România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#8101

2016-01-12 09:08

Pt a da copii familiei inapoi

Musafir

#8102

2016-01-12 09:08

Am semnat aceassta petitie pentru ca sunt revoltata de aceste abuzuri ale unor tari asa zise democrate, care ne dau noua lectii de democratie si ajung sa ne impuna prin niste maimutoi de moment cocotati in varful politicii si tehnocratiei romanesti niste reguli aberante ridicate la rang de impunere prin legi aberante. Acesti maimutoi obedienti care nu trec prin filtru ratiunii proprii si iau cu copy-paste toate mizerile impuse de acesti occidentali lipsiti de scrupule, repetandu-ne la nesfarsit ca daca functioneaza in tarile civilizate functioneaza si la noi. Fals si va recomand sa ganditi romaneste si sa empatizati cu noi romanii, fratii vostrii si sa luptati pentru drepturile noastre , si nu sa coalizati cu acesti asasini economici si asasini de suflete. Aberantii astia democrati nu au suflet , nu stiu ce inseamna sa iubesti cu adevarat, sa tremuri si sa intelegi un suflet de copil, de adolescent, de adult de batran, Sunt lipsiti de Dumnezeu , nu cred in nimic sfant si nu au nimic sfant.

Musafir

#8103

2016-01-12 09:09

Un gest care ar trebui sa-l facă orce părinte,care își iubesc cu adevărat copiii

Musafir

#8104

2016-01-12 09:09

Am semnat aceastà petitie pt ca Fam Bodnariu sà-si primeasca copiii înapoi,ei apartin Familiei si lînga Ei le merge copiilor cel mai bine.

Musafir

#8105

2016-01-12 09:09

Copiii fac parte din familie!

Musafir

#8106

2016-01-12 09:09

Este nedrept să li se dea copiii înapoi parintilor foarte urat din partea Norvegienilor cum au procedat

Musafir

#8107

2016-01-12 09:09

Am speranta ca si pirghiile democratice pot influenta spre bine cazul Bodnariu si altele in favoarea parintilor naturali.

Musafir

#8108

2016-01-12 09:10

Dumnezeu să intervină la intoarcerea acestor micuți în familie.AMIN SA VA RASPLATEASCA TUTUROR PENTRU IMPLICARE si DARUIRE

Musafir

#8109

2016-01-12 09:10

Copiii sunt comoara cea mai de pret a unei familii! Nimeni nu are dreptul sa deposedeze familia de aceste comori in mod atat de abuziv, cum s-a intamplat in aceasta familie. Lasa-ti copiii sa se intoarca in sanul iubitor al parintilor!!!!
Un roman
Musafir

#8110 Un roman.

2016-01-12 09:10

Deoarece este clar ca lumina zilei ca s-a facut o nedreptate crunta ce nu poate fii tradusa in cuvinte.


Musafir

#8111

2016-01-12 09:11

Am semnat aceastà petitie pt ca Fam Bodnariu sà-si primeasca copiii înapoi,ei apartin Familiei si lînga Ei le merge copiilor cel mai bine.

Teo

#8112

2016-01-12 09:11

Drama familiei e faptul ca isi bat si indoctrineaza copii, nu ca autoritatile Norvegiene au intervenit spre salvarea copiilor. Macar copii aia sa scape. Iar familia Bodnariu ar trebui sa invete sa respecte legea statului in care s-au stabilit.


Musafir

#8113

2016-01-12 09:11

Ptr ca nu sunt de acord cu abuzurile făcute de norvegieni
ioan

#8114

2016-01-12 09:11

Pentru ca sunt roman, pentru ca am si eu un copil si pentru ca nu pot fi de acord cu o asa practica nazista


Musafir

#8115

2016-01-12 09:11

si eu sunt familia Bodnariu!

Musafir

#8116

2016-01-12 09:11

Ce inseamna grija guvernului unei tari pentru oamenii sai indiferent unde se afla?! Sa ne aducem aminte cazul puscasului marin care l - a accidentat mortal pe Teo Peter.

Musafir

#8117

2016-01-12 09:12

Am convingerea ca nici un copil nu trebuie rupt de la sînul mamei si din mijlocul familiei sale.Desigur cu exceptii grave.Am o nepotica de exact virsta bebelusului familiei Bodnaru, si un nepotel de cinci ani, si nu ma pot gîndi ce am face daca ei ar păți ceva rău,dar sa-o rapeasca cineva în acest mod.Dumnezeu sa-o ajute sa treacă cu bine aceasta drama!

Musafir

#8118

2016-01-12 09:12

Trebuie sa fim unti nu putem accepta ca acesti copiii sa fie despartiti de familie

Musafir

#8119

2016-01-12 09:12

Doresc sa fiu solidara cu acesti parinti si mai doresc sa se schimbe ceva in legislatiile tarilor nordice , care uneori sunt aberante . Aceasta este parerea mea !

Musafir

#8120

2016-01-12 09:12

Consider ca sistemul norvegian de protectie a copilului este abuziv, incalca flagrant drepturile si demnitatea familiei, copilului, parintilor si legislatia internationala in materie de drepturile omului. Metodele aberante prin care norvegienii inteleg sa protejeze copiii de propriii parinti, nu fac bine nicimanui. Un astfel de sistem, care rupe definitiv relatiile copiilor cu familia naturala, poate duce cat se poate de usor la practici ilegale cum ar fi traficul de minori si chiar mai rau. Deasemenea, exista numeroase studii care arata ca in dezvoltarea armonioasa a unui copil, primordiale sunt sentimentele si relatiile afective, atasamentul, dragostea si nu bunastarea materiala. Nici o institutie din lume si nici un foster-carre nu poate suplini nevoia copilului de afectiune, de a-si cunoaste originile, radacinile. Imi doresc din tot sufletul ca un astfel de sistem sa nu ajunga vreodata sa fie implementat in Romania, si nicaieri in lume. Deoarece acesti copii sunt si cetateni romani, imi doresc ca autoritatile statului roman sa intervina pe toate caile pt. reintregirea acestor familii, cazul Bodnariu nefiind unul singular. Ar fi si mai bine daca autoritatile norvegiene ar intelege cat de periculos este sistemul lor de protectie a copilului si ar lua masuri de corectie a acestor greseli.

Musafir

#8121

2016-01-12 09:12

Ader la aceasta petitie in vederea respectarii,de catre toate tarile europene,a depturilor copiilor,asa cum sunt ele

stipulate in toate normele europene.Cred ca Norvegia,tara europeana,cu o monarhie constitutionala,ce are in frunte un monarh luminat,nu va lasa tara prada abuzurilor si va reda familiei Bodnariu copilasii pt. a se bucura in continuare de dragostea parintilor,caci dragostea parinteasca este de neinlocuit.


Musafir

#8122

2016-01-12 09:12

Copiii trebuie sa fie crescuti de familiile parentale, nu de catre stat !1

Musafir

#8123

2016-01-12 09:13

Asa e lăsat de Dumnezue ca copii sa crească sub îngrijirea parinților chiar dacă sunt mai înțelepți sau mai puțin înțelepți pt copil nu e un loc mai bun decât lângă părinții care l-au adus pe lume

Musafir

#8124

2016-01-12 09:13

E INGROZITOR CE SE INTAMPLA,SI EU AM COPII SI CRED AS MURI SA MI-SE INTAMPLE ASA CEVA,IN FIECARE SEARA IMPREUNA CU FETITELE MELE ,MA ROG CA DUMNEZEU SA REZOLVE ACEASTA MARE DURERE,SI CRED CA O VA REZOLVA PT CA EL IUBESTE COPII ,IUBESTE FAMILIA,PT CA EL A CREAT FAMILIA .

Musafir

#8125

2016-01-12 09:13

Pentru ca sper sa se faca dreptate