Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#3576

2014-01-16 20:39

iesi afara javra ordinara[baseeeeeeeeeeeeeeeeeee la puscarie
ANTIBA SESCU
Musafir

#3577

2014-01-16 20:39

Romania, romanii, s-au saturat de golani de coltul strazii care sa conduca clanurile mafiote si sa termine tara si sa extermine poporul. Ne-am saturat. De la evenimentele din decembrie 1989, Romania este condusa de marea familie securisto-comunista a tov. ILIESCU. Daca dl. Caramitru, in seara de 22 nu ar fi spus: ''cine este mai capabil decat ILIESCU sa fie ales sa depasim vidul de putere?!'', astazi nu eram aici. Asa ne-a fost noua sortit. In sec. XIX am facut scoala cu cei din FANARUL turcesc, dupa alungarea MS Regele I al Romaniei am promit lectii de la colhozistii sovietici ajutati de Valter ROMAN. Sa uitam? NU.! Sa iertam? Poate in mormant. BASESCU este, de departe, cel mai marsav specimen de animal. Ii transmiteti ''RUSINE??''? Cui? Asta n-are tata, n-are mama. Ar trebui sa nu aive nici tara. Noi, oricum nu-l mai vrem de mult. FELICITARI Antena 3. In perioada basista ati fost pentru noi ca EUROPA LIBERA in timpul cizmarului.


Musafir

#3578

2014-01-16 20:39

faceti toate demersurile pentru a fi demarate cercetarile penale deindata ce acest aventurier,derbedeu (traian basescu) nu va mai avea imunitate.faceti presiuni asupra celor de la bruxelles.

Musafir

#3579

2014-01-16 20:39

Jos macacul !!!!

Musafir

#3580 Comentariu

2014-01-16 20:39

Nu pot decât să-l citez pe Phillipe Geluck: "Când ești mort nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalti. La fel si cand ești prost."
Satul de bijnitar basit

#3581

2014-01-16 20:39

Foarte frumos a spus, mai sus, un comentator: "daca ar fi avut onoare, bun simt si-ar fi dat demisia cand politistii i-au strigat "iesi afara javra ordinara" sau dupa referendum. Oricum noi speram sa scapam de SATANA inainte de expirarea mandatului."

Parlamentule, tu parlamentule, tu ala, parlamentule, cel pe care l-am ales,
mai existi ?
Vrei sa pui si tu umarul la indeplinirea doleantelor exprimate de popor ???????

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:39



Musafir

#3583

2014-01-16 20:39

Scrie un comentariu...

Musafir

#3584

2014-01-16 20:39

Nu mai am ce sa mai comentez !Semnez !Ca de vorbe suntem satui .Pe asta se bazeaza si "demisul" pe faptul ca ...doar vorbim ! Acum sa si semnam...si dupa aceea mai iesim si in strada...sau ce o mai fi nevoie ...ca nu se mai poate ! Pur si simplu nu se mai poate !Nu m-am simtit niciodata reprezentata de aceasta "fiinta"si nu l-am votat niciodata !Am tot dreptul sa ma satur de rautate mediocritate,insalaciune,minciuna,santaj,saracie, vanzare de tara,afront,jignire.....si ar mai fi ! Asadar gata !!!!!!!"Mamaliga "mea a axplodat!

P.S.
Sotul meu nu are adresa da mail si de aceea am trimis-o pe a mea atasata la semnatura lui! Evident cu acordul lui !!!!!!!!!!!!
gemil

#3585 Jos basescu!

2014-01-16 20:39

Bravo Antena 3, bravo Mihai Gadea pentru acest nou demers al dvs ! Suntem alături de voi urmare faptului că sunteți alături de noi în lupta împotriva IMPOSTORULUI, impostor ce , așa cum vede tot ”mondu’ “, nu se dă dus, el știind ce-l așteaptă întârziind cât mai poate sfârșitul ce i se apropie in mod implacabil el ținănd încă strânse în mână cheile dintre care una, cea a asa zise-i justitiei independente. jUSTITIE cu” j” mic, desigur, parte minusculă dar foarte-foarte importantă a ceea ce i se spune generic JUSTIȚIE, care , ținându-l în braț, se dă de ceasul morții că-i este devoalat partizanatul politic pe față de catre presa LIBERA, de Antena 3, de Mihai Gâdea, de Radu Tudor, de Ursu, de Oana Stancu, de Sandra Stoicescu, de Razvan Dumitrescu, de Mircea Badea si toti colegii lor.
CER DEMISIA LUI băsescu!

Musafir

#3586

2014-01-16 20:39

Pacat ca petitiile astea nu sunt ca voturile. Am face referendum pe fiecare zi. Poate ca trebuie sa ne gandim la mai mult la aceste petitii. Sa le facem mai importante si sa aibe si rezonanta reala.
BIP la base...

#3587

2014-01-16 20:39

Este incredibil cate trebuie sa suporte poporul roman din cauza unui ,,bippp.....bipppp....bippp...,, nu stiu cum altfel sa-l cataloghez pe cel ce ocupa functia de guvernator al Romaniei(caci poporul l-a trimis acasa in 2012).....Este incredibil cata nerusinare si cat tupeu poate avea.

Musafir

#3588

2014-01-16 20:39

ce sa zic de jegul asta ca-i debil mintal stie o lume intreaga mai putin el si neamurile lui diliii

Musafir

#3589

2014-01-16 20:39

Ce o sa se intample cu petitia?Va avea aceeasi soarta ca si referendumul din 2012?

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:39



Musafir

#3591

2014-01-16 20:39

La referendum trebuia sa vada ce vrea Poporu dar nici acum nu e tirziu

Musafir

#3592

2014-01-16 20:39

Nimica nu a facut pt aceasta tara a distrus padurile mentalitatea oamenilor din aceasta tara ne a vindut europei ca pe sclavi .. traim in minciuna de 24 ani ura..dispret si intro saracie de nedescris.. nu s-a zbatut pt statul romaniei in lume si bruxell si sint foarte multe de spus .... lista caracatitei este lunga si grava! Un pensionar cu 450 lei care sta in chirie.








uUp for it and it was the last time we will have a good time for a few minutes to get facut pt tinrii din aceasta tara si pt pensionarii cu 450 lei pensie ..

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:39



Musafir

#3594

2014-01-16 20:39

acest domn care isi spune presedinte este o rusine pentru aceasta tara

Musafir

#3595

2014-01-16 20:39

JOS DICTATORUL

Musafir

#3596

2014-01-16 20:39

doamne-ajuta!

Musafir

#3597

2014-01-16 20:39

este scandalos un asemenea comportament din partea unui asa-zis presedinte al unui stat democrat.prin minciuna si tot felul de tertipuri a reusit sa prosteasca o mare masa de oameni pe care i-a manipulat si care au fost folositi numai pentru interesul sau si al familiei sale.in conditiile in care copii nostrii au plecat in pribegie in alte tari pentru a-si castiga existenta,acest impostor de presedinte nu face decat sa ne jigneasca si sa ne prosteasca zi de zi.este inacceptabil sa mai fim reprezentati de un asemenea individ.sa-si dea demisia si sa ne lase in pace.mai bine cu un om simplu ca presedinte ,dar care este corect si militeaza pentru interesele celor multi.

Musafir

#3598

2014-01-16 20:39

Basescu este unul din cei mai mari INFRACTORI din istoria Romaniei! Locul lui este la puscarie, nu la Cotroceni. JOS Basescu! Sa fie demis!
Felicitari Antena3 pt emisiunile realizate. Va sugerez dle Gadea ca in cazul in care Basescu nu pleaca de la Cotroceni, Antena3 sa fie initiatorul si organizatorul unor demonstratii anti-Basescu in Piata Universitatii (veti avea o "audienta" foarte mare, va asigur).
Cu stima,
Antonie Coraci.

Musafir

#3599

2014-01-16 20:39

Ca fost cetatean roman ,actual austriac ,ca fost coleg la Institutul de marina "Mircea cel Batran" al domnului presedinte Traian Basescu, solicit urmatorul lucru : "Domnule presedinte ,va rog sa aveti bunul simt sa demisionati si sa lasati romanilor un drum deschis ,normal,european spre viitor.Nu mai fiti atat de incapatanat. Va multumesc ! Marius Stamboli ,Austria .

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:39