Respectati autonomia universitara la UMF Tg-Mures!

Quoted post


Musafir

#4224 Re: Re: Re: Combinati medicina veterinara cu medicina generala umana!!!

2012-03-21 14:37

#4203: - Re: Re: Combinati medicina veterinara cu medicina generala umana!!!

Cu siguranta nu o sa vorbeasca in Romana oriunde ar merge, valabil si pentru voi, daca mergeti in Ungaria nu cred ca vorbiti in Romana, oricum nici in maghiara nu va plac fratii vostrii. Cred ca nici pe voi insiva nu va suportati prea mult. Pacat de unguroaice ca sunt tare bune!!!

Raspunsuri


Musafir

#4229 Re: Re: Re: Re: Combinati medicina veterinara cu medicina generala umana!!!

2012-03-21 14:44:00

#4224: - Re: Re: Re: Combinati medicina veterinara cu medicina generala umana!!!

Nici maghiarii nu vorbesc ungureşte cu pacienţii români. Totuşi, problema voastră e să nu învaţă în altă limbă decât cea oficială. Ca urmare nici medicii români nu au ce să caută în ţările vest-europene, deoarece nu au studuat în limba oficială a ţărilor respective (indiferent dacă verbesc limba sau nu). Asta e (conform opiei voastră).


Musafir

#4237 Re: Re: Re: Re: Combinati medicina veterinara cu medicina generala umana!!!

2012-03-21 14:52:52

#4224: - Re: Re: Re: Combinati medicina veterinara cu medicina generala umana!!!

"Cred ca nici pe voi insiva nu va suportati prea mult."

 

E foarte ciudat să citesc acest lucru tocmai de la un român.

Oare nu voi discriminaţi chiar şi fraţii voştri greco-catolici?

Le-aţi confiscat bisericile construite de ei şi staţi şi astăzi în ele (vezi: biserica Buna Vestire din Târgu Mureş, construită în perioada interbelică după modelul bazilicii Sfântul Petru din Roma), aţi condamnat la moarte sau la închisoare preoţii lor şi le-aţi convertit credincioşii lor la ortodoxie cu forţă!

Aşaceva nu există între reformaţii, luteranii, unitarienii şi catolicii maghiari.

Tocmai voi sunteţi atât de xenofobi încât nu suportaţi nici pe un român, dacă nu e ortodox şi naţionalist.