APLICAREA VOLUNTARIATULUI IN COLEGIUL PSIHOLOGILOR DIN ROMANIA

Quoted post


Musafir

#23 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-12-19 09:50

#21: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Sincera sa fiu, stiind lipsa entuziasmului psihiatrilor fata de psihologie, nici nu mi-am orientat atentia spre aceasta sectie. Am vrut la oncologie, la ortopedie, O.R.L., la chirurgie plastica si reparatorie (chiar am cumnata asistenta la spitalul de pe Calea Grivitei, dar n-a fost loc nici macar de discutii cu cineva de acolo, desi m-am prezentat personal, nu am lansat doar recomandari prin cumnata :)), dar probabil nu m-am implicat eu mai mult in cautari dupa ce m-a dezamagit raspunsul unora, m-am ocupat mai mult de formarea mea si de deschiderea unui cabinet. Am trimis mailuri catorva ONG-uri, carora le anuntam intentia mea de a face voluntariat macar 2 ore/saptamana, insa probabil ca nu era suficient doar atat, avand in vedere faptul ca in ONG-uri, in general, cam e nevoie sa te ocupi si de strangeri de fonduri, etc, lucruri pe care eu nu le pot oferi - banuiesc doar, pt ca nu am primit niciun raspuns. Insa nu e tarziu si va multumesc pt recomandare, voi incerca si la Marie Curie.

Spor in tot ce faceti!

Raspunsuri


Musafir

#24 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-12-20 16:14:14

#23: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Incercati macar la Cardio (cand au misiuni de chirurgie cardiovasculara) si TINN. La TINN mergeti si vorbiti singura cu dr Carstoveanu care-i seful de sectie. Posibil si la chirurgie pediatrica unde e prof. Ionescu sef de sectie (et 3). Sa va inarmati cu rabdare. Chirurgii stau mai mult prin sala decat pe sectie. 

Eusebiu Tihan

#32 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-12-28 17:46:06

#23: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ai perfecta dreptate