Spune NU preturilor practicate de FANY!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU preturilor practicate de FANY!


Musafir

#26

2011-05-20 15:12

Sau poate sa se intoarca pe sub podul care este aproape de Billa.

Musafir

#27

2011-05-20 20:00

un abonament pe toate liniile in Bucuresti costa 50 ron.alte comentarii sunt de prisos

Musafir

#28 Re: sorin

2011-05-20 20:02

#26: -

cel mai bine e sa intorca sus la colina.... se poate ajunge la troleibuze(tramvai) usor... iar la 29 doar treci strada

 


Musafir

#29

2011-05-21 08:44

exagerat de scump e biletul...

Musafir

#30

2011-05-21 08:46

era mai bine cu ratucu de cat fanny.....

Musafir

#31

2011-05-21 14:02

Sa intamplat sa nu vina deloc autobuzu la ora respectiva doar urmatorul.

Musafir

#32

2011-05-21 14:07

Biletele/abonamentele sunt foarte scumpe. Si FANY nu circula conform orarului.

Musafir

#33

2011-05-21 14:09

deci este clar situatia este de hotie pe fata. un abonament de cetatea este 110 lei ?? si unul de floresti 90 de lei ?? , nu mai putem continua asa !!!!!!

Musafir

#34

2011-05-21 14:52

sa scada pretul si sa fie mai multe curse dimineata intre 9-12. in perioadele de alegeri sa nu ne mai agreseze cu afise electorale cum au facut in 2009.
Ovidiu Kiss

#35 Ovidiu Kiss

2011-05-21 15:08

Am o intrebare pentru toti petitionisti? Cand si-au luat apartament sau garsoniera in floresti si le-a convenit pretul mai mic, au tinut cont de ulitele neasfaltete sau de pretul transportului pana la cluj? va invit sa cititi aici: tramclub.org/viewtopic.php?t=14173 despre conditiile de transport din sudul tarii si sa urlati dupa.

Musafir

#36

2011-05-21 15:28

DA...
Sunt de acord cu initiativa voastra.
Este bataie de joc si sunt convinsa ca totul este aranjat politic.
De exemplu astazi am venit acasa cu fany la ora 14.30.
Pe langa faptul ca nu era nici un loc liber in acel autobus, mai erau si doi tigani(femeie si barbat) ce duhneau a bautura si ridicau oamenii de pe scaune ca sa stea ei(pentru ca nu se puteau tine pe picioare).
Este jenant ceeea ce se intampla.
Rodica Chezan

#37 Re: Ovidiu Kiss

2011-05-21 15:39

#35: Ovidiu Kiss - Ovidiu Kiss

Daca-mi permiteti D-le Kiss, nu vad de ce ar trebui sa dansam doar pe muzica impusa de altii. Tind sa cred ca nu cunoasteti semnificatia cuvantului democratie:

DEMOCRAȚÍE s.f. Formă de organizare și conducere politică a societății în care puterea supremă este exercitată de popor. [Gen. -iei, var. democrațiune s.f. / < fr. démocratie, it. democrazia, cf. gr. demokratia < demos – popor, kratos – putere].

(preluat de pe : http://dexonline.ro/)

Asadar,d-le Kiss, am tot respectul pentru "petitionistii" ,cum ii numiti dumneavostra, care au pretentia unui transport in comun in care raportul calitate/pret sa fie onest si care nu se raporteaza la "tigania din maxi-taxi-urile din sudul si estul indepartat (de civilizatie) al Romaniei... 

http://tramclub.org/images/smiles/icon_evil.gif...

" (mi-am permis doar sa iau un citat).

Si daca s-au achizitionat apartamente si garsoniere in Floresti pentru ca au fost mai ieftine decat in Cluj, meditati putin inainte sa fiti rautacios. Majoritatea celor carora "le-a convenit pretul mai mic" sunt tineri care ATAT si-au permis. Sunt convinsa ca visul lor de o viata nu a fost sa locuiasca cu parintii ci sa aiba propria casuta.


Musafir

#38 Re:

2011-05-21 16:41

#7: -

Trebuie sa se mearga pana la capat cu acesta problema.

Cred ca nu este zi in care sa nu fie nici o problema cu acest mijloc de transport care lasa de dorit!!!

Iar atitudinea administratorului este de batjocura si de lipsa de respect fata de noi.

De destul de multe ori am sunat sa cer un numar de sesizare si pot sa va spun ca mi se sugereaza sa le scriu pe site lor si mi se va raspunde...

Nu ma intereseaza raspunsul lor, scuzele lor.

Eu am de suferit si nu se intampla odata iar ce-i cel mai trist este ca pe banii nostrii.

Totul este sa te pierzi in detalii .., este si asta o strategie.

Sunt intr-u totul de acord sa sustin orice petitie si orice initiativa a voastra pentru a face ca lucrurile sa fie normale(firesti).

 


Musafir

#39

2011-05-21 16:55

PREA SCUMP TINANAND CONT CA MERGAND CU TRAMVAIU DE LA SIRENA IN IRIS DISTANTA E MAI MARE SI E DOUA DRUMURI 3,5 RON ASTA ESTE JAF LA DRUMU MARE SINCER MAI BN CIRCUL CU CIUBUCARII CA TE INTELEGI MAI EFTIN SI II AI LA ORICE ORA EU DUMINICA MUNCESC ESTE FANY LA 6 DIMINEATA? NU IN SCHIMB RATUC DA SINCER SUNTETI FARA OBRAZ O ZI BUNA

Musafir

#40 Re: Ovidiu Kiss

2011-05-21 17:11

#35: Ovidiu Kiss - Ovidiu Kiss

Domnule Kiss,

Toti cei care si-au luat o casuta in Floresti sunt oameni care au aceleasi drepturi, care platesc taxe si impozite si care nu cer altceva decat ceea ce li se cuvine de bun simt!!

Va intreb eu pe d-voastra:

Daca ati fi in aceasta situatie, daca pentru o statie de autobus ar trebui sa platiti 90Ron/abonament lunar si multe multe alte incoveniente.., cum ati proceda????

Sunteti PASIV????

In felul acesta se vinde tara,locurile frumoase si mai presus de orice drepturile oamneilor...

Dar presupun ca nu sunteti indiferent la toate aceste acuzatii pentru ca aveti o oarecare legatura cu aceasta firma Fany!!!

musafir

#41

2011-05-21 18:10

sa-i multumim primariei pentru stadiul in care ne aflam; aceasta firma de transport fany are contract pana in 2013 cu primaria floresti asa ca.... mai avem de asteptat

Musafir

#42

2011-05-21 20:36

Este vorba, desigur, de nepotism si in acest caz.Am semnat petitia, cu totul ca in presa voastra mult iubita nu ati spus nimic de faptul ca firma dinainte da fanny, RATUC, practica preturi mai MARI, iar cursele erau mai reduse. Vorbiti numai ca sa va aflati in treaba. Oricum nu o sa rezolvati nimic cu petitia voastra de 2 lei, pentru ca fanny e firma particulara, nu intreprindere de stat, sa faceci ce si cum vreti.

Musafir

#43

2011-05-21 21:04

Aceasta petitie trebuia de mult facuta , imediat ce au intrat pe piata , a fost o jegmaneala la drumul mare sustinuta de primarie .Din cauza preturilor mari nu vin musafiri in vizita , numai cei care au masini personale , nu iti poti gasi o bona din cartiere apropiate , te costa foarte mult sa ii platesti transportul si lista mai poate continua etc.
Va multumesc

Musafir

#44

2011-05-21 21:46

Sa vedem actele cu care firma fany a castigat licitatia daca au avizul consiliului concurentei.









Musafir

#45 pt KISS

2011-05-21 23:08

nu conteaza cine si de cind sta in floresti, in prezent toti locuitorii florestiului trebuie sa beneficieze de conditii de treai decente, nu cere nimeni LUX.
CONDITII DE TRAI DECENTE inseamna doar drumuri, canalizare, presiune la apa potabila(nu sa ramai cu samponul pe tine la dus)si o implicare din partea autoritatilor locale.
daca d-voaetra d-nule KISS sunteti unul dintre cei care v-ati incasat o suma de bani din vinzarea terenului, asta nu inseamna ca cei care au cumparat sunt sclavi pe plantatie, ei sunt proprietari

Musafir

#46 Re:

2011-05-22 11:35

#1: -

NU MAI CIRCULATI CU FANY! gasiti alte mijloace si sabotati/i cum puteti


Musafir

#47

2011-05-22 13:35

Niste hoti "fany te duce la mare"

Musafir

#48

2011-05-22 13:51

De ce FANY are statut de monopol? Mai sunt si alte firme! oricum, daca FANY nu-si revizueste pozitia,oamenii isi vor gasi alte solutii!

Musafir

#49

2011-05-22 15:48

Buna ziua

Viitorul inseamna RATUC 24; 28; 43.


Musafir

#50

2011-05-22 20:02

PRETURI MAI MICI