OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE

Quoted post


Musafir

#718

2016-02-17 11:45

Legea nu face distinctie între cei care nu mai pot sa plateasca si cei care nu mai vor sa plateasca. Nu cred ca parlamentarii care si-au votat pensii nesociale, s-au gândit la o lege sociala.
In fapt, legea penalizeaza pe cetateni, nu pe bancheri, deoarece bancile în dificultate vor face apel la stat, care le va ajuta. Dar cine este statul?
La cine vor face apel cetatenii când vor constata înlocuirea programului "Prima casa" cu noul produs bancar "Creditul Zamfir&Piperea cu avans de 45%"?

Raspunsuri

haha

#719 Re:

2016-02-17 15:06:29

#718: -  

 Daca avansul ar fi 45% - toti romanii o vor duce mai bine, Fiindca cei inconstienti nu vor mai putea face credit, apoi sa plateasca 10 ani rate, apoi sa fie executati silit cand nu au mai putut duce.

Nmi

#721 Re:

2016-02-17 16:07:33

#718: -  

 La 30000 de EU imprumutati am platit un avans de 9000 Eu plus platesc 230 chf pe luna de 9 ani, cine crede de aici ca as vrea sa dau casa inapoi? Scadenta creditului e in 2026! Cine crede ca eu as vrea sa dau casa sa beneficiez de aceasta lege? Vreu ca legea darii in plata se existe, ca sa nu mai fie nimeni nevoit sa se judece ani de zile prin instante cu bancile, sa piarda bani si nervi.