România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

/ #8188

2016-01-12 09:30

Buna ziua ,sunt Florentina din Bucuresti si da ,doresc sa comentez putin aceasta problema grava pe care Autoritatile noastre ar trebui sa se miste mai repede. Acest act .. cum sa-i spun mai bland, un act criminal asupra familiei Bodnariu ar trebui sa se rezolve cat mai repede posibil. Autoritatile Norvegiene poate cred ca Romanii sunt prosti s-au cred ei ca noi daca suntem Romani nu avem nimic de spus.Nu stiu exact ce legi au ei acolo dar indiferent de situatie cred ca ar fi cazul sa inapoieze copii pe care i-au luat in mod abuziv de langa parintii lor.Sa-si faca copiii lor daca sunt in stare nu sa fure copii altora care sunt mai amarati.Norvegienii astia pe ce lume traiesc? ei nu sunt tot oameni? nu au inima? Cum cred ei ca pot rezolva situatiile unor familli care nu pot avea copii? furand copiii altora? Romanii in general copii nostri sunt educati bine , traiesc dupa obiceiurile noastre nu sunt terorizati, izolati s-au agresati asa cum cred ei Norvegienii si nu numai.Nu cred ca acesta familie Bodnariu cu toate ca nu-i cunosc , nu cred ca si-au agresat copii in asa fel incat sa fie nevoiti sa ramana fara ei.Sunt tari care chiar au nevoie de copii nostri si va spun si de ce?; ex; copii nostri sunt destepti , frumosi si nu in ultim rand foarte sanatosi. Ce sa zic? imi pare extrem de rau de ce se intampla in lumea asta.Eu am doi baieti unu de 10 ani si celalalt de 4 anisori, suntem o familie normala echilibrata si fericita.Am povestit baietilor mei cazul fam Bodnariu si mi-au pus o mie de intrebari, o intrebare de un baiatel de 4 ani?; Mami dar noaptea cine ii i-a in brate cand dorm? Asa ca rog Autoritatiile noastre care se ocupa de acest caz sa nu ma ..(ne) dezamageasca. Multa sanatate la toata lumea si o zi buna sa aveti.