Lidl Gura Humorului

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Lidl Gura Humorului


Musafir

#26 Re:

2014-02-16 20:20

#24: C324R -

si?? ce crezi ca plang daca se inchide "SASU" ?? cand ai si produse cu  peste 50% adaos... pentru ca detii monopolul...e frumos.. dar cand apare concunta...nu mai este atat de roz...!! cum nu va pasa voua ca ne rupeti la buzunar...ei uite ,fix asa nu ne pasa nici noua de clientela voastra!!

 

zmbarici...:))

#27

2014-02-16 21:00

Eu ma gandesc ce or sa faca patronii care aduc produse de la lidl si le vand la suprapret....?!:)))
solomanro

#28 Re: Informare

2014-02-16 23:24

#8: Andreea - Informare

locul este cumparat de Penny ... daca se va face Lidl inseamna ca petitia a avut succes !!! :)

 


Musafir

#29 Raspuns mail Lidl Romania

2014-02-18 12:38

Am scris si un mail la Lidl Romania ca sa ii informez despre petitie. Iata Raspunsul pe care l-am primit:
Stimate Domnule Popescu,
Va multumim pentru mesajul dumneavoastra din data de 17.02.2014.

Solicitarea dumneavoastra privind deschiderea unui nou magazin a fost trimisa catre departamentul responsabil. Preocuparea noastra principala este sa raspundem dorintelor clientilor nostri, dar nu putem promite o realizare imediata a acestora.

Speram sa ramaneti in continuare clientul nostru si va asteptam cu drag in magazinele noastre!

Cu stimă,

Valentina Bucur
Serviciul pentru clienti
Tel: 0800 89 66 22

S.C. LIDL DISCOUNT S.R.L..
Sat Nedelea, Comuna Aricestii Rahtivani DN 72,
Crangul lui Bot, Km 73+810
107025 Prahova
RO 22891860 J29/3212/2007
legionarul

#30

2014-02-19 06:50

fain v/au dresat cei din Campulung cu petitia aia cer partie iar voi Lidl, dar cine sa cumpere de la voi din Lidl tiganii si cersetorii care sunt la tot pasul, ati avut noroc de ursaciuc care impreuna cu flutur ati supt sangele celorlalte localitati si au investit in orasul in care mai la tot pasul apar tiganiiii...
Iulia B

#31 Re:

2014-02-19 13:32

#30: legionarul -

esti rasist! din cate stiu Lidl nu este selectiv in ceea ce priveste clientii, deci da, pot cumpara rromii si cersetorii. Ropote de aplauze si sincere felicitari atat celor care au investit in acest oras cat si celor care au ales corect persoanele care sa-i conduca (adica noi, majoritatea humorenilor). Nimeni nu te retine nici pe tine, nici pe cei din localitatea ta sa alegeti mai bine persoana care sa va conduca, sa obtina fonduri europene si sa stie in ce sa le investeasca. Deci, "alege intelept!"(lidl)

 


Musafir

#32

2014-02-19 14:30

Am făcut de multe ori cumpărături la LIDL Suceava. Marfa este de calitate şi preţurile pentru buzunarul nostru. Evident că doresc un magazin sub această siglă şi la Gura Humorului. Tania
Eu

#33 Re:

2014-02-19 15:19

#3: Humorean -

băi acesta, nu fac parte din vreo sectă a patronilor de magazine, stai tu liniștit, ..ești prea idiot, nu are rost să mă obosesc cu tine, sincer nu mă deranjează, dar chiar nu-i văd rostul, hai pa

legionarul

#34 Re: Re:

2014-02-19 18:05

#31: Iulia B - Re:  

 nu sunt rasisi a iesit un lingau PCR/IST apoi un lingau care a taiat pensiile oamenilor, un alt excroc care a falimentat CFR/ul nu este vorba de invidie, pur si simplu este adevarul, mergi seara la plimbare prin orasul vostru si ai sansa sa fii linsat de cine de tiganii care sunt in gh; nu sunt invidios traiesc intr/un oras mult mai frumos si mai performant din tara dar cu regret va spun  ca acolo la voi sunt niste personaje josnice de care muritorii dee rand au avut noroc in detrimentul altor localitati, oricum nu are rost sa intru in polemica cu dvs fiindca...

 


Musafir

#35

2014-02-19 18:58

In Romania, libertatea de exprimare este garantata prin Constitutie. Dumneavoastra aveti dreptul sa credeti ce doriti despre Gura Humorului (si anume ca este un oras plin de tigani, desi noi, cei care locuim aici putem spune ca in fapt nu e chiar asa), iar noi avem dreptul sa cerem ce dorim pentru orasul nostru (Un Lidl, o partie, strazi mai bune, curatenie, fantani arteziene, locuri de joaca pentru copii, s.a.m.d)!
Amalia

#36

2014-02-20 08:12

Ca sa inteleg mai bine...Noi muritorii de rand din acest oras,romani sau tigani,nu trebuie sa ne dorim decat ca d-nii patroni locali sa prospere mai mult,sa ne jupoaie mai cu foc buzunarele pentru "binele" urbei noastre.Trebuie sa cumpar produsele uneori expirate (spalate cu laveta,pardon carpa si apoi unse cu ulei ca sa straluceasca...(si pentru acest efort sa achit dublu,ca de... munca trebuie platita),sa iau produse uzuale, plimbate de la Suceava tot de prin hipermarketuri,de la oferte si date spre vanzare la preturi astronomice.De ce nu lasati voi sa se aplice legea concurentei?Daca produsele de la Lidl sunt chiar atat de rele,ne vom indrepta spre cele de calitate,dar in nici un caz nu cred ca de exemplu legumele si fructele Made in Turcia de la Lidl,sunt altfel decat legumele si fructele Made in Turcia,de prin magazinele existente sau din piata,unde "producatorii autohtoni" mai ca se jura cu mana pe inima ca abia le-au cules.Chiar credeti ca suntem atat de naivi,ca sa nu spun prosti,sa credem ca va doare sufletul de oameni?Daca ar exista calitate si seriozitate in ceea ce practicati,nu ar trebui sa va fie frica de nici un concurent,dar stiti voi mai bine ce se intampla.Concluzie:DA vreau Lidl in orasul Gura Humorului

Musafir

#37 Re:

2014-02-20 13:55

#36: Amalia -

BINE SPUS! BRAVO!!!!! Hai sa strangem cat main multe semnaturi


Musafir

#38

2014-02-21 06:41

Apreciez calitatea produselor din această rețea de magazine.
Veta

#39

2014-02-21 12:31

Chiar nu v-ati saturat de gunoaiele acestea (Sasu, Liteanu, Danilecvici,Simeria , Artemie s.a. bisnitari sau samsari ai pietii) au impanzit orasul si nu dau dai bani pe cumparatori, avem dreptul ca in orasul noastru sa vina sa faca comert de calitate si altii. Deschideti ochii si semnati petitia.
Mihaela

#40

2014-02-21 20:59

De cate ori am intrat intr-un magazin Lidl,am gasit o multime de clienti.Oare cei din orasele Suceava,Campulung Moldovenesc,Falticeni s.a. sunt atat de nemultumiti de Lidl ca-l calca zilnic?Sau numai la Gura Humorului se vor aduce produse de proasta calitate?

Mai,dar ce rafinati sunt unii dintre humoreni...Ei sa ramana fideli celor enumerati de d-na Veta,asta ca sa nu lipsim orasul nostru de "patronii vechi si noi",iar restul cei mai din topor,sa ne facem cumparaturile de la Lidl,ca nu avem averile facute din furat de mama sau tata care au lucrat in comert pe vremea lu' Ceasca.

Musafir

#41 Re:

2014-02-21 21:52

#40: Mihaela -

:-D Corect, Mihaela, ai pus punctul pe i !

Haideti sa popularizam cat mai mult posibil petitia si sa incercam sa strangem macar 1000 de semnaturi, pt. ca sa ii convingem ca din cei 16.000 de locuitori ai orasului ar avea si Lidl-ul ceva clienti! Restul de 15.000 pot ramane in continuare fideli magazinelor enumerate de Veta. :-) Asa ca, trimiteti linkul acestei petitii pe mail, pe facebook, sau pe alte medii, ca sa ne facem vocea auzita!!!!

Ioana

#42 Interesant

2014-02-22 21:23

Cautand asa aiurea pe net despre lidl Gura Humorului, am vazut tot felul de stiri de prin alte orase, in care scria ca magazinele lidl sunt construite de SC Concret Construct AG din Gura Humorului! Adica o firma din Humor construieste magazine lidl prin toata tara, iar noi stam ca fraierii si asteptam sa i se faca cuiva mila de noi ca sa mai scapam de cei amintiti mai sus de Veta si sa ne contruiasca si noua firma Concret un magazin mai de Doamne-ajuta..... ce ironie ciudata

Musafir

#43

2014-02-23 06:02

Numai de s-ar face!
Wagner Alfred

#44

2014-02-23 17:56

Numai de s-ar face...

Musafir

#45

2014-02-25 18:19

este necesar
Irina Alexandru

#46

2014-02-25 18:20

As fi bucuros sa il vad pe cel care are monopolul orasului , falimentat ! Macar daca era OM ! Se stie bine despre cine vorbesc ! :)


Musafir

#47

2014-02-25 20:25

LIDL Te Asteptam .
Vasile C.

#48

2014-02-26 13:24

99,99 % nu va dati identitatea reala.De ce?
Veta

#49

2014-02-26 14:39

Ce te doare pe tine capul de ceilalti ca nu si-au declarat adevarata identitate, tu ai declarat-o?
In mizeria asta de oras toti se cunosc intre ei si e normal sa nu-si dea identitatea. Se v-a invarti roata si pentru cei amarati si dornici de alfel de cumparaturi, la magazinele mai sus mentionat parca mergi sa-ti dea degeaba, au atata greata vanzatoarele iar de patroni parca sunt cei mai mari menegeri din tara. Semnati petitia!

Musafir

#50

2014-02-26 16:53

Da doresc un supermarket lidl in gura humorului.