu ce salariu vroia fiecare.

tmvali

#541 Petitie de rahat

2016-02-06 20:45

 Consultati numele semnatarilor si o sa aveti o imagine clara a numarului de agenti imo si dezvoltatori indieni ce actioneaza pe piata. Cu legea asta vor fi nevoiti sa-si mai reduca din profituri, poporul va invata sa economiseasca si se va gandi mai mult daca merita sa se mai inrobeasca pe 30 de ani la banci.

Initiator

#542 Rugaminte catre POSTACII GCCC !

2016-02-06 20:55

#541: tmvali - Petitie de rahat 

 Sunt rugati postacii trimisi de pe grupul GCCC sa ramana la ei pe petitii. Asa cum nici cei de aici nu se duc pe petitiile lor sa le umple de insulte, mizerii si manipulari de piata Obor, asa si POSTACII marunti sunt rugati sa stea in treaba lor.Multumim. 

Intre timp, pentru deliciul publicului, cunoscutul blogger Zoso ne arata cum circula minciuna in grupul GCCC. 

Liderul Grupului Clienților cu Credite în CHF e grămadă

HAI SUS !

#543

2016-02-06 21:11

Tu nu trebuia sa fii pe pagina Antena 3 sa il lingi la "evacuare" pe domn deputat? Te-ai ratacit si nu e bine, nu iti iese evidenta. Da fuga acolo ca pici de prost, nu ai prestat ca restul colegilor prostaci.

pehash

#544

2016-02-06 21:57

Vine frati-tu si-ti cere imprumut 5000 euro sa-si ia un logan si promite ca ti-i restituie in rate in 3 ani. Ii dai si dupa 1 an vine si spune: "sunt somer, nevasta a nascut, si de cand am masina cheltui cu benzina si mai prind si o gagica care costa. Frate ia masina vinde-o ca nu pot sa-ti mai restitui restul de 4000". Tu, un mare filotin cand e vorba de altii (ex banci) zici "esti sanatos la cap? Pe masina ta iau max 2500 euro si ma chinui sa-ti si vand rabla" El, nevoiasul cu probleme iti spune "pai la darea in plata nu e tot asa?!!!! Eu sunt un caz social. Spijina-ma"

Who cares ?

#545 I care !

2016-02-06 22:30

Daca trece legea si scad preturile apartamentelor si vor cere bancile, (ca asa scrie in unele contracte si multi dintre voi cei care va dati cu parerea ar trebui sa beliti un pic ochii in ele si sa vedeti) garantii suplimentare pe care multi nu vor avea de unde sa le aduca atunci sa vezi ras ! Ca li se vor scadenta creditele si unora cu ratele la zi sau li se vor pune dobanzi mai mari. De asta am semnat. Se pare ca voua nu va pasa de asta. 


Musafir

#546

2016-02-06 22:46

tin minte cum a iesit ambasadorul Elvetiei la TV si a rugat populatia sa nu mai ia credite in franci elvetieni, a dat si explicatiile pe vremea aceea… dar ce sa si faci, romanul e roman. E tare greu sa platesti 1000 de lei unui broker care stie cu ce se mananca contractele de credit, care stie care sunt adevaratele riscuri pe care ti le asumi… foarte greu. PS: Dupa platesti zeci de 1000 lei ca prostul, pentru ca prostul nu e prost destul daca nu e si fudul. Sa nu mai zic de cei care si-au luat imprumut mai mare, ca doar trebuie sa-ti iei si mobila si masina pe langa apartament… dc nu.

 

un consumator scarbit

#547 Niste pupincurusti de-ai FMI

2016-02-06 23:08

nu pot sa cred cum v-au spalat creierii!!!

aceasta lege ar fi trebuit consultata inainte de a initia aceasta petitie!!!

cum e posibil ca fara sa cunoasteti textul acestui proiect de lege sa initiati o petitie in defavoarea oamenilor care au pus botul si au luat niste credite enorm de scumpe pe contracte cu clauze abuzive din care nu pot iesi nicicum ....

mi-e sila de cei care fac astfel de propaganda 


Musafir

#548 Re:

2016-02-06 23:09

#528: -  

 Si ce va face sa credeti ca daca ati semnat aceasta petitie veti putea accesa astfel de credite???


Musafir

#549 Re: Rugaminte catre POSTACII GCCC !

2016-02-06 23:09

#542: Initiator - Rugaminte catre POSTACII GCCC ! 

 Este o problema de principiu. Este o lupta intre banci si cetateni, nu intre cei care au credit in CHF si viitorii creditati. Ceea ce face Zoso este dezbina si cucereste pentru banci. Rusine .

HAI SUS !

#550 Re: Re: Rugaminte catre POSTACII GCCC !

2016-02-06 23:24

#549: - Re: Rugaminte catre POSTACII GCCC ! 

 Acum e si Zoso postac al bancilor care dezbina :))))))))) Voi chiar nu mai terminati cu boala asta psihica. Chiar nu se gasesc niste hapuri si pentru voi, socuri electrice, tranchilizante, ceva, ca deja sunteti rau de tot pe aratura?