Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia lui T.Băsescu!


Musafir

#826

2012-07-31 22:37


























Nu merita sa mai ramana presedinte!






Musafir

#827

2012-07-31 22:38

Pdl-ul nu se satura de furat. au furat voturi in parlament, au furat bani din buzunarul fiecaruia, ne-au indatorat cu echivalentul unei masini / persoana iar acum ne FURA SI VICTORIA LA REFERENDUM.

Musafir

#828 Satul de jegosi

2012-07-31 22:38

Pdl-ul nu se satura de furat. au furat voturi in parlament, au furat bani din buzunarul fiecaruia, ne-au indatorat cu echivalentul unei masini / persoana iar acum ne FURA SI VICTORIA LA REFERENDUM.
adinagliga

#829 MUNCA LA DOMICILIU

2012-07-31 22:39

Diva Life Cosmetics! Firma noua pe piata!
Distribuitor de produse cosmetice de ingrijire, de protectie, machiaj, parfumerie si de curatenie, din tari precum: Anglia, Franta, Ungaria si Polonia, pentru consumul propriu sau... vanzare!
Inscriere GRATIS! Catalog GRATIS! Preturi BUNE!
Pentru detalii si inscriere intra pe: http://mlmacasa.wix.com/diva-life-cosmetics

Musafir

#830

2012-07-31 22:39

daca CCR NU VA TINE CONT DE MAJORITATEA ZDROBITOARE IMPOTRIVA PRESEDINTELUI SUSPENDAT INSEAMNA CA IN ROMANIA NU MAI ARE NICI UN ROST SA MAI MERGI LA VOT,ASTA AR FI UN ASPECT AL DOILEA ASPECT CONSTA IN FAPTUL CA INSTITUTIILE ABILITATE ALE STATULUI DE DREPT AU OBLIGATIA SA SANCTIONEZE PE TOTI CARE AU BOICOTAT REFERENDUMUL,ASTA ESTE ADEVARATA LOVITURA DE STAT.

Musafir

#831

2012-07-31 22:42

Ma indoiesc ca aceasta dejectie va parasi de buna voie puterea; precum si predecesorii lui, mulge vaca cat mai poate. Voi inca n-ati invatat ca pe cale pasnica nu se schimba nimic? cel putin la noi; de la "revolutie" ca sa zic asa; am mers din rau in mai rau pe criteriul: schimbarea domnilor - bucuria nebunilor; intreaga societate romaneasca metamorfozandu-se mai abitir decat personajele lui Caragiale in niste consumatori de media de calitate indoielnica: de la vestitu' necunoscut X-ulescu care si-a luat poseta de j'de mii de euro pana la zecile de showuri de prost gust care propaga "virtuti" in randul devoratorilor de "senzational". E si normal; ne intoarcem in timpuri ancestrale cand se furnizau plebei romane paine si circ pentru a-i tine in capastru: singura diferenta fiind la noi ca s-a taiat painea de pe lista. Toti circarii renumiti nu vor mai face nimic de acuma; vin la putere; plasmuiesc legi favorabile consortiilor pe care le conduc mai mult sau mai putin din umbra, baga cateva runde de box prin parlament pentru autenticitate, apoi pleaca linistiti la o bere, batandu-se prieteneste pe umar: "I-am prostit si azi pe astia".
In concluzie schimbarile trebuiesc facute de la prima treapa a piramidei.
Scuzati poliloghia si felicitari pentru initiativa, desi sincer sa fiu ma indoiesc ca va avea vreun demers; la noi libertatea e o gluma de prost gust; - dictatura pe fata nu se tine cont de doleantele majoritatii, ajungand sa fim calcati in picioare de absolut oricine ne prinde: UE, minoritati, FMI si alti jumulitori profesionisti; pentru 3 leuti amarati care oricum n-ajung unde trebuie e calarita o intreaga natiune. Bravo Braziliei, Ungariei, ca n-au permis FMI-ului sa-si bage nasul in treburile statale.
Stima si respect!

Musafir

#832

2012-07-31 22:49

Hai, Base, du-te, PA!

Musafir

#833

2012-07-31 22:49

SA PLECE

Musafir

#834

2012-07-31 22:53

Sa-l dam jos pe nemernicul acesta. Nu merita sa fie roman.

Musafir

#835

2012-07-31 22:56

Nu ne putem lasa calcati in picioare de acest individ odios!

Musafir

#836

2012-07-31 22:58

eu nu mai am presedinte
AURICA tm

#837

2012-07-31 23:03

incompetent,pamfletar,hotul de pensii al parintilor mei,ironic ne este greata sa-l mai vad pe ecran la tv.Jos cu el!toata fam,l-a votat DA!

Musafir

#838

2012-07-31 23:05

AM VOTAT ,,DA" , BASESCU NU E PRESEDINTELE MEU ! SA PLECE !

Musafir

#839

2012-07-31 23:07

SI EU AM VOTAT SI ASTEPT DEMISIA LUI BASESCU, NU ARE SUSTINATORI, NOI SUNTEM MAJORITATEA. ASA E DEMOCRATIC
BASESCU DEMISIA.
ORICE ALT PRESEDINTE DIN EUROPA CARE ERA IN SITUATIA LUI, DEMISIONA DEJA DE DUMINICA NOAPTEA. DAR LA NOI DE UNDE ATATA... POATE PLEACA CU VAPORUL IN SOMALIA LA PIRATI...
Invalidat din Ardeal

#840 Invalidat din Ardeal

2012-07-31 23:08

Tara nu mai are presedinte, eu nu mai am presedinte daca dictaroul se intoarce la Cotroceni. Suntem prea multi ca sa mai dam inapoi. Suntem multi, puternici. Restul chiar nu mai conteaza, sunt o masa de muieri fricoase care se ascund pe sub paturi acasa.

Musafir

#841

2012-07-31 23:11

Acest individ a facut prea mult rau oamenilor de rand al acestei tari iar acum vrea sa se foloseasca inclusiv de mortii nostrii pentru a-si pastra privilegiile. Doi frati ai mei decedati erau pe listele electorale iar el cu nerusinarea-i caracteristica si-i asuma ca sustinatori. RUSINE!!!!!!

Musafir

#842

2012-07-31 23:12

astept DEMISIA nu in 5 min ci de urgenta !

Musafir

#843

2012-07-31 23:21

intrebare pentru presedintele suspendat: tata care nu a venit la vot, a boicotat referendumul pentru ca a murit in 2007?...pe liste era, dar uite ca n-a venit sa voteze, adica e basist?

Musafir

#844

2012-07-31 23:27

De doua zile nu mai am liniste. De 7 ani astept ca aceasta tara sa se mobilizeze si sa arate ca are demnitate. De 7 ani astept ca acest personaj sa fie judecat de popor pentru modul in care ne-a tradat increderea si ne-a calcat in picioare in fata unei Europe intregi, pe care astazi o cheama tot in ajutorul sau personal. Propun sa ii dam ascultare domnului Basescu in cazul in care referendumul nu va fi validat: sa plecam masiv din tara, daca nu ne mai place in Romania. Sa plecam vreo 8 milioane la Berlin, si sa-i cerem doamnei Merkel - PAINEA DE TOATE ZILELE! Este adevarat, suna aberant. La fel de aberant ca declaratiile presedintelui suspendat, care afirma ca este victorios la finalul acestui referendum prin care se vede clar ca tara asta nu-l mai vrea pentru motive pe care domnia sa le cunoaste foarte bine dar nu accepta sub nici o forma ca le cunoastem si noi pentru simplul fapt ca ne considera un popor de prosti. Daca tot il vrea Europa asa de mult, sa-l ia la ea acasa. Romania nu-l vrea pe Basescu! Basescu este presedintele mortilor trecuti in liste, NU al romanilor care au votat. Asta este clar! Iar daca CCR nu intelege ca trebuie sa ne respecte vointa si sa nu participe la o frauda fara precedent acceptand un numar ireal de votanti, atunci sa-si asume faptul ca ISTORIA ii va trece pentru totdeauna pe lista tradatorilor de neam.

Musafir

#845

2012-07-31 23:29

DEMITET-L PE BASESCU

Musafir

#846

2012-07-31 23:33

In orice stat democratic din EUROPA nu exista prag la referendum,iar in GERMANIA daca parlamentul a decis ceva ,presedintele si-a dat demisia.Asa ar trebui sa faca sibase!!!!

Musafir

#847

2012-07-31 23:34

Sper din tot sufletul ,ca Curtea Constitutionala sa dea un verdict corect,deci sa valideze referendum,ca acest nebun sa fie o amintire urata.
Mihaela

Musafir

#848

2012-07-31 23:46

nu mai vreau o tara, a lui Popeye marinaru

Musafir

#849

2012-07-31 23:51

Ar trebui sa dovedeasca ca e barbat de stat si sa-si dea demisia de onoare pentru a nu se mai isca noi conflicte in viata publica!!!!!!!!!!!!!
VasiP.

#850

2012-07-31 23:51

ROMANIA ARE NEVOIE DE PRESEDINTE.
BASESCU NU A FOST PRESEDINTE, A FOST DE TOATE:

- UN MARE MINCINOS
- SMENAR,
- HOT - PUNGAS,
- P...ARSIV
- etc.
Sa se duca DRACULUI, sa nu mai aud de el.