România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#7926

2016-01-12 08:33

am dat semnatura cam fost indignat pe jegosi aia de norvenieni cum pot sa ia copii acestei familiei bodnariu eu daca asi fii fost acolo eu ai omoram pe loc pe jegosi aia care au loat bieti copii de la parinti lor sa ai ai dracu pe jegosi aia

Musafir

#7927

2016-01-12 08:33

Solidaritate cu familia Botnariu

Musafir

#7928

2016-01-12 08:34

Fiindca eu cred ca educatia impreuna cu crestinismul este cea mai buna.te invata doar lucruri bune!

Musafir

#7929

2016-01-12 08:34

Pentru ca sunt mama. Pentru ca este de neconceput sa-ti pierzi copiii .

Musafir

#7930

2016-01-12 08:34

Haideri sa vedem ca mai sunt si alte cazuri. Toti trebuie ajutati. Fam Nan din Tromsø. Si altii.
Lumea se urca in avion si pleaca de frica. Orice gest faci cu copilul tau se interpreteaza ca fiind ciudat oentru ei, norvegieni.
Au o atitudine de natiune suprema si ca numai ei fac bine totul si noi venim din bananier.

Musafir

#7931

2016-01-12 08:34

Am semnat această petiție pentru a-mi exprima totala indignare față de autoritățile norvegiene în legătură cu aberațiile cuprinse în sistemul lor educațional.
Din nefericire acești oameni au uitat cu desăvîrșire ce înseamnă normalitatea.

Musafir

#7932

2016-01-12 08:35


Pentru ca ce i se intampla fam.Bonariu mi se pare ca nu are nici o logica ! Norvegia e in Europa ! Nu ma gandeam la asa ceva !

Musafir

#7933

2016-01-12 08:35

Sper sa putem ajutam, nu sunt deacord cu stilul lor de a educa si creste copii fara respect, dragoste si grija, ii lasa de capul lor si apoi se mira ca se impusca intre ei sau cine stie ce grozavii. Nu sunt deacord nici cu bataia sau alte abuzuri, dar stilul lor rece de a creste copiii pe care din pacate si la noi a inceput sa fie la moda s-a dovedit ca nu este bun, ies oameni reci, indiferenti

Musafir

#7934

2016-01-12 08:35

Mult noroc

Musafir

#7935

2016-01-12 08:35

Nici un copil nu ar trebui sa creasca in afara familiei, pentru ca familia inseamna fericire, caldura si dragoste. astea sunt cele necesare copilului in formarea sa!

Musafir

#7936

2016-01-12 08:35

Chiar daca parinti au gresit cine nu face greseli?
Un om a spus odata-cine este fara gresala sa arunce primul cu piatra
Drama copiilor cine o poate repara?
Cum poti sa ii explici unui copil ca parinti lui sunt rai si tu trebuie sa stai de acum inainte cu niste straini
A gresi este omenesc
Orice animal de sex feminin se lupta cu cine vrea sa ii ia puii incearca sa ii apere chiar daca prin aceasta e caracterizat a fii un animal salbatec
Din atatia copii care sunt luati de langa parintii lor cine poate demonstra cati sau mai intors in familia naturala in urma unui proces cu statul Norvegian?
Sunt alaturi de familia Marius si Ruth

Musafir

#7937

2016-01-12 08:35

Sunt si eu mama si nu in ultimul rand om

Musafir

#7938

2016-01-12 08:36

Traim intr-o lume greu de inteles. Tot ce este valoros nu mai este luat in seama. Cum poate o tara ca NORVEGIA sa produca o drama atat de mare unei familii. Sa intri abuziv in casa unor oameni, sa smulgi din bratele mamei ce are mai scump, copilul care il alapteaza. Sa imprastii fratii pe sute de km. Sa nu poti sa-ti vezi copiii, nu se poate. Unde sunt drepturile omului? Ce inseamna de altfel drepturile omului?
Unde sunt organismele internationale care apara de abuzuri oamenii, mai ales copii nevinovati? Locul copiilor este in familie, familia reala este institutia creata de DUMNEZEU si va ramane asa in ciuda luptei celui rau. Incotro se indreapta societatea in care traim, daca iL scoatem pe DUMNEZEU din viata de zi cu zi? Au ajuns oamenii atat de jos pentru ca au schimbat adevarul lui DUMNEZEU in minciuna, inima lor fara pricepere s-a intunecat, se falesc ca sunt intelepti si DUMNEZEU ii lasa prada necuratiei. De aceea este si acest caz. Pentru a rezolva atatea necunoscute ale societatii in care traim omenirea are o singura sansa INTOARCEREA CU FATA SPRE DUMNEZEU. DUMNEZEU fiind rezolvarea tuturor problemelor.

Enoriasu Ion

#7939

2016-01-12 08:36

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt crestin nascut din nou, si cred cu profunda convingere in valorile fun damentale ale familiei(formata dintr-un barbat si o femeie).Nimeni din aceasta lume nu are dreptul, nici macar statul norvegian sa rapeasca copiii din sanul familiei.Ceea ce pana mai ieri era o anormalitate a devenit normalitate. ( Dar* oamenii răi şi înşelători vor merge din rău în mai rău, vor amăgi pe alţii şi se vor amăgi şi pe ei înşişi.2Timotei 3:13 Biblia).

"Doamne Dumnezeule, Ziditorul Cerului si al Pamantului Tu ai intemeiat familia, deaceea te rog si eu impreuna cu toti fratii mei de credinta sa rezolvi dupa Sfanta voia ta si problema familiei Bodnariu dar si a celorlalte familii ai caror copii au fost rapiti de sistemul diabolic Barnevernet.Iti multumesc pentru ca intotdeauna faci mai mult decat cerem sau gandim noi.Amin!"

 


Musafir

#7940 Re:

2016-01-12 08:36

#7926: -  

 fii solidar nu fii inuman. nu e necesar sa vb urat si sa ameninti!


Musafir

#7941

2016-01-12 08:36

Mi se pare intradevar aberant ca o autoritate de stat sa confiste copiii unei familii fara o ancheta serioasa, fara o gradualitate a procedurii controlata judiciar. Cred ca e un caz de abuz clar

Musafir

#7942

2016-01-12 08:36

Este o cruzime sa i se ia copiiii familiilei Bodnariu. Copiii trebuie sa traisca si s creasca alaturi de parintii lor. Printii adoptivi nu pot sa ii iubeasca la fel de mult ca p[arintii lor naturali,

Musafir

#7943

2016-01-12 08:37

sunt si eu mama si este dureros ce se intimpla sa dea dumnezeu izbinda prin aceasta petitie tuturor familiilor care traiesc aceasta drama in norvegia


Musafir

#7944

2016-01-12 08:37

BUNA ZIUA.AM SEMNAT PETITIA PENTRU CA SI EU SINT MAMA SI NICI NU-MI POT INCHIPUI DUREREA SI SFISIEREA SUFLETEASCA A ACESTOR PARINTI.FELICITARI PENTRU TOT CE FACETI.ELENA

Musafir

#7945

2016-01-12 08:37

Pentru ca îmi pare ca sintem călcați în picioare și umiliți de străini doar pt ca suntem romani.și pt ca din punctul meu de vedere au fost încălcate drepturile omului.

Musafir

#7946

2016-01-12 08:37

Pentru ca imi pasa!

Musafir

#7947

2016-01-12 08:37

copii trebuie sa revina imediat langa parintii lor, care le pot oferi iubirea parinteasca si intelegerea, aceste 5 suflete nevinovate au ales sa se nasca in aceasta familie compusa din mama care le-a dat nestere si tatal natural, este o interventie grava in destinul acestor suflete, este contrar legilor universale Karmice.

Musafir

#7948

2016-01-12 08:38

Copii trebuie sa fie lângă părinții lor

Musafir

#7949

2016-01-12 08:38

Omul(si nu numai el)nu este numai carne si oase,ci are si suflet.Norvegienii or fi o exceptie de au actionat cu o asa cruzime?Ceea ce au facut ei nu este cutremurator ci criminal:au ucis suflete (de copii si de parinti).Ar trebui ca toti sa protestam vehement atat cetatenii cat si guvernele,presidintii,parlamentarii,bisericile ca sa determinam revenirea la o viata de minima normalitatea.

Musafir

#7950

2016-01-12 08:38

multumesc penru aceasta actiune