Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#23351

2014-01-18 09:03

Vrem sa fie demis,pentru ca si-a batut joc de tara aceasta si de oameni.

Musafir

#23352

2014-01-18 09:03

succes! sunteti cei mai buni!

Musafir

#23353

2014-01-18 09:03

Dreptate!

Musafir

#23354

2014-01-18 09:03

Sunt de acord cu demisia lui Traian Basescu

Musafir

#23355

2014-01-18 09:03

demisia urgent.

Musafir

#23356

2014-01-18 09:03

Frumoasa tara dar pacat ca e condusa de persoanecare nu au ce cauta in frunte,,John Fodorean,,

Musafir

#23357

2014-01-18 09:03

pleaca ai nostri - vin tot ai nostri.e bine onorabile CARAGIALE ?!

Musafir

#23358 doar 100 de mii de pacaliti imbuibati cu laturi tv

2014-01-18 09:03

badea fa-ti hara-kiri, gadea spala-te, grecu uita-te in oglinda, ursu mananca-l pe ciuvica, echipa de bufoni
musafir

#23359

2014-01-18 09:03

Ultima solutie este sa iesim in strada.........dar sa fim uniti, nu dezbinati, sa fie o manifestare pasnica ca si asa nu facem nimic si suntem bagati in dube.Nu stiu de ce platim jandarmeria daca nu tine cu cetateanul decent...nu am nimic cu acei care fac scandal, dar am observat ca printre acesti jandarmi sunt provocatori...oamenii stau linistiti si ei ii provoaca, probabil ca asta le e scopul ca sa inceapa cu gaze lacrimogene , cu bataia.....daca asa a vazut mai sus ca se procedeaza cu bataia ei de ce nu ar face ....vreo o jandarmerie sa tina cu poporul, vrem un SRI care sa curete tot ce e rau in tara asta nu sa apere un singur om care a facut destul rau, vrem un DNA care sa nu fabrice dosare din birou...vrem multe ca sa putem trai si noi ca nemti, americani...dar nu prea vad...cand domnul Brucan a zis ca ne trebuie 20 de ani sa ne revenim am zis ca glumeste, dar ce sa vezi ca noua ne trebuie 40 cu asemenea conducatori in fruntea tari............nu ma intereseaza cat e de frumos sau urat , sa conduca bine........oare mai scapam odata de mafia asta care stie numai sa fure, oare vom termina ca in fruntea tari sa nu se mai puna neamuri, cunostinte si tot felul de pipite care nu au acea pregatire?......tot felul de secretare care au fost manechine...cum sa mearga ceva in tara asta cand nu se pune omul potrivit la locul potrivit?...avem destui oamenii destepti in tara asta dar nu incap de alti si observ ca o parte care sunt bunii sau murdarit si ei....oare mai ajungem si noi clipa cand sa respiram usurati ca nu mai avem de platit datori?...oare vor fi zile cand sa nu se mai spuna ca se scumpeste mancarea, ca se mai mareste vreo taxa...numai asta auzim .......m-am saturat de nedreptatile care se intampla in tara asta dar ....SA TRAITI BINE CA ASA A SPUS PRESEDINTELE!

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-01-18 09:03



Musafir

#23361

2014-01-18 09:03

Sunt de de acord cu demisia lui Basescu si vrem o petitie si pentru Victor Ponta.
un musafir

#23362

2014-01-18 09:04

Ar trebuie sa inchidem toate importurile si investitiile straine si sa incercam sa ne descurcam singuri cu ce avem

Musafir

#23363

2014-01-18 09:04

Felicitari Antena 3!

Musafir

#23364

2014-01-18 09:04

demisia basescu

Musafir

#23365

2014-01-18 09:04

Presedintele care a distrus Romania, care nu face alt ceva decat sa se anbogateasca el si familia lui, nu este deman de a se chema cetatean Roman. Prin conportamentul sau ofensiv a jignit o intreaga natiune.Securistul este o denumire care i se potriveste perfect.Sa plece n ea facut doar de ras el si Tiganii lui.

Musafir

#23366

2014-01-18 09:04

acest individ(basescu)mi-a creat repulsie inca din primul mandat;s-a manifestat si se manifesta ca un adevarat borfas;cei care l-au votat n-au nimic de zis?

Musafir

#23367

2014-01-18 09:04

Basescu intruchipeaza blestemul care a lovit poporul roman,zi de zi,de 10 ani incoace.Malefic in gindire si actiune si-a subordonat o armata de sustinere formata din slugi corupte din justitie si servicii secrete cu care a introdus si mentine teroarea.Subscriu pentru alungarea acestui blestem.

Musafir

#23368

2014-01-18 09:05

Depeche Mode, prin anii '90 aveau 2 piese celebre: Prima se numea "Everything Counts (In Larger Amounts)" - Totul Conteaza In Cantitati Mari, iar cea de-a doua se numea "Policy Of Truth" - Politica Adevarului. Ambele se potrivesc situatiei. Fie ca semanatura noastra a celor covasitor si axfiant de multi pentru basisti sa Conteze pentru ca noi cei multi si calcati in picioare de Basescu, credem in politica Adevarului.
Heil Hitler

#23369 basescule, imi pare rau, dar nu ai fost un bun conducator de tara

2014-01-18 09:05

Aceasta este o scrisoare, care mi-as dori sa fie citita integral public de catre Antena3 sau chiar alt post TV. Si sper si sa se initieze o petitie unde sa se ceara educatia copiilor, prioritate 0, sa vedem care e corect si doreste binele tarii, si nu doar binele dosurilor lor.

Domnule Basescu,

Incep prin a spune ca nu mi-as fi dorit sa am un Presedinte sfant, perfect. Nici nu cred ca e posibil sa avem un astfel de Presedinte. Si nici scopul meu nu este sa va judec din punct de vedere moral. Vreau doar sa va spun de ce nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, de ce nu se intrevad macar niste muguri pt un viitor mai bun.

Fiindca poate nu sunteti inteligent, fiindca poate nu aveti viziune, sau mai rau, poate ca nu ati vrut.

Nu ati reusit sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, de prosperitate, sau macar sa ii dati o speranta, sa se vada ca ati "dat o sapa la temelie", cum s-ar zice, fiindca ati crezut ca doar daca ,"chipurile" ,la varful Justitiei o sa fie independenta o sa scapati tara de hoti, pentru ca poate doar daca o sa dati nu stiu ce lege a educatiei, o sa avem si educatie buna in scoli, copii educati si destepti, ca poate doar dand o lege buna a pensiilor, o sa avem si pensii mai mari, ca poate daca dand o lege buna pentru sanatate, o sa fim si mai sanatosi. etc....

ERONAT

PROBLEMELE MARI ALE ACESTEI SOCIETATI PLEACA SI TIN DE MENTALITATEA DEFICITARA,SI LIPSA DE MORALITATE.

Aici trebuia ACTIONAT. Si cum TREBUIA sa faceti asta?

In primul rand incepand cu educatia copiilor, de la gradinita, scoala, facultate. Aici in primul rand trebuiau canalizate toate eforturile, toate actiunile posibile. Trebuie explicat copiilor ca nu e bine sa furi, sa le explici ca daca azi furi (prin evaziune, prin escrocherii, prin gainarii), maine (in afara ca o sa ai insomnii ca risti sa fii prins si pedepsit), nu o sa ai strazi, canalizare, pensie; ca trebuie explicat ca nu e bine sa dai spaga , ca daca azi dai spaga unui doctor sa te faca bine, acel doctor asa se va invata si maine te va face bine pe tine, pe parintii tai, pe bunicii tai doar daca ii dai spaga; ca daca dai spaga unei invatatoare azi sa te invete, ea asa se va invata si o sa te invete pe tine, pe copii tai doar daca ii vei da spaga; trebuie explicat copiilor ca daca el si colegul lui cand vor fi mari, in putere, vor fi puturosi si nu vor munci, nu vor avea strazi, canalizare, apa, bunicii lor nu vor avea pensii....etc.
In al doilea rand trebuia sa incurajati societatea civila, sa fie unita, puternica, organizata sub forma unei miscari civice, care sa propuna solutii pentru problemele societatii, dar care si sa sanctioneze in orice moment nedreptatile facute de politicienii care ii conduc.
Astea sunt doar cateva idei pe care ar fi trebuit sa le faceti sa puneti acest popor pe un fagas de insanatosire, prosperitate si dreptate.

De aceea consider ca nu sunteti un conducator de tara bun. Ati avut la dispozitie 10 ani si toate parghiile necesare. Imi pare rau.



P.S. Tot mi s-a atras atentia. A nu se intelege ca ati fi singurul conducator care nu a fost bun. Ma tem ca nici unul nu a realizat nimic intr-adevar bun pentru acest popor. Probabil de aceea suntem si unde suntem.
Totodata sa nu se inteleaga ca sunt de partea antenei3 (propagandisti manipulatori),voiculescu, ponta, crin sau cine mai vreti ...toti fiind "o apa si un pamant", plini de interese personale.
Nickul meu "Heil Hitler"este doar o ironie, menita doar a starni interesul, curiozitatea si a putea fi identificat in discutii.
Nu sunt eu un sfant. Nu doresc sa devin persoana publica, vreo functie sau vreun alt folos. Repet acest mesaj, fiindca doresc sa fie vizualizat de cat mai multa lume. Astfel, sa "trezeasca" clasa politica si cat mai multi oameni.

Cine poate sa fie impotriva mea, in afara hotilor de tara? Eu doresc educatie copiilor...ei doresc sa ii tina prosti, sa ii poata prosti si fura. Numai ca o sa fac o miscare civica puternica, si o sa va vin de hac hotilor>///

Musafir

#23370

2014-01-18 09:06

LA PUSCARIE CU MINCINOSU SI ESCROACELE IOANA SHI EBA ANALFABETELE DRACU
un musafir
Musafir

#23371 Re:

2014-01-18 09:06

#23359: musafir -

a mai incercat si altul cu tancurile si tot nu a reusit Si ,ai dreptate platim politia ,jandarmeria + alte institutii sa fim batuti pe banii nostri


Musafir

#23372

2014-01-18 09:06

AM VOTAT DEJA PETITIA DE 84 ORI. MERG PUTIN IN ORAS SI CAND MA INTORC INAPOI SPER SA MAI VOTEZ DE CEL PUTIN 100 ORI .MAINE MI-AM PROPUS SA VOTEZ DE CEL PUTIN 350 ORI.E BINE DON MIHAI?
Laura Grigore

#23373

2014-01-18 09:06

Ar fii un miracol sa se rezolve cv cu aceasta petitie" dar de fapt ne semnan doar Disperarea... Chiar daca demisioneaza Basescu o sa vina altu l putere si o sa faca l fel si chiar mai Rau! Ceausescu trezestete!

Musafir

#23374

2014-01-18 09:06

Demisia lui Traian Basescu

Musafir

#23375

2014-01-18 09:06

Vrem un reprezentant demn de poporul sau!