Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#3676

2014-01-16 20:42

Prin DUMNEAVOASTRA avem langa CINE sa facem front comun, neavand veleitati de conducator !!!! DE CE au avut loc alegeri in ROMANIA si a rezultat un USL asa de mult dorit de POPOR? S-au folosit instrumentele democratice ale UE; DE CE nu punem la TREABA ACEST PARLAMENT NASCUT DIN VOIA POPORULUI? Suntem cumva, atunci, COLONIA ROMANIA ?????????? "Dreptatea" UE este egala pentru orice membru al ei dar....NU PENTRU CATEI ? Daca un cetatean VOTANT oarecare ar fi facut UNA din actiunile lui Basescu, Macovei si multi, multi altii, INALTA CURTE sau POARTA A CURTII L-AR FI DUS IMEDIAT LANGA...la inchisoare! Dar pe ei , NU !! Unde sunt FLOTA, CALEA FERATA, AVIATIA, ARMATA, METALURGIA, CONSTRUCTORII, AGRICULTURA, INVATAMANTUL, SANATATEA, CULTURA.......? UNDE sunt romanii nostri si familiile lor ?SI CEAUSESCU a crezut ca este nemuritor... ! Pe ASTIA vreau/vrem SA DEA SOCOTEALA DREAPTA , NU SA-I OMORAM ! Acum suntem asmutiti pe profesori, ieri pe doctori; sigur ca sunt actiuni regretabile dar ele au fost PREVAZUTE sa se intample prin mizerabila salarizare si dotare !!! Ni se arata ce mizerie se intampla cu puii de gaina si ce ni se pune la vanzare: de ce ne spun NOUA, POPULATIEI, aceste lucruri ? Ei si multi altii, sunt "pusi" acolo tocmai pentru nu a permite sa se intample aceste MONSTRUOZITATI ! ZAHARUL ENORM si multe porcarii de E-uri ? Pai DE CE LE LASA PE PIATA ????????????? 

Cu multe sperante in VOI/NOI si DUMNEZEU,   popescu constantin


Musafir

#3677

2014-01-16 20:42

Nu scapam usor de acest om care vrea numai rau poporului roman.

Musafir

#3678

2014-01-16 20:42

Manifestarea din seara aceasta vis-à-vis de d-l ziarist,a fost a unui derbedeu....sa plece!

Musafir

#3679

2014-01-16 20:42

Eu nu inteleg de ce, acesti cetateni, LIDERI AI USL, dupa ce ne-au promis atatea, TOLEREAZA ASA CEVA si de ce NU INITIAZA, DE URGENTA, PROCEDURA DE DEMITERE A ACESTUI MARLAN! NU STIU DE CE SE AUTOFLAGELEAZA ATATA PONTA SI ANTONESCU!! Ce asteapta acesti doi oameni, sa fie luati la palme, in public, de acest disperat, de acest isteric, de acest OM DE NIMIC?

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:42



Musafir

#3681

2014-01-16 20:42

Treziti-va ROMANI!





Musafir

#3682

2014-01-16 20:42

Jos dictatoru, Base nici nu stii cat de mic incepi sa fii,....cu atatea dosare iti vine si tie randu
musafir

#3683 26

2014-01-16 20:42

pleaca si ne lasa sa traim bine,,asa cum ar fi trebuit sa se intample pana acu!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#3684 Basescu dupa Ceausescu

2014-01-16 20:42

La puscarie cu pitzifelnicul (pitzifelnic=ajutor de stingator de lumanari) turco-tatar care s-a cocotat la Cotroceni, caruia desi i s-a citit "cati ca voi" de Toparceanu nu a putut intelege morala.
"Sus pe gardul dinspre vie
O gaina cenusie s-un cocos impintenat
S-au suit si stau la sfat.
- Ia te uita ma rog tie
cat de sus ne-am inaltat!
Si deodata cu glas mare
incepura amandoi sa cotcodaceasca-n soare
- Nimeni nu mai e ca noi!
Dar de sus din corcodus,
Pitulanduse-ntre foi
Mititel si jucaus
Le-a raspuns un pitigoi.
- Cati ca voi! cati ca voi!"
Morala ... a reusit si pustoaica mea de clasa a II-a sa o identifice. Se pare ca nici Zapacitu din capu' s(t)atului nici Sache a lu Zapacitu nu au reusit sa desluseasca morala.

Musafir

#3685

2014-01-16 20:42

Nu stiu ce a facut sau face familia domnului Basescu
in plan privat. Este insa greu de crezut ca din salariul unui bugetar se poate face avere in Romania si in timp de criza.
Stiu insa ca in anul 2012, peste sapte milioane de CETATENI l-au trimis acasa pe domnul Basescu si nu inteleg de ce mai este la Cotroceni?
De ce se mai autointituleaza PRESEDINTE?
Nu trebuia sa demisioneze in "CINCI MINUTE"?
Daca si voi credeti, ca mine, ca DA, semnati aceasta petitie.

Musafir

#3686

2014-01-16 20:42

N0i POPORUL, TREBUIE SA-L OBLIGAM PE ACEST NERUSINAT PROFITOR SA DEMISIONEZEEEEE !

Musafir

#3687

2014-01-16 20:42

cand nedreptatile te apasa, cand rautatea te sugruma si viata e din ce in ce mai apasatoare, sper ca semnarea petitiilor sa fie de auns.astept sa rasara soarele si peste romania.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:42



Musafir

#3689

2014-01-16 20:42

intrucat ne-am saturat de acest odios presedinte mincinos ,hot badaran o adevarata rusine pentru romanoa.el familia lui si toata gasca mafiota ,care a jefuit aceasta tara sa plece de urgenta dela cotroceni acest individ nu merita sa-si inchee acest mandat cu drepturile ce se cuvin unui fost presedinte.

Musafir

#3690

2014-01-16 20:42

Un tiran mai virulent decat Ceausescu
Merita aceeasi soarta,nu numai demisia

Musafir

#3691

2014-01-16 20:42

vrem liniste vrem sa ne linistim ne am saturat sa il vedem in fiecare seara sa ne uitam la un om care ne da ora ecxacta ca altceva nu mai sti sa facem ceva cit putem

Musafir

#3692

2014-01-16 20:42

eu personal nu sunt de acord doar cu demisia lui Traian Basescu,vreau sa plateasca pt ceea ce a facut acestei tari,el si toti complicii sai,asa cum noi oamenii simpli platim pt orice nimic

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:42



Musafir

#3694

2014-01-16 20:42

Suntem un popor blestemat, sa nu scapam de spiritul malefic al lui Ceausescu,reincarnat in Basescu?Nu!Suntem un popor minunat care de atatea ori cazut in genunchi ,cadere provocata de conducatori de tara fanarioti si tradatori,avem puterea sa ne ridicam,sa luptam,sa distrugem raul si sa recastigam dreptul de trai liber si demn in tara noastra.Hai romani trezitiva si alungati pt.totdeuna RAUL,DIHONIA DINTRE NOI.JOS BASESCU!TRAIASCA ROMANIA!

Musafir

#3695

2014-01-16 20:42

Sunt unul din ignoratii anului 2012 si ii doresc guvernatorului Romaniei ca sa culeaga furtunile aferente vanturilor pe care le-a semanat !
familia barna

#3696 basescu

2014-01-16 20:42

Sa demisioneze

Musafir

#3697

2014-01-16 20:42

Felicit initiativa si sansa pe care ne acordati de a ne exercita un drept democratic si de a ne face auzita nemultumirea fata da faptul ca nu ni s-a luat in considerare un drept constitutional anul trecut cand am votat intr-um numar covarsitor pentru demiterea presedintelui Traian Basescu.Sa fie intr-un ceas bun!

Musafir

#3698

2014-01-16 20:42

Cum de nu ia nimeni masuri impotriva acelui jeg de om care a jignit inimaginabil pe studentii moldoveni! Acest gen de oameni sunt pe placul lui basescu, care se da ca nu mai poate de dragull Moldovei?

Musafir

#3699 Sa plece sa-si munceasca pamantul la Nana

2014-01-16 20:42

Sa plece odata impreuna cu analfabeta de fica-sa marele parlamentar european . Mare nenorocit de om

Musafir

#3700

2014-01-16 20:42

Fac parte din cei 7 400 000 de oameni care am votat demiterea acestui tip....Ma intreb cu ce am putut noi gresi sa meritam aceasta soarta.Nu conteaza ca sunteti mai tineri ca mine,din partea mea aveti toata stima si va felicit din suflet pt tot ce faceti!!!!