Manifest pentru o televiziune fara mizerii

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Manifest pentru o televiziune fara mizerii


Musafir

#501

2015-04-24 20:41

Vreau o televiziune obiectiva , m- am saturat de cancanurile si laturile actuale..

Musafir

#502

2015-04-24 20:54

pt ca nu am ce sa vad la tv...si sper ca eliminandu-i de pe sticla......poate se mai desteapta si prostimea care inca se uita la ei

Musafir

#503

2015-04-24 20:56

Pentruca ne- am saturat de prea multa prezenta a VEDETELOR DE CARTON si in plus lipsite de educatie....lipsite de cultura.....sunt niste analfabeti cu pretenti ca apartinatori ai " lumii bune ,aristocrate" si ca fiind cireasa de pe tort.....se cred cu toata convingerea ca sunt MODELE ........pentru noi !!!!! WOW !!!!!! Chiar asa am ajuns !?!?!?!.......Unde sunt oamenii cu adevarat modele pentru noi.......unde ne sunt intelectualii ......Unde sunt cei ce au realizat ceva cu adevarat in lumea asta plina de desfrau.....de hotii.....de minciuni.?????? Prea mult desfrau pe canalele noastre de televiziune.......!!!!!!!!

Musafir

#504

2015-04-24 21:03

E oribil ceea ce sa da la televizor intre orele 16-19...ajungem in cenzuram copiilor televizorul?!?! Ati vazut in alte tari astfel de emisiuni?!?! Rusine !

Musafir

#505

2015-04-24 21:08

cred ca CNA, ar trebui sa si aplece urechea si spre posturile care difuzeaza desene animate , traducerile sunt mizerabile, iar desenele de pe cartoon network ar trebui interzise.

Musafir

#506

2015-04-24 21:13

Am semnat pentru o televiziune mai inteligentă!

Musafir

#507

2015-04-24 21:36

Nu că televizorul este o prioritate în viața mea, dar aș dori câteodată să văd că funcționează( momentan este un accesoriu) și mi-e frică, scârbă și lehamite să- i dau start( oricum auzi peste tot ce s-a difuzat cu o zi în urmă). Nu suntem un popor de retardați.

Musafir

#508

2015-04-24 21:39

Pentru ca vreau sa dispara asa zise vedete fara creier si pentru ca nu le mai suport si pentru ca am ajuns sa nu ma mai uit la televizor exact din aceasta cauza

Musafir

#509

2015-04-24 21:46

Am ajuns,in opinia mea,in situatia in care mai mult a devenit prea mult.

Musafir

#510

2015-04-24 21:58

De prea mult timp se promoveaza anormalul, incalcandu-se minima normalitate si bun simt. Sunt descurajati prin mijloace diverse si subtile cei care reactioneaza firesc, cu responsabilitate, incat firescul a devenit minoritar. Ma intreb daca cei care imbolnavesc societatea mai cred ca exista un Dumnezeu.

Musafir

#511

2015-04-24 22:26

Ma revolta demult felul negativist in care sunt prezentate orice emisiuni televizate, felul in care promoveaza non valoarea, tiganismele, prostia, rautatea. Si...fara sa fiu rasista, dar m-am saturat, alaturi de toate astea, de emisiuni cu tigani, de importanta ce li se da, ei -tiganii-, fiind discriminati pozitiv, ceeace nu mi se pare corect. Fiind si ei cetateni romani, mi se pare normal sa beneficieze de aceleasi drepturi cu orice cetatean roman, de orice etnie, si nu sa aibe drepturi speciale- ca de exemplu locuri retinute la scoli, facultati. Ce ar fi daca si germanii, ungurii, etc. ar vrea drepturi ca si ei? In tara noastra, noi, romanii, am fi discriminati. Deci...mai putina tiganie, in toate sensurile pe la televiziuni.

Musafir

#512

2015-04-24 23:02

Cam fără speranță dar măcar să ne facem auziți ...

Musafir

#513

2015-04-25 00:17

Nu suport sa vad cum toti neavenitii isi burdusesc buzunarele cu bani, de pe urma exploatarii inculturii populatiei. Exp gen: Maruta, Adelina Pestritu, Simona Gheorghe, Dan Capatos, Madalin Ionescu. Acestia zi de zi se imbogatesc dupa modelul Dan Diaconescu, fiind niste formatori de opinie in spatiul media. Ar trebui extinsa aceasta in toata Media, atat Tv cat si online.
Individu'

#514

2015-04-25 00:19

Nu suport sa vad cum toti neavenitii isi burdusesc buzunarele cu bani, de pe urma exploatarii inculturii populatiei. Exp gen: Maruta, Adelina Pestritu, Simona Gheorghe, Dan Capatos, Madalin Ionescu. Acestia zi de zi se imbogatesc dupa modelul Dan Diaconescu, fiind niste formatori de opinie in spatiul media. Ar trebui extinsa aceasta in toata Media, atat Tv cat si online.


Musafir

#515

2015-04-25 00:19

M-am saturat de emisiunile lui Maruta,Capatos , Ghergheli...sa nu mai vorbesc de a3 ?! Vreau emisiuni de divertisment,educative ,nu promovari de femei usoare si emisiuni de mahala, moderate de imbecili imorali ,fara pic de demnitate si respect deontologic....

Musafir

#516

2015-04-25 00:47

Locuiesc in Portugalia de 9 ani dar aici nu exista așa ceva!Nu vezi la nici un post tv reclame la medicamente,reclame agresive si toți analfabeții pe la diferite posturi de televiziune.Rușine.....ne vede o lume întreaga cum arătăm la tv academii de hoți tâlhării si multe altele care ne fac rău.

Musafir

#517

2015-04-25 02:30

Vreau cand deschid televizorul sa nu ma rusinez la ce privesc indiferent in preajma cui as fii, sa spun aceasta este programul televiziunii noastre din tara pe care noi o iubim.

Musafir

#518

2015-04-25 03:50

nu am ce sa mai vad la televizor imi vine sa-l arunc

Musafir

#519

2015-04-25 04:01

M-am saturat sa vad prostituate in prime time la stiri.

Musafir

#520

2015-04-25 04:25

aceasta zovoran ioana, cel mai toxic personaj la ora actuala!

Musafir

#521

2015-04-25 04:33

Pentru mine tv este foarte important in informare si relaxare!!zilnic vad stiri care degradeaza nu cultiva omul!!

Musafir

#522

2015-04-25 04:35

ne dorim intr-adevar o televiziune de calitate,din care sa dispara emisiunile ieftine si fara substanta.

Musafir

#523

2015-04-25 04:38

In sfarsit, cineva ia atitudine.
Vom reusi oare sa schimbam ceva?

Musafir

#524

2015-04-25 04:43

As fi in stare sa semnez de nenumarate ori.M-am saturat de emisiunile de hazna.Maruta,Gherghe,Ionescu,Capatos si multi altii nu stiu decat sa promoveze vulgul,prostul gust,toata mizeria pusa pe taraba,la ore la care nu iti poti urmari neaparat copii sau vrei si tu sa vezi ceva interesant.La ce ma pot uita,la marea vedeta Marian Mexicanu',Guta cu cei ....copii,Bianca,Oana,Buruiana(predestinat) ,Crudu...si lista
poate continua .Cu ce sunt eu vinovata?Platesc destul pentru a cere servicii pe masura.

Musafir

#525

2015-04-25 04:59

Generatia tinara are nevoie de educatie si prin mass media,de aceea sustin promovarea unor emisiuni decente cu mesaje pozitive , fara violenta verbala sau fizica.