Împreună să-l susținem pe profesorul Ioan Laslo

Quoted post


Musafir

#42 Re: Re:

2012-05-31 16:12

#34: O victima. - Re:

Din ce spuneti dvs. mie mi se pare ciudat faptul ca ,copii din clasa lui il considerau "cel mai bun profesor" dintr-o data s-au trezit sa il acuze de asemenea fapte?Si inca toti deodata...Mai degraba copii au fost traumatizati si speriati de alte persoane pentru a spune aceste lucruri.In plus Ioan Laslo mi-a fost profesor ,mie si multor alte persoane,si niciodata nu a facut asa ceva.Ce l-ar putea determina sa recurga la asemenea fapte asa,dintr-o data?

Raspunsuri

O victima.

#45 Re: Re: Re:

2012-05-31 16:31:37

#42: - Re: Re:  

 Pai, prima oara, a fost un copil care a fost supus la "pedeapsa". Ce e cu pedeapsa? Ei bine, se pare ca "domn' profesor" a considerat ca in loc sa ii treaca nota rea pe care o luase la testul la istorie a preferat sa il pedepseasca facandu-i poze dezbracat. Dupa ce acesta s-a dus acasa si i-a spus mamei sale ce s-a intamplat, mama a sunat la ceilalti parinti sa le povesteasca ce facea domnul profesor. Parinti i-au intrebat pe copii lor daca li s-a intamplat si lor. Atunci copii au recunoscut. Si printre elevi circula de mai multi ani vestea ca "domn' profesor" e - dupa cum spuneau ei - "pedofil". ( Sincer ma mir ca voi, care spuneti ca sunteti fosti elevi nu stiati de zvonurile astea, pentru ca anii trecutii erau la ordinea zilei.) Dupa ce s-a aflat ca au fost mai multi copii care au patit-o, parintii au luat atitudine. Asta s-a intamplat in urma cu cateva zile. Si din generatiile trecute au fost copii care au marturisit ca si lor li s-a intamplat. Poate voi, fostii elevi, ar fi trebuit sa "deschideti urechea". Oricum, petitia nu va avea nici o influenta in situatia domnului profesor. Petitia aceasta nu se compara cu legea. Daca legea spune ca este nevinovat, atunci voi recunoaste si eu nevinovatiia. Dar daca legea il considera vinovat, voi toti, cei care stiu ca il iubiti pentru ceea ce ati crezut ca este, va trebui sa recunoasteti ca nu este persoana care pretinde a fi.

O zi buna, din nou!