CONSTANTA NU E MAZARE

Constantin
Musafir

/ #10

2014-05-09 15:00

Vreau ca acest oras sa devina ceea ce era odinioara: un oras curat, un oras sigur in care sa pot umbla noaptea fara frica de a fii atacat de caini sau suti, un oras in care pot circula cu autovehiculul fara sa primesc injuraturi de la cocalari, un oras in care sa vad ca cei care nu respecta legea sunt opriti si pedepsiti, un oras in care sa ma mandresc ca locuiesc. Asta vreau si cred ca nu sunt singurul care gandesc asa. M-am saturat sa dau in gropi cu masina, m-am saturat sa vad cum se zgarma pe trotuare si strazi si dupa aceea nu se pune nimic in loc, m-am saturat sa ma duc in parc cu nepotelul si sa calc pe gunoaie, m-am saturat sa traversez strada pe zebra cu frica in san ca nu vine vreun nemernic cu o suta pe ora si ma omoara. Daca Mazare va face ca toate acestea sa dispara si sa devenim din nou un oras normal, atunci il voi recunoaste ca primar. Pana atunci, nu! Doresc sa avem un primar ales pe baza unui program pe care sa il respecte si nu ales pe carpelile pe care le face in oras cu o luna inainte de alegeri si pe pomana pe care o da celor batrani si nevoiasi pe buzunarul nostru, al contribuabililor. AJUNGE! Sa dispara cloaca!