Respectaţi Legea Educaţiei Naţionale la UMF Tg. Mureş!

Franz

/ #1347 Re: Musafir 1321

2012-03-23 20:04

#1344: @Franz - Musafir 1321

Nu îți înțeleg răbufnirea asta de ură. Cred că limbajul meu a fost suficient de civilizat. Nemeritat de civilizat, judecând după cât de grobian îmi răspunzi.

În ceea ce scriam încercam numai să lămuresc cîțiva termeni incorect folosiți și chiar nu atacam pe nimeni. Acum nu e vina mea că unii din cei de aici suferă de mania per-secuției și în loc să își trateze rănile sufletești și spirituale în frumoasele ospicii transilvane umblă aiurea prin spațiul virtual și împroașcă cu înjurături cetățenii care încearcă să-i ajute în a se instrui. Se pare că nu neapărat de instruire este nevoie în cazul tău, ci de o doza bună de diazepam și de multă, foarte multă educație. Dacă în ceea ce privește pastiluțele mai există o speranță, poate ți le pune cineva în supă și te mai înzdrăvenești la scufiță, cu educația cred ca trenul a trecut, știi deja să scrii și să citești, prin urmare ai mai mult de 7 ani ...Îmi pare rău, dar chiar mă cheamă Franz. Asta e. Am mai fost întrebat ce fel de neamț sunt eu dacă nu știu ungurește. Răspunsul e simplu: neamț loial țării mele.  Printr-o fericită întâmplare, știu bine românește. Și desigur, germana.

Cuvântul per-secuție este scris așa datorită politicii site-ului, nu cumva să crezi ca e vreo aluzie jignitoare.