România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

/ #14247

2016-01-14 09:46

Îl cunosc personal pe Marius de când era copil. Am locuit în Bucureşti cu familia Mihai şi Cati Bodnariu pe aceeaşi scară câţiva ani. Încă suntem prieteni de familie chiar după 27 de ani şi locuiesc şi acum aproape de ei.

Toţi copiii familiei Bodnariu sunt foarte talentatţi, cuminţi şi inteligenţi. S-au realizat profesional şi social. Mai mut decât atât, sunt toţi căsătoriţi şi buni creştini; sunt o binecuvântare pentru bisericile unde se închină lui Dumnezeu. Au fost foarte bine crescuţi şi educaţi. Marius şi Ruth au continuat această frumoasă tradiţie.

Marius este un om foarte respectuos şi are o inimă receptivă la Cuvântul lui Dumnezeu. Azi vară pe când îşi vizitau părinţii m-am întâlnit cu el şi cu Ruth. Fuseseră cu copiii în vacanţă în Florida.

Dintr-o discuţie pe teme spirituale am înţeles că Marius era pregătit pentru mărturia lui Hristos. Nu ne gândeam pe atunci la ce mărturie îl va chema Dumnezeu. L-a chemat la o mărturie de impact internaţional care trebuie să întoarcă pe dos o societate seculară şi autodistructivă. De aceea stau lângă mărturia lui şi îndemn pe toţi semnatarii acestei petiţii să-l susţină moral şi spiritual!

Dumnezeu să vă binecuvinteze familiile dumneavoastră şi să vă creşteţi şi voi copiii în frica şi cunoştinţa de Domnul!