Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

/ #43211

2015-07-25 18:21

Pentru asemenea specimene, închisoarea pe viaţă ar fi prea blândă...
Dacă lor li se pare că nu e o faptă atât de gravă, eu zic să-i ia câte 5 bestii şi să-i violeze pe fiecare, câte o oră... dacă tot e aşa, floare la ureche, nu?

(ca o paranteză, apropo de justiţie, să ştiţi că la noi nu se aplică drepturile omului, ci drepturile infractorului... el, infractorul, are mai multe drepturi decât tine, care eşti păgubit...
acum câţiva ani, mi s-a spart biroul, au fost degradate şi furate aparatură, inclusiv un PC, cu tot cu o cheie de program cu licenţă, de câteva mii de euro...
Am reconstituit paguba fizică, pe baza facturilor bunurilor furate... dar la proces, când am luat cuvântul, în clipa în care am vrut să scot în evidenţă valoarea intelectuală a muncii de câţiva ani, valorea proiectelor pierdute, am fost oprit.
Deci hoţul a avut dreptul să vândă bunurile, să nu ştie unde sunt bunurile furate, să nu pot recupera NIMIC... El a avut dreptul să nu restituie NIMIC, pentru că că nu avea pe numele lui nicio proprietate...
El, infractorul, a avut dreptul să vină calm, liniştit, senin, pieptănat, îmbrăcat curat şi elegant...
Eu, păgubitul, m-am simţit umilit, batjocorit... Adică munca mea de câţiva ani, aceea nu valorează NIMIC, şi nu intră la socoteală pentru justiţia română...
El, infractorul, are mai multe drepturi decât mine, păgubitul...
Strâmbă e lumea asta...)