Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#3801

2014-01-16 20:45

jos cu mafiotul

Musafir

#3802

2014-01-16 20:45

Cu toate ca ne-am saturat,inca rezistam....feri-i-ar Domnu' de minia romanului de ''rang secund''.

Musafir

#3803

2014-01-16 20:45

IESI AFARA JAVRA ORDINARA PLEACA SI LASANE AN PACE NEAI ADUS LA DISPERARE.DOMNU GADEA VA MULTUMIM DIN TOT SUFLETU CA FACETI ASEMENEA PETITII.VA MULTUMIM PT CA ADUCETI LA CUNOSTINTA PUBLICULUI LARG SUBIECTE DE INTERES NATIONAL.VA DORIM MULT SUCCES.

Musafir

#3804

2014-01-16 20:45

Important este SA RASPUNDA IN FATA LEGII !!!!!!!!!!!!

Musafir

#3805

2014-01-16 20:45

Va rugam scapati-ne de mafiotul Basescu.Antrenati si presa straina in acest demers,ca sa faca cunoscuta situatia din tara noastra si sa atraga atentia oficialilor din Occident.

Musafir

#3806

2014-01-16 20:45

Sunt la varsta la care oamenii in alte tari asteapta pensia pentru a se bucura de binemeritata odihna.De 5 ani sunt somer.....pensia daca o mai apuc va fi oricum insuficienta pentru un trai decent,nu am alte resure , nu am avere,am muncit cinstit si am fost destul de prost sa am principii si nu mi-am rotunjit veniturile.Am muncit in perioada lui ceausescu (si pe salariu dar si voluntar, asa era epoca)si pot sa spun ca inca din liceu am inteles falsitatea si ticalosia sistemului...am urat comunismul,am visat la occident,l-am urat pe ceausescu(nu indeajuns incat sa ma bucur cand a fost impuscat) am sperat intr-o viata noua si mai buna in aceasta tara...dar nu mi-am imaginat nici in cele mai sumbre momente ca voi ajunge sa traiesc vremurile acestea.Am citit in tinerete Kafca,dar acum imi dau seama ca a fost un incepator in ceea ce priveste absurdul.In fiecare zi am impresia ca traiesc un cosmar....somnul este singura evadare...realitatea intrece orice imaginatie (in rau).Si pot sa va spun ca am ajuns sa urasc cu toata fiinta ,si nu o ura fara tinta! Nu .Urasc acel chip monstruos,cu privirea crucis,cu ghebul acela hidos ,cu scafarlia aia lucioasa,cu acele gesturi - incepand cu frecatul mainilor de satisfactie diabolica si terminand cu gestul de inlaturare...cu ha-ha-itul ala cavernos,cu vocea aia din gatlej...si urasc atat de tare acest demon incat moartea mi se pare o pedeapsa prea usoara....asta e! Mi-am otravit sufletul...sunt bolnav si terminat dar mai am o speranta...sa apuc sa vad sfarsitul acestui demon....Pacat ca acest popor a avut un destin tragic dar nici nu a facut nimic sa il schimbe...nu acuz,si eu fac parte din acest popor....Sa semnam si aceasta petitie ,indiferent de rezultat...e atat de putin de facut...nu vom fi niciodata precum inaintasii nostrii(Ion Gavrila Ogoranu de examplu)dar macar sa apasam pe niste taste mai suntem inca in stare !

Jos ticalosul si tot clanul lui de imbuibati!

#3807 jos mafiotul nerusinat!

2014-01-16 20:45

jos dementul!
radu

#3808

2014-01-16 20:45

Cind a-ti numarat voi milioanele de romani,care nu-l mai vor pe basescu?V-ati invatat ,una, doua hai cu petitia,cine dracu va baga in seama?Sinteti niste manipulatori penibili!

Musafir

#3809

2014-01-16 20:45

CU FOARTE MARE PLACERE AM SEMNAT; POATE, MACAR ACUM, VA FI AUZITA VOCEA NOASTRA, A ACELORA DISCRIMINATI IN VARA LUI 2012 SI JIGNITI, PRIGONITI, UMILITI IN ULTIMII 10 ANI! POATE USL ISI AMINTESTE DE NOI: DREPTATE PANA LA CAPAT SI JOS BASESCU SI REGIMUL LUI! POATE ....E SUPARAT ACUM SI LICURICIUL SI/SAU COMISIAEUROPEANA CEA PREADEMOCRATA! AM FOST INJURATA SI INSULTATA PENTRU CA MI-AM "PERMIS" SA SPUN CA IUBESC ANTENA 3, CA VA ADMIR, VA RESPECT SI VA IUBESC PE TOTI: BADEA, GADEA, RADU TUDOR, DANA GRECU, URSU, STANCIULESCU, FELIX RACHE, DUMITRESCU SI CARMEN AVRAM, SANDRA SI OANA STANCU, CIUVICA SI SAVALIUC, ETC! TOCMAI DE ACEEA, MAI SPUN O DATA, SUNT MANDRA DE ANTENA 3, DE VOI, VA IUBESC NESPUS SI VA MULTUMESC PENTRU TOT!

Musafir

#3810

2014-01-16 20:45

jos base

Musafir

#3811

2014-01-16 20:45

Pentru noi cetateni Romaniei trebuie sa fie foarte clar,ca atita timp cit noi nu vom face nimic (sa iesim in strada)sa ne expunem punctul de vedere la nivel de milioane de oameni nu se va intimpla nimic.Cetatenii acestei tari,au puterea sa aleaga dar si sa demita.Daca vom fi letargici Base isi va termina mandatul si pshic ne va termina si pe noi.

Musafir

#3812 SUCCESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

2014-01-16 20:45

JOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS basescu !

Musafir

#3813

2014-01-16 20:45

Sper ca Basescu sa ajunga la inchisoare si sa plateasca pentru tot raul facut poporului roman.

Musafir

#3814

2014-01-16 20:45

Prea iubite tovarase Baseskovici...desi esti presedinte(nu vreau sa mi amintesc cam de citi ani)aveti totusi inca inclinatii spre cele marinaresti.....va lasati dus de val...dati cu paru n balta de cite ori aveti ocazia....Tot va ti facut griji pentru doamna care ne a vizitat de curind tara ca de poate o fi obosit in timpul zborului.....Chiar d-le presedinte...dvs. nu ati obosit?

Musafir

#3815

2014-01-16 20:45

Demisiaaaaaa

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:45



Musafir

#3817

2014-01-16 20:45

Este timpul ca,dupa mai bine de 24 ani de bataie de joc lucrurile sa se schimbe in Romania.Traian basescu reprezinta un regim pe care romanii nu il mai doresc,in doua cuvinte...drum bun,cale batuta.

Musafir

#3818

2014-01-16 20:45

Poate ca va intelege ce a vrut Poporu la referendum

Musafir

#3819

2014-01-16 20:45

BASESCU TREBUIE SA PLECE ESTE O RUSINE

Musafir

#3820

2014-01-16 20:45

tot facem petitii ,dar vor avea vreun efect ,am votat alaturi de 8milioane de oameni sa plece si el a ramas .

Musafir

#3821

2014-01-16 20:45

Demisia si la PUȘCĂRIE !

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:45


Turnul de observatie

#3823

2014-01-16 20:45

In vara anului 2012, Traian Basescu a fost demis de catre romani. Un om cu o minima onoare ar fi demisionat a doua zi dupa aflarea rezultatului referendumului. A procedat, in schimb, la represiune impotriva politicienilor ce au indemnat populatia sa iasa la vot, represiune care s-a extins si asupra oamenilor simpli care au fost la referendum. In aceste conditii se poate deduce ca Traian Basescu este un om lipsit de onoare. Oarece indicii in acest sens existau mai demult, dar acum avem dovada concreta ca Traian Basescu o are mica - ma refer la onoare. Macar o fi avut vreodata? Si cand te gandesti ca unii oameni saluta cu expresia "Am onoarea!", iar unul dintre acestia era chiar Traian Basescu.
Dativa demisia domnule Traian Basescu. Pe scaunul prezidential nu poate sa se aseze un om lipsit de onoare!

Musafir

#3824

2014-01-16 20:45

Basescu Traian cel mai mare ticalos al Romaniei ante si postdecembriste.Va transmite acest lucru un fost marinar din Constanta.
Viorel Vasile Moscu

Musafir

#3825

2014-01-16 20:45

Personal, sunt suparat pe Basescu de trei ori.
Prima data, ca a fost un presedinte de rahat.
A doua oara, ca a facut de ris meseria de ofiter de marina(sunt absolvent al Institutului de Marina Mircea cel Batran, promotia 1977) Apropos, vreau sa aduc la cunostinta publicului larg ca afi comandant de nava comerciala este ca si cum ai fi un TIR -ist mai mare.
A treia oara pentru ca mi-a interzis mie accesul la presedentia Romaniei. Cine dracu va mai vota vreodata un ofiter de marina la functia de presedinte la Romaniei.