România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#8176

2016-01-12 09:28

Am semnat aceasta petitie pt.ca fam.Botnariu sa primeasca inapoi copiii, precum si pt.celelalte familii care au trecut prin situatii asemanatoare de a li se lua copiii.Este un act foarte brutal sa iei copiii din sanul familiei, sa-I desparti si sa-I dai dpre adoptie unor alte familii.Copiii sunt fericiti alaturi de parintii lor naturali care ii iubesc si ii ingrijesc.

Musafir

#8177

2016-01-12 09:28

Suntem frați ,sunt mama si nici nu vreau sa imi imaginez ce poate fii in inima lor,Dumnezeu sa le dea biruința !rabdare si in toate voia Tatălui sa se facă !cat depinde de noi vom face.multumim

Musafir

#8178

2016-01-12 09:28

Copiii sunt viitorul familiei si familia a lasat-o Dumnezeu.
M-am pus in aceiasi situatie cu parintii Bodnariu as vrea la fel sa stiu ca sunt sustinuta daca as fi in situatia lor.

Musafir

#8179

2016-01-12 09:29

Este normal pentru toti copiii sa creasca langa parintii lor.

Musafir

#8180

2016-01-12 09:29

Sustin cauza familiei Bodnariu pentru recuperarea copiilor care li s-au luat de către statul Norvegian.

Musafir

#8181

2016-01-12 09:29

Pentru că sper să aibă un effect pozitiv.
Cinste oamenilor cu initiative, în orice domeniu.
Ar trebui făcută o recomandare tuturor românilor să evite țări cu mentalități așa de caudate precum Norvegia.


Musafir

#8182

2016-01-12 09:29

Sunt roman,tata si bunic.

Musafir

#8183

2016-01-12 09:29

rusine Norvegiei!

Musafir

#8184

2016-01-12 09:30

Sunt solidar cu Fam Bodnariu!!

Musafir

#8185

2016-01-12 09:30

pentru ca este in interesul superior al copiilor minori din lume sa creasca langa/cu parintii lor . este crima ceea ce a facut norvegia cu copilasii despre care acum stim (despre cati nu stim, oare???), rapindu-i miseleste din bratele mamei si ale tatalui lor biologic.este incredibil că in aceste vremuri se intampla astfel de crime, iar omenirea sa nu aiba parghii imediate de rezolvare situatie, pt ca trauma uriasa suferita de minori, spaima, temerea, socul extrem emotional-care îi poate destabiliza temporar sau definitiv-vezi cazul "Elvetia",să fie cât se poate de scurt şi cu consecinţe negative cât mai putine. oameni buni, nici animalele inferioare nu-şi fură puii între ele, dimpotrivă, se unesc şi se ajută să-şi crească puiuţii, să-i apere. unde este democratia mult vehiculată a statelor nordice, inclusiv, a norvegiei? NU VĂ ESTE RUŞINE SĂ NE FURAŢI COPIII? Statule Român, prin aleşii noştri, ce faci, ce aştepti ca să redai minorii părinţilor lor??? unde-s barbatii României care iubesc ţara şi nu permit călcarea ei în picioare????

Musafir

#8186

2016-01-12 09:30

Pt.familia Bodnariu.

Musafir

#8187

2016-01-12 09:30

Iohannis, unde esti??? Presedinte de carton ce esti ...

Musafir

#8188

2016-01-12 09:30

Buna ziua ,sunt Florentina din Bucuresti si da ,doresc sa comentez putin aceasta problema grava pe care Autoritatile noastre ar trebui sa se miste mai repede. Acest act .. cum sa-i spun mai bland, un act criminal asupra familiei Bodnariu ar trebui sa se rezolve cat mai repede posibil. Autoritatile Norvegiene poate cred ca Romanii sunt prosti s-au cred ei ca noi daca suntem Romani nu avem nimic de spus.Nu stiu exact ce legi au ei acolo dar indiferent de situatie cred ca ar fi cazul sa inapoieze copii pe care i-au luat in mod abuziv de langa parintii lor.Sa-si faca copiii lor daca sunt in stare nu sa fure copii altora care sunt mai amarati.Norvegienii astia pe ce lume traiesc? ei nu sunt tot oameni? nu au inima? Cum cred ei ca pot rezolva situatiile unor familli care nu pot avea copii? furand copiii altora? Romanii in general copii nostri sunt educati bine , traiesc dupa obiceiurile noastre nu sunt terorizati, izolati s-au agresati asa cum cred ei Norvegienii si nu numai.Nu cred ca acesta familie Bodnariu cu toate ca nu-i cunosc , nu cred ca si-au agresat copii in asa fel incat sa fie nevoiti sa ramana fara ei.Sunt tari care chiar au nevoie de copii nostri si va spun si de ce?; ex; copii nostri sunt destepti , frumosi si nu in ultim rand foarte sanatosi. Ce sa zic? imi pare extrem de rau de ce se intampla in lumea asta.Eu am doi baieti unu de 10 ani si celalalt de 4 anisori, suntem o familie normala echilibrata si fericita.Am povestit baietilor mei cazul fam Bodnariu si mi-au pus o mie de intrebari, o intrebare de un baiatel de 4 ani?; Mami dar noaptea cine ii i-a in brate cand dorm? Asa ca rog Autoritatiile noastre care se ocupa de acest caz sa nu ma ..(ne) dezamageasca. Multa sanatate la toata lumea si o zi buna sa aveti.

Musafir

#8189

2016-01-12 09:30

NORWAY = ISIS


Musafir

#8190

2016-01-12 09:31

Sunt șocantă de ceea ce se întîmplă cu copiii familiei Botnariu,după cum deruleazâ lucrurile,pare a nu se ajunge la saluția corectă,dar sper din toată inima că DUMNEZEU care deasupra tuturor problemelor și alucrurilor se va rezolva toate,SPER din toată inima.Sunt și eu mamă a patru copiii și chiar înțeleg disperarea părinților.

Musafir

#8191

2016-01-12 09:31

Am semnat aceasta petitie pentru ca simt cu familia aceasta si chiar cu celelalte familii ce li s-au luat copii într-un mod abuziv..e nedreptate.. Ne rugăm Lui Dumnezeu sa intervina cu forta Lui Divina intre acesti oameni fara pic de mila si sa se stie in Norvegia ca exista Dumnezeu! Dar totusi faca-se voia Lui Dumnezeu!

Musafir

#8192

2016-01-12 09:31

Ceea ce s-a întâmplat este un abuz, o crimă!
Unde sunt drepturile omului? ESTE UN ACT FĂRĂ PRECEDENT!
SUNT HOŢI DE COPII!!!

Musafir

#8193

2016-01-12 09:31

Copii au nevoie sa fie langa parinti lor.

Musafir

#8194

2016-01-12 09:31

il est incroyable,a notre époque qu'il puisse se passer de tel chose,je remercie antena 3 pour sa démarche.

Musafir

#8195

2016-01-12 09:31

Am semnat petiţia, fiind împotriva procedeului de a separa abuziv copiii de părinţii lor!

Musafir

#8196

2016-01-12 09:31

Deoarece constat cu stupoare ca Norvegia e un stat terorist !!!
CWQ
Musafir

#8197 Re:

2016-01-12 09:31

#8086: -  

 Acest retardat niciodată n-o să facă ceva pentru această țară , fiindcă n-are nicio legătură cu ea și durerile poporului . Până acum doar s-a dus la plimbare cu „ soțioara ”  pentru că așa a înțeles el ce înseamnă fișa postului unui președinte : plimbări și toalete sofisticate pe banii statului , restul mai ducă-se dracului .

Cei care l-au votat  ( în special diaspora care a înclinat balanța ) o să vadă cât de curând ce prostie au făcut și ce trădători au fost prin votarea unui străin de neam , dar va fi prea târziu .


Musafir

#8198

2016-01-12 09:31

Nu sunt deacord cu luare copilului din sanul familiei.Este crima ce fac acesti monstrii

Musafir

#8199

2016-01-12 09:32

Consider inacceptabil ceea ce se intampla in Norvegia referitor la rapirea copiilor din familiile lor !

Musafir

#8200

2016-01-12 09:32

Copiii rapiti samavolnic, sa fie inapoiati familiei.