Lidl Gura Humorului

Quoted post

Adi

#2 Re: Musafir

2014-02-14 08:29

#1: -

Salut, NU este deloc necesar sa deschizi un astfel de magazin in Gura Humorului, ceea ce spui tu " ar exista astfel un puternic adversar pentru totii ceilalti care modeleaza preturile dupa bunul plac si doar gandindu-se la profitul lor " e adevarat, dar nu va fi niciodata asa ceva la noi in oras, eu un orasel mic cu putin peste 13.000 locuitori, nu are rost, nu stiu daca va rezista 1 an, si unde sa-l amplasezi la iesire din oras? ca, centrul e cam ocupat :-D

Raspunsuri

Iulia B
Musafir

#18 Re: Re: Musafir

2014-02-15 20:47:50

#2: Adi - Re: Musafir

Buna, BA este foarte necesar un astfel de magazin...asadar sa reformulam putin datele "problemei": GH nu e "un orasel mic cu putin peste 13.000 locuitori" GH e o statiune turistica care are cu mult peste 16.000 locuitori (asta daca nu ne mint statisticile de specialitate). Majoritatea acestora(si spun asta fiind pe deplin sigura) vor fi clienti fideli acestui magazin (aaa, ar deveni celelalte aproape inexistente??? Regretele mele, imi pare atat de "rau"!). In afara de asta, nu cred ca GH este singurul "orasel mic" in care ar exista un astfel de magazin, si nici nu am auzit (poate au auzit altii, sa ne spuna si noua) de prea multe magazine LIDL inchise din cauza faptului ca nu au "rezistat". Daca ar exista un magazin LIDL in GH, indiferent spre care iesire (periferie) a orasului ar fi amplasat, am parcurge max. 7 km dus-intors, iar fata de 70 km dus-intors pt a ne face cumparaturile la SV sau C-LUNG: eu zic ca e uriasa diferenta! Si sa nu mai vorbim si de timpul pierdut, avand in vedere ca traim in "secolul vitezei"... Si ca sa va spun motivul meu personal pentru care sustin infiintarea unui astfel de magazin: Sotul meu a cumparat o cutie de NAN 1- lapte formula pt bebelusi de la LIDL cu 26 lei, exact aceeasi cutie, acelasi gramaj, la magazin SASU din GH costa 37 lei. Eu zic ca e o diferenta gigantica de pret. 11 lei???????Raportat la o suma atat de mica nu e enorm? Asta e motivul pt care vreau sa existe un LIDL, sa ne putem achizitona cele mai bune si calitative produse, la preturi mici, dar si pt a mai potoli unii patroni de aici, parca prea sar calul!


Musafir

#22 Re: Re: Musafir

2014-02-16 12:17:48

prietene asa ati facut si cu gradinita privata nu ati dat aprobare pt ca nui iesea afacerea lu primaru sau mai bine zis nu a dat mita destula la PRIMAR.dupa asta de ce sa nu mearga si chiar daca se inchide dupa un an macar un an humorenii nu au fost trasi in teapa de comerciantii lui PESTE care nici macar nu dau BON FISCAL  cind cumperi ceva de la ei.si au numai vile.nici nu trebuie in centru pt ca in toate orasele se gaseste la periferie.asa dar sper sa se trezeasaca si humorenii sa nu depinda de 3 persoane care detin monopolul in gura humorului si le este frica de LIDL  de PENNY. ba da ESTE NECESAR ca sa regularizeze preturile.