Manifest pentru o televiziune fara mizerii


Musafir

/ #539

2015-04-25 07:49

Eu privesc maxim 3 ore pe zi la TV , dar din pacate oamenii care sunt onesti , inteligenti care lucreaza si fac ca Romania sa se dezvolte, nu au timp sa se uite la emisiunile posturilor de scandal generalizat si de non valoare din tara noastra. OTV-ul a fost postul care a intiat aceste tipuri de emisiuni , unde este OTV-ul acum ??? La gunoi trebuie sa ajunga si aceste emisiuni . Stiu ca multi oameni nu au cu ce sa isi umple timpul , dar asa cred ei, insa aducerea acestor emisiuni la rang de arta inseamana mult rau pentru toti cetatenii Romaniei . Va rog haideti sa incercam impreuna sa-i lasam pe cei care produc si emit aceste mizerii sa se uite singuri la acestea si astfel vor disparea . Noi suntem un popor creativ , distractiv ,dar haideti sa lasam toate scandalurile televizate politice sau de non valoare si sa ne preocupam de noi , de copii nostri , de parintii si inaintasii nostri si de viitorul nostru . Un caine care latra si nu este bagat in seama sa stiti ca nu ne face nici un rau .