Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

SALVATI OLTCHIM SI ARPECHIM !
Musafir

#27776 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MAI MULTE STIE TALPASANU SI POPESCU V,ASTIA AU FURAT FRUMOS

2014-10-19 10:24

#27775: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MAI MULTE STIE TALPASANU SI POPESCU V,ASTIA AU FURAT FRUMOS IN U 

 FRATELE MEU ALB,  SA NU-I SUPARAM PE FRATII NOSTRII MAI NEGRII, DAR AU SUFLETE SI EI, DURERI SI NECAZURI CA SI NOI  NU SUNT INTELESI..., MUSCA PROSTESTE EXACT ACOLO UNDE NU TREBUIE SI PE CINE NU TREBUIE, INSTIGATI DE ALTI TAMPI CARE NU STIU NIMIC, CONFUNDA TOT SI NU INTELEG, SUNTEM PE ACEEASI CRACA RUPTA...!!!!!!!!!!!

S-AU FACUT DEMERSURI SI SE FAC MEREU FARA SINDICATE, POATE ACUM NU SE OBSERVA..., DAR ASTA E TARA ASTA, TOTI SUNTEM SUPARATI SI EI SI  NOI, INSA TREBUIE SA FIM LUCIZI SI SA NU CADEM IN RIDICOL. SUNT PROCESE, MITINGURI, GREVE, PETITII, MEMORII...ETC....CE VREI MAI MULT.............SUNT... aproape zilnic facute, fara sindicate si fara conducerea Oltchim implicare, baaaa mai multtt..., incurca voit si dezorienteaza pe toti....... !!!!!!!!!!!!!!!

S-A CHELTUIT ENORMMMMM SI SE CHELTUIE PENTRU ACESTE DEMERSURI, ORI SINDICATELE SI CONDUCEREA OLTCHIM STAU LA CAFELE IN PREFECTURA SI-N PAVILION OLTCHIM ( SAU PE LA ALTE INSTITUTII LALAIND TIMPUL SI BANII TUTUROR......) SI LA CILEA BOT-IN-BOT ALA TOT CRETINISME ARUNCA IMPREUNA CU ALTI RETARZI MINTAL DE ACOLO!!!!!!!!!!

Disponibilizatii n-au primit sumele, unii au decedat intre timp.

DE CATI ANI.....?????????

TREBUIE SA VA OPRITI, STOP UN PIC. SCOPUL NOSTRU ESTE AL NOSTRU, ORI NOI STAM DE CANCAN.

 EI SINDICATE SI CONDUCEREA OLTCHIM, INCASEAZA BANII SI-I CHELTUIE SI VOI VA URATI INTRE VOI, RUSINE.


Musafir

#27777 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MAI MULTE STIE TALPASANU SI POPESCU V,ASTIA AU FURAT FRU

2014-10-19 10:48

#27776: SALVATI OLTCHIM SI ARPECHIM ! - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MAI MULTE STIE TALPASANU SI POPESCU V,ASTIA AU FURAT FRUMOS  

 EEEEEE,PAI VEZI CA AICI GRESESTI,EU NU I AM URIT LA INCEPUT,EU LE AM CERUT SA GINDEASCA NU SA IA MITA SI SA ASCULTE UN TRADATOR,DAR VREO CITIVA NEMERNICII[4 LA NR.]NU AU INTELES SI UITE UNDE S A AJUNS,EI NEMERNICII NU AU INTELES,AU ASCULTAT TIGANU.


Musafir

#27778 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MAI MULTE STIE TALPASANU SI POPESCU V,ASTIA AU FURAT

2014-10-19 10:51

#27777: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: MAI MULTE STIE TALPASANU SI POPESCU V,ASTIA AU FURAT FRU 

 SUNT DEACORD CA AU  GRESIT SI GRESESC IN CONTINUARE. SI NOI AM GRESIT..., SA NU CREZI CA TU N-AI GRESIT NIMIC... EI TREBUIE SA SE TREZEASCA, NU SE POATE ASA...

S-A AJUNS PENTRU CA NU SE CITESTE SI SE I-A IN DERADERE TOT, NU SE POATE ASA.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-10-19 10:57



Musafir

#27780

2014-10-19 12:12

Asta au vrut dezbinare sa scape de vechea conducere si ss instasureze prostia si incompetenta cu sprijinul politicului si uite unde am ajuns nu TIGANUL era dirijorul si cu hotul de sudoro-sofer.


Musafir

#27781 Re:

2014-10-19 12:15

#27780: -  

 Daca ma straduiesc au si recunoscut ei si stau probe pe net cand au spus-o la tv si mass-media, aveau misiune de destabilizare si haos...., asta este... daaa corect, prin Chitoiu care a spus sa punem sindicatul ala nou creat sa-i asmutim pe ei cu ajutorul conducerii impuse de la CET GOVORA CONTINUATA CU ACTUALA CONDUCERE PANA AZI, CARE SE VEDE DIN SATELIT CEEA CE AU FACUT.


Musafir

#27782 Re: Re:

2014-10-19 12:23

#27759: - Re:  

 Tu încerci sa canalizezi discuția doar pe o parte si încerci sa explici ca singurii vinovați sunt ăștia de după 2012. Eu zic ca greșești. Vinovați sunt si unii si alții, adică si cei de dinainte au o vina lor ca si cei de acum, poate in egala măsură. Cei de dinainte au beneficiat de finanțare, cei de acum nu. Cei dinainte poate aveau ceva știință si bunăvoință nu numai pentru buzunarele proprii. Ăștia de acum nici nu vor, nici nu au știință si sunt orientați strict pe buzunarele proprii. Asta e ideea. Ce nu înțelegem noi este că nu prea contează ce facem noi ăștia maruntii. Deciziile se iau acolo sus. Banii pentru disponibilizați se vor da când vor vrea ei si daca vor vrea, indiferent de acțiunile noastre.

Ma întreb si eu așa, retoric, care a fost si care este poziția lui DICULOIU pe acest subiect? Cu ce a contribuit el la achitarea obligațiilor către foștii sai cotizanți? Am înțeles ca Victoria nu a însemnat nimic. Ok. Ce a însemnat Liberul?

A dat CERNEV oamenii afara? Ce a făcut DICULOIU in acest timp?

Si ca sa fiu sincer, singurul in care am încredere e directorul Avram, in rest...


Musafir

#27783 Re: Re:

2014-10-19 12:28

#27781: - Re:  

 Daca te străduiești te convingi singur ca era mai bine cu un singur partid, cel comunist.


Musafir

#27784 Re: Re: Re:

2014-10-19 12:28

#27782: - Re: Re:  

 Cei de dinainte de tot ceea ce spui tu prin vocea lui Tariceanu, Nastase si multi altii, au primit un vesnic NU. Asta s-a primit, acum intelegi.

De cand s-a declansat insolventa, am cazut in revolutia si haosul creat, cea mai perversa isprava creata, pentru a-si vedea hotii de drum.

Pozitia sindicatelor se observa, ce te mira asa...

Da, Cernev a dat oameni afara ( a umblat cu mapa-n mana prin toate sectoarele in Oltchim pentru asa ceva...) , avea liste si a participat la aceeasi masa cu totii, sta proba video, vezi ca este pe petitie cu moaca lui ranjita ca dadea peste 1000 afara si se bucura.


Musafir

#27785 Re: Re: Re: Re:

2014-10-19 12:30

#27784: - Re: Re: Re:  

 Nu ai răspuns la întrebare!

 

Cu toate nuuuurile de care vorbești cei de dinainte au avut parte de finanțare, asta e adevărul!


Musafir

#27786 Re: Re: Re:

2014-10-19 12:31

#27783: - Re: Re:  

 Daca te straduiesti vei ramane cu rusificarea si MINCIUNA, VORBESTI DIN CARTI CARE NU SUNT SCRISE SAU DACA SUNT N-AU FOST APROBATE DE NIMENI.


Musafir

#27787 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-10-19 12:33

#27785: - Re: Re: Re: Re:  

 Sau poate ai tu o lipsa de intelegere a raspunsului, asta nu observi tu.

NU, PENTRU CA NU SUNT...TARICEANU ( A RECUNOSCUT STATEA DOMNUL ROIBU PLANTON LA EL...) SI ALTII AU RESPINS...., VREI DETALII...., CONSULTA MANUALELE SI ISTORIA TRECUTULUI... ACTELE VORBESC.


Musafir

#27788 Re: Re: Re: Re:

2014-10-19 12:35

#27786: - Re: Re: Re:  

 Deci, să-ți explic. Tu nu reușești sa legi o fraza cap coada, nu se întelege nimic. Cum adică "daca ma străduiesc se găsesc etc. etc." nu observi ca nu are logica?

Apoi, tu legi niste evenimente, tragi concluzii, induci niste păreri, vorbești din auzite, presupuneri. Sa știi ca mai exista si oameni care gândesc cu capul lor.


Musafir

#27789 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-10-19 12:38

#27788: - Re: Re: Re: Re:  

 MAI CULTULE IN INCULTURA, CONCLUZII TRAGI TU, EU TI LE-AM ARATA PENTRU CA LE CERI SI REFUZI SA LE CREZI , DETURNEZI SAU INSTIGI, LASA DIACRITICILE, TOT ANALFABET RAMAI.

VORBESTI DIN CARTI CARE NU SUNT SCRISE SAU DACA SUNT N-AU FOST APROBATE DE NIMENI.


Musafir

#27790 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-10-19 12:38

#27787: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Si Arppechim cu ce bani a fost revizionat?


Musafir

#27791 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-10-19 12:39

#27789: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Si hop ai sărit la atac.

BA TU !


Musafir

#27792 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-10-19 12:39

#27790: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 SA IL INTREBAM PE NASTASE SI CE A PIERDUT EL...!!!! STAI CA E LIBER, POATE NE SCRIE PE BLOG, bineee si din puscarie scria pe blog.

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!
Musafir

#27793 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-10-19 12:40

#27791: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Asta este mintea ta, ai pus STOP demult pe neuron.

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!
Musafir

#27794 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-10-19 12:52

#27791: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 VREDINC ESTE !!!!!!!


Musafir

#27795

2014-10-19 12:53

Este interesant de văzut care este poziția noastră, a romanilor, mai ales pe paginile de interrnet. Tu pozezi intr-un formator de opinie. Au percutat câțiva, alții și-au dat seama cam care e rolul tau. Dezamăgitor este ca o acțiune începută binișor s-a terminat lamentabil in dulcele stil clasic romanesc. Adică intervențiile domnului Fota sunt exact gândirile unei bune parti a nației noastre românești. Ii vezi pe la tv, radem de ei, ce sa mai, distracție. Partea mai proasta este ca nu înțelegem si nu vrem sa vedem un mare ADEVAR, si anume: ASA SUNTEM NOI DE FAPT.

Tot zici de culpa sindicatelor. Greșit! De fapt este culpa noastră, a tuturor! Sindicatele sunt formate din oameni! Si culpa este si a celor ce nu se baga pentru ca le e "scârbă" De fapt asta e lașitate care e la fel de culpabila.

Ai sa fii surprins ca totuși apreciez gestul tau de a te agita. Nu sunt de acord cu noroiul pe care il arunci, adică nu ești mai presus decât cei pe care ii înjuri!

In concluzie doream sa îți explic, ca aceasta atitudine nu este una câștigătoare, ca dovada ca suntem la mai bine de un an de la evenimente, chiar doi si nu am trecut de nivelul CERNEV vinovatul de tot si de toate.

Iar tu, autorule ai pierdut o buna ocazie de a face un lucru bun pentru OLTCHIM. Te las pe tine sa te prinzi care este ala.

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!
Musafir

#27796 Re:

2014-10-19 13:01

#27795: -  

 Stai sa intelegm, cine a inceput si ce binisor..., vorbesti "alambilical" expresia ta???? Afumatorule !!!!!!!!!!!!! O FI TUICA SAU PALINCA DE VINA LA TINE PENTRU CA ESTE SEZONUL ACUM. SAU POATE ASTA E CREIERASUL TAU SETAT.

Tovarase secretar general al partidului comunist, permiteti-mi sa raportez, nuuu ati mancat usturoi si nici gura nu va miroase, AI IMPUTIT CU JEGUL TAU, MARSSSSSSSSSSS.......

PAI TU CE FACI, STAI SA INTELEGEM, CU ASTA TE OCUPI, AI SCOALA PE ASA CEVA SI NU-TI IES STUDIILE PE NARI, NU MAI IESE INSTRUCTIA TA DE COMUNIST, ALOOOO.... VEZI DISCUTAM IN 2014 TOVARASAUL.

CINE A ZIS CA S-A CATIGAT, BAIIII...BAIATULEEE....!!!!!!!!!!!!!

CUM POTI SA TRECI DE CEVA CARE MAI MULT RAU A ADUS SI ADUCE, ORI TU CU SCRIEREA TA CARE LASA DE DORIT IN UNELE LOCURI, AI POMENIT DE EL SI GASCA LUI.

MAAAA TOVARASUL, N-AI TREABA, TE INCURCAM NOI CUMVA, PANA AZI TU DEVIEZI SI BATI CAMPII.


Musafir

#27797

2014-10-19 13:07

Daca ar fi sa stau sa înțelegi ce am scris posibil sa aștept toată viața. Iar cu partidul ala comunist, ce sa zic.. Oricum nu ma mai chinui sa înțeleg ce vrei tu sa exprimi... Si nu, nu prea beau tărie, de altfel in general nu prea beau, spre deosebire de alții....

Si ești atât de idiot sa nu înțelegi ca CERNEV NU scrie pe petiția asta? 

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!
Musafir

#27798 Re:

2014-10-19 13:11

#27797: -  

 Sa sti ca te poti imbata si de la aburi ( TU ESTI ABURIT ), nu trebuie sa-i bei. Tu ai scris mai sus ca regreti comunismul si vremurile #27783.... Ne pare rau daca noi ti-am intrerupt odihna si somnul, scuza-ne, dar  poti sa iti vezi de activitatea ta, iarta ceea ce facem noi, astia asa umili si prosti pentru intelectul tau doar ca scri cu diacritice, asta nu dovedeste ca esti geniu. Ufffff, ai grije tu ca un parinte ocrotitor si de cat beau unii, altii..., e o meserie si asta.... CUM TE GANDESTI TU LA TOATE SI TOT....


Musafir

#27799 Re: Re:

2014-10-19 13:16

#27798: - Re:  

 Sa-ti explic :

1. diacriticele le pune automat sistemul, funcție fiecare de tehnologie. Daca observi in unele locații le pune aiurea, nu ca as sta eu sa scriu cu diacritice pentru ține

2. nu am spus nicăieri ca regret eu comunismul, nici nu am cum, asta ai înțeles tu pentru ca atât te duce capul - pentru ceilalți, nu pentru tine, am spus ca, făcând o analogie cu dorința ta de a nu exista mai multe sindicate - in afara de Liber - putem ajunge si la regrete ca nu exista decât un singur partid.

Si după cum te exprimi tare îmi e ca ai fost un soi de turnător al colegilor, autopropus!

Cam așa, hai ca pierdem timpul.

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!
Musafir

#27800 Re: Re: Re:

2014-10-19 13:21

#27799: - Re: Re:  

 Heiii, hei...las-oooo...., vad ca si cu tehnica e greu la tine, automat pentru ca l-ai setat tu. Poate nu scri tu cu diacritice #27783 aici????

Hai ca e tare asta, mai pus pe un rassss........... de chiar nu mai pot scrie........., turnatorul si sifonarul arunca la mine in curte cu ceea ce s-a ocupat el. BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA......, DU-TEEEE LA SOMN DAR SA-TI IEI MEDICAMENTELE INAINTE!!!!!

SCUZE DE DERANJ, PAAAA, NOAPTE BUNAAAA, POTI SA MERGI TU LA ODIHNA, HAI PAAAAAA !!!!!!!