Respectaţi Legea Educaţiei Naţionale la UMF Tg. Mureş!

Quoted post

Judex

#1339 Re: Musafir 1321

2012-03-23 19:09

#1308 - Musafir nesimţit

Nesimţit eşti tu măi blegule. Eu ţi-am vorbit frumos, ca să înţelegi, iar tu vii cu jigniri.

Dacă vrei să-ţi susţii un punct de vedere, vino cu argumente logice, iar nu cu condiţionări categorice că eu vreau aşa şi nu altfel, adu argumente logice, de ex. că nu poţi şi că nu eşti capabil să înveţi într-o limbă străină şi atunci analizăm situaţia. Asociază-ţi cîteva zeci de mii de conaţionali de-ai tăi, spuneţi că sunteţi incapabili, de abia după aceea vom hotărî ce e de făcut.                                                                                 ,

Nici eu nu vreau să existe nici un fel de discriminări. Dar dacă v-am acordat fel de fel de favoruri, pe care nici românii nu le au, pentru a vă intra în voie şi a vă face să înţelegeţi că nu avem nimic cu voi, voi le respingeţi şi pe acestea, zicînd că nu vreţi discriminare pozitivă. Dracu să vă înţeleagă!

Dacă constituţia noastră esta depăşită, aşa cum zici tu, de ce vă raportaţi la ea? Sau vreţi să respectaţi ceea ce vă convine, iar ce nu, să se spele pe cap cu ea proştii de români, că noi facem tot ce vrem noi. Ei da!, asta nem sobot!

Se dovedeşte încă odată că nici termenii ce definesc anumite noţiuni nu îi cunoşti. Ia un dicţionar maghiar, dacă cel român nu-ţi place, şi lămureşte-te ce înseamnă iredentism. Iredentism pot fi numai maghiarii că ei aspiră la cucerirea Transilvaniei pentru a-i aduce din nou pe români la starea de iobăgie.

Atrocităţile nu pot fi isorice sau neistorice, ele sunt făcute de oameni demenţi, roşi de ură, aşa cum le-au făcut honvezii cînd au intrat în Transilvania. Mii de oameni simpli, nevinovaţi, au fost meltrataţi, schingiuiţi şi omorîţi pentru singura vină de a fi români. Iar ai voştri i-au ajutat pe aceşti nenorociţi de honvezi : uite aici stă un olah împuţit, uite şi aici unul ş.a.m.d. Ce-aţi mai vrea voi să ţineţi oaia aceea moartă în braţe care se chema odată Nagy Magyarorsag. O să fie asta atunci cînd o să vă vedeţi ceafa, fără ajutorul oglinzii.

Obraznic eşti tu imbecilule, că eu nu te-am insultat niciodată, şi nici nu te îndemn să-ţi fie ruşine, căci n-ai tu aşa ceva.

Pe mine nu trebuie să mă inviţi în Ardeal, că eu sunt din Ardeal de 2000 de ani..

Raspunsuri


Musafir

#1340 Re: Re: Musafir 1321

2012-03-23 19:14:40

#1339: Judex - Re: Musafir 1321 Daca esti aici de 2000 de ani inseamna ca esti MORT!!!!!!!!!!!!!!

 


Musafir

#1437 Re: Re: Musafir 1321

2012-03-25 19:46:45

#1339: Judex - Re: Musafir 1321

SAU DE MAI MULT TIMP!PE CAND ERAI INCA IN COPACI,INAINTE CHIAR DE HOMO NEANDERTALIS!