Manifest pentru o televiziune fara mizerii

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Manifest pentru o televiziune fara mizerii


Musafir

#526

2015-04-25 05:01

Cred ca o noua lege a audiovizualului trebuie sa reglementeze activitatea tuturor posturilor inclusiv a celor de stiri cu "breaking news "-uri care nu au relevanta si sunt facute sa capteze atentia doar in speranta ca telespectatorul ramana conectat dar si asupra canalelor de divertisment mai ales cele adresate copiilor cu desene animate seriale in care violenta este mereu prezenta. Cu totii vedem prin parcuri sau pe strada copii care se identifica sau imita gesturi ale unor personaje din desene animate si nu ma refer la Donald Duck.

Musafir

#527

2015-04-25 05:16

Vreau sa acordam o sansa lucrurilor de calitate, bunului simt ,care s- a cam pierdut in multumea de mizerii. Sa aratam generatiilor de copii ,oameni de valoare,care pot fi modele pentru ei . Nu am vazut atata prostitutie pe ecran niciodata cum este promovata in ultima vreme !

Musafir

#528

2015-04-25 05:20

aceste "stiri" deosebit de agresive afecteaza grav perceptia despre lume si viata a celor pe care noi,cei maturi ,incercam sa ii educam.Inteligenta noastra este grav afectata de toate aceste "facaturi"-factorii responsabili ar trebui sa reglementeze strict toate aceste scenarii elaborate de minti bolnave si sa elimine actorii grotesti care ne bulverseaza existenta!

Musafir

#529

2015-04-25 05:21

Pentru ca nu ma mai pot uita la televizor datorita acestor tipuri de emisiuni !

Musafir

#530

2015-04-25 05:42

Sa se inceteze URGENT si pentru TOTDEAUNA ca unii reprezentanti ai televiziunilor sa sustina in mod imbecil ca:
- "Noi dam ce cere poporul";
- "Nu iti place, nu iti convine, schimba canalul!":
- "Rolul televiziunii nu este sa faca educatie!".
Nu va mai bateti joc de romani!!! In mare parte sunt mai inteligenti decat voi!

Musafir

#531

2015-04-25 06:00

de ce ? pentru ca am pretentia ca tv. romana sa devina de mare calitate ,sa fie un loc de dezbateri destepte , cu oameni profesionisti , cu multa cultura si multa initiativa de bun gust . toate balacarelile sau murdaria scandalurilor de piata , nu intereseaza pe nimeni si ca om de teatru si artist format intr-o romanie a culturii universale ,nu sunt de acord sa fie promovate toate gunoaiele strazii si aduse la rangul de "vedete ". ma oripileaza ! c'est tout !

Musafir

#532

2015-04-25 06:13

m.am saturat, si ma intristeaza foarte mult mizeria morala din romania, si media are un rol imens in degradarea societatii! cum se poate sa fie la tv ore intregicu niste individe de genul zavoranu, dragusan, etc, care nu au ce sa arate decat piele, si care emit nisteprostii inimaginabile pe gura, si oamenii cu adevarat frumosi suntignorati. avem o gramada de valori, si la tv vezi numai scursori.
Amalia

#533

2015-04-25 06:25

Regret perioada in care aveam un singur post de televiziune si cateva ore de emisie. Am inteles ca traim intr-o tara chipurile democrata....dar este pacat.....se promoveaza violenta fizica si verbala, nuditatea si de ce nu.....foarta multa prostie si nonvaloare, intrebandu-ma de ce copiii mei o i-au razna.... in casa noastra televizorul este inchis de cele mai multe ori....deoarece in opinia mea a devenit inamicul nr. 1. 


Musafir

#534

2015-04-25 06:37

pentru un tv fara porcarii !!!


Musafir

#535

2015-04-25 06:39

M-am saturat de toate proastele si toti prostii care apar la televizor.Unde sunt olimpicii nostrii la diferite materii?Unde este vreo stire cu singurul nostru masterand la varsta de 10 ani?Unde sunt emisiunile de cultura si logica?Unde sunt emisiunile educative?Doar sex,curve si droguri vezi.Asta sa il invat pe copilul meu?Dupa aceea ce sa ma astept sa ajunga el?Un manelist curvar si drogat,nu?

Musafir

#536

2015-04-25 07:12

cu toate ca am telecomanda,unde dau vad doar urlete,istericale,inmormantari cu bataie,oana zavoranu&compani,bianca dragusanu si lista poate continua.nefiind nimic educativ ,doar femei dezbracate la propriu si la figurat imi doresc din suflet sa mearga sa munceasca ceva normal,ca noi si sa ne scuteasca de prezenta lor cauciucata.

Musafir

#537

2015-04-25 07:16

credeti ca vom reusii

Musafir

#538

2015-04-25 07:28

Ar trebui ca sa dispara toate tatele si toate asa zise dive care rasar peste noapte datorita faptului ca sau incurcat cu diverse persoane publice (ca sa folosesc un limbaj mai adecvat) pentru ca ele sint promovate prea mult si de la care sincer nu ai nimic de invatat.Avam in tara nostra foarte multi oameni de valoare care din pacate sint dati uitarii sau ne aducem aminte de ei doar cind trec in nefiinta din pacate.Pacat ca televiziunea din ziua de azi a ajuns un mare gunoi.Multe salutari de la un simplu cetatean.

Musafir

#539

2015-04-25 07:49

Eu privesc maxim 3 ore pe zi la TV , dar din pacate oamenii care sunt onesti , inteligenti care lucreaza si fac ca Romania sa se dezvolte, nu au timp sa se uite la emisiunile posturilor de scandal generalizat si de non valoare din tara noastra. OTV-ul a fost postul care a intiat aceste tipuri de emisiuni , unde este OTV-ul acum ??? La gunoi trebuie sa ajunga si aceste emisiuni . Stiu ca multi oameni nu au cu ce sa isi umple timpul , dar asa cred ei, insa aducerea acestor emisiuni la rang de arta inseamana mult rau pentru toti cetatenii Romaniei . Va rog haideti sa incercam impreuna sa-i lasam pe cei care produc si emit aceste mizerii sa se uite singuri la acestea si astfel vor disparea . Noi suntem un popor creativ , distractiv ,dar haideti sa lasam toate scandalurile televizate politice sau de non valoare si sa ne preocupam de noi , de copii nostri , de parintii si inaintasii nostri si de viitorul nostru . Un caine care latra si nu este bagat in seama sa stiti ca nu ne face nici un rau .

Musafir

#540

2015-04-25 07:54

Prea multa mizerie mediatizata! Oare moderatorii sunt mandrii de "profesionalismul" lor?" "Îngâmfarea neruşinată este atributul analfabeţilor şi al talentelor mediocre".

 


Musafir

#541

2015-04-25 08:09

Am semnat aceasta petitie pentru ca vreau sa traiesc intr-o Romanie sanatoasa, cu valori si principii, cu oameni educati si copii care invata lucruri frumoase, de la oameni valorosi. Nu ne ajuta cu nimic spectacolele ieftine, mizeria umana ridicata la rang de arta, exemplele de oameni care nu aduc un plus de valoare societatii, din contra, prin exemplul lor incurajeaza la scandal, minciuna, lene si manipulare.

Musafir

#542

2015-04-25 08:24

Nu mai vreau sa vad la tv incultura ,barfa,parvenitismul ,prostitutia.

Musafir

#543

2015-04-25 08:30

Din aceleasi motive pentru care au semnat toate celelalte persoane:m-am saturat.Gata!S-a ajuns mult prea departe.Si apoi nu suntem doar un popor de zavorance,tonciulese,buruiene, etc.

Musafir

#544

2015-04-25 08:33

Pentru ca a sosit timpul sa facem marea curatenie de primavara!

Musafir

#545

2015-04-25 08:58

Prea multa prostie la TV

Musafir

#546

2015-04-25 09:02

Am semnat aceasta petiție in speranța ca poporul roman se va trezi din somnul lung pe care-l doarme de foarte multi ani si fără sa jignesc pe nimeni ar fi cazul sa înceteze sa facă vedete oameni care ar trebui sa fie puși la munca adevarata si nu sa se creadă vedete fără merit,sper sa ajute la ceva si putem vedea si noi ceva de calitate la tv,sa vedem adevăratele valori ale tari nu toata ziua goliciune si inculpați,oameni fără nici un respect fata de ceilalți.

Musafir

#547

2015-04-25 09:04

Pentru ca si Romania sa devina o tara normala, fara emisiuni sau articole care pot afecta psihic minorii, difuzate la ore de audienta cat mai mare sau publicate in tot felul de tabloide, pentru a ne reaminti ca se poate si fara atata ura, invidie, rautate, vulgaritate etc.

Musafir

#548

2015-04-25 09:13

imi este scarba de ce vad la televizor

Musafir

#549

2015-04-25 09:25

Deși sunt pe principiul ca telecomanda este necesara, consider ca trebuie stopata toată incultura.... Hai sa vb istorie,cultura, sa fim noi în adevăratul sens....nu personajele cel puțin mediocre ce ne sunt prezentate...

Musafir

#550

2015-04-25 09:27

Vrem emisiuni sănătoase educative, distractive, lipsite de tot felul de pitipoance... Stop.. Incultura,!!! Stop.. Stop.. Stop..!!!! Sa ajuns prea departe cu mizeriile mas media referitor la promovarea prostiei și mizeriei mas media.. Stop.. Oana zavoranu.. Și toate de genul.. Stop.. stop. stop..!!!