Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Quoted post

musafir

#23359

2014-01-18 09:03

Ultima solutie este sa iesim in strada.........dar sa fim uniti, nu dezbinati, sa fie o manifestare pasnica ca si asa nu facem nimic si suntem bagati in dube.Nu stiu de ce platim jandarmeria daca nu tine cu cetateanul decent...nu am nimic cu acei care fac scandal, dar am observat ca printre acesti jandarmi sunt provocatori...oamenii stau linistiti si ei ii provoaca, probabil ca asta le e scopul ca sa inceapa cu gaze lacrimogene , cu bataia.....daca asa a vazut mai sus ca se procedeaza cu bataia ei de ce nu ar face ....vreo o jandarmerie sa tina cu poporul, vrem un SRI care sa curete tot ce e rau in tara asta nu sa apere un singur om care a facut destul rau, vrem un DNA care sa nu fabrice dosare din birou...vrem multe ca sa putem trai si noi ca nemti, americani...dar nu prea vad...cand domnul Brucan a zis ca ne trebuie 20 de ani sa ne revenim am zis ca glumeste, dar ce sa vezi ca noua ne trebuie 40 cu asemenea conducatori in fruntea tari............nu ma intereseaza cat e de frumos sau urat , sa conduca bine........oare mai scapam odata de mafia asta care stie numai sa fure, oare vom termina ca in fruntea tari sa nu se mai puna neamuri, cunostinte si tot felul de pipite care nu au acea pregatire?......tot felul de secretare care au fost manechine...cum sa mearga ceva in tara asta cand nu se pune omul potrivit la locul potrivit?...avem destui oamenii destepti in tara asta dar nu incap de alti si observ ca o parte care sunt bunii sau murdarit si ei....oare mai ajungem si noi clipa cand sa respiram usurati ca nu mai avem de platit datori?...oare vor fi zile cand sa nu se mai spuna ca se scumpeste mancarea, ca se mai mareste vreo taxa...numai asta auzim .......m-am saturat de nedreptatile care se intampla in tara asta dar ....SA TRAITI BINE CA ASA A SPUS PRESEDINTELE!

Raspunsuri

un musafir
Musafir

#23371 Re:

2014-01-18 09:06:01

#23359: musafir -

a mai incercat si altul cu tancurile si tot nu a reusit Si ,ai dreptate platim politia ,jandarmeria + alte institutii sa fim batuti pe banii nostri