Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#3876

2014-01-16 20:47

foarte multe tunuri date de basescu!

Musafir

#3877

2014-01-16 20:47

Ne-am saturat de batjocura acestui individ care dispretuieste natiunea romana.Sa ne lase si sa se duca in lumea larga ca nu-l mai doreste nimeni!

Musafir

#3878

2014-01-16 20:47

La munca silnica pe viata cu jigodia chioara si cu toata gasca lui!...

Musafir

#3879

2014-01-16 20:47

Eu si fiiumeu sa ne taram barbatia prin coliva lui BASESCU

Musafir

#3880

2014-01-16 20:47

Jos Basescu!!!!

Musafir

#3881

2014-01-16 20:47

trebuie impuscat basescu la fel ca Ceausescu.


Musafir

#3882

2014-01-16 20:47

Doresc demisia lui Traian Basescu. Ajunge cit rau a facut.

Musafir

#3883

2014-01-16 20:47

Stiu,ca si dvs,ca aceasta petitie se adreseaza la pereti.Dar sper din toata inima ca va reda romanilor increderea in puterea lor de a protesta impotriva acestui impostor lacom si a celor de teapa lui.Sper sa apuc ziua in care il voi vedea alaturi de Nastase,dar pentru mult mai multi ani !!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:47



Musafir

#3885

2014-01-16 20:47

Mare dreptate are dl.Ciuvică referindu=se la starea de sănătate mintală a sceleratului;oare parlamentul n=ar trebui să ceară o comisie medicală în această cauză?Acest personaj malefic a devenit total insuportabil prin tot răul pe care îl face țării și poporului.

Musafir

#3886

2014-01-16 20:47

domnu gadea credeti ca ,Crin ANTONESCU va fi mai bun multa sanatate si cat mai multa audienta

Musafir

#3887

2014-01-16 20:47

Sa plece cat mai repede. Nu trebuie asteptaat sfarsitul mandatului.
un cetatean in varsta

#3888

2014-01-16 20:47

Oare cum ar fi aratat Romania daca la conducerea tarii ar fi fost cineva care cu adevarat merita sa ocupe functia de presedinte ? cat timp va trebui sa treaca pentru repararea a ceea ce s-a distrus in acesti 9 ani? oare vom trai aceste momente?

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:47



Musafir

#3890

2014-01-16 20:47

Daca scapam de criminalii astia care omoara cetatenii care au avut încredere în ei si i-au votat sa ajunga atat de sus, unde nu aveau puterea sa primeasca macat atat de departe, nimic si nimeni nu ne mai omoara.Noi am avut încredere în ei si ei ne-au furat si jefuit numai LEGAL. Noi i-am votat si ei ne-au luat si PAINEA de pe masa.Sistemul asta comunist si terorist a fost prezent în romania neîncetat el nu sa oprit nici macar o zecunda chiar nici în 89. Singura cale de a scapa cu toti de teroristi astiea, va fi atunci cand chiar el însusi Dumnezeu nu va mai putea îndura atata suferinta si nedreptate.Atunci judecata lui divina va învinge si va aduce bucurie în sufletele celor ce sant chinuiti acum atat de tare, si sageti cu foc în inimile si creerele celor ce o duc regeste acum..

Musafir

#3891

2014-01-16 20:47

La intrebarea lui Basescu daca jurnalistul reprezinta postul dezinformarii (A3), acesta trebuia sa spuna: " Da reprezint Antena3, cel mai vizionat post de stiri din Romania, premiat la Londra, la New York si in Romania pentru prestatia sa." Da, Basescu trebuie sa demisioneze, desi trebuia sa o faca din 2012. As vrea ca USL, pe care i-am votat nu pentru ca imi sunt foarte dragi, sa se trezeasca odata si sa inteleaga ca rolul lor este sa scape tara de acest cancer nefast care nimiceste Romania, Traian Basescu.

Musafir

#3892

2014-01-16 20:48

Majoritatea romanilor sunt foarte deceptionati de faptul ca guverne ale principalelor democratii occidentale protejeaza si apara un presedinte hot , mafiot , fost securist comunist . Bineinteles cei mai revoltati pentru acest lucru sunt cei 7, 4 milioane de romani , care au votat pentru demiterea lui Basescu . Cel mai mult poporul roman a fost umilit de catre ambasada americana , care a dezinformat guvernul american , spunand ca in Romania a fost o lovitura de stat . Efectul acestei dezinformari a suparat foarte mult populatia , care cunostea realitatea din tara ( in special cand trimisul guvernului american a spus o mare minciuna , ca la referendum s-au furat 2 milioane de voturi ). Basescu ,impreuna cu PDL , au furat atat de mult din banci , din banii publici , incat pentru acoperirea acelor furturi , au taiat intr-o clipa aproape 50 % din salarii si pensii foarte mici . In urma auditurilor asupra guvernarii Basescu si PDL s-au constatat multe nereguli , sunt probe clare cu prejudiciile mari create, cu toate aceste anchetele nu au inceput . Familia Basescu face un dezastru financiar tarii , acum la final de mandat , un mare jaf . De ce Basescu si fiica lui Ioana , pot sa jefuiasca oricat, fara sa raspunda penal ? De ce dosarele penale ale familiei Basescu sunt blocate ?

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:48


Musafir

#3894

2014-01-16 20:48

Un om bolnav, un pericol public, o amenintare pentru fiecare suflet din aceasta tara, cu exceptia celor din cercul mafiot patronat de el, Basescu nu m-a reprezentat niciodata, nu ma reprezinta si nici nu ma va reprezenta vreodata, cu sau fara justitie corecta. Are un comportament nepermis pentru un presedinte, nu-l pot compara nici macar cu un hamal din port. Nu vreau sa platesc nimic pentru siguranta lui dupa ce-si termina mandatul, este o sfidare si o nedreptate la adresa tuturor sa suporte cheltuielile aferente unui fost presedinte. Basescu a instituit o noua forma de genocid asupra poporului roman, teroarea psihica si permanenta hartuire a saracimii, cu taieri de salarii, reduceri de pensii, suportarea de cheltuieli pentru procesele odioase, abuzive, pe care le platesc minut de minut in locul camarilei basiste, care imparte "dreptatea" lor proprie cu picioarele. Demisia este ceva de onoare. Basescu nu are onoare. Basescu trebuie obligat sa iasa de la Cotroceni. Nu mizati pe bunul simt al unui golan.

Musafir

#3895

2014-01-16 20:48

singurul lucru pe care l-as spune lui basescu ar fi mai pe scurt MARS .SUNT ATATEA DE SPUS DAR NU AR FII TIMP O VIATA MULTUMESC SI DOAMNE AJUTA SA SCAPAM DE ACEST IMBECIL

Musafir

#3896

2014-01-16 20:48

Dragii mei romani, petitia aceasta este/nu este degeaba! Este degeaba: nesimtirea nu are niciodata margini. Nu este degeaba: ramane o dovada ca bunul simt nu a murit. Fiti destepti si fara frica...

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-16 20:48



Musafir

#3898

2014-01-16 20:48

poate va intelege in sfarsit,si ne va lasa in pace

Musafir

#3899

2014-01-16 20:48

Cu toate ca nu cred deloc in acest demers am semnat pentru ca sunt satul si nu stiu ce sa mai fac "PA PERSOANA FIZICA" pentru a nu-l mai vedea pe acest nesimtit cu PIXELUL sau cu tot cum ne dezinformeaza si ne considera-prin asta-ca suntem un popor de imbecili fara discernamant si ca el poate face orice pentru imbogatirea propriei familii si a "staff"-ului sau de lingai.Peisajul pe care l-a zugravit ca al mai prost dintre zugravii tarii ma scarbeste.Asa trebuie sa arate un STAT DE DREPT ?

Musafir

#3900

2014-01-16 20:48

Nu exista om in viata care sa fi facut mai mult rau Romaniei si cetatenilor ei decat Basescu.