Lidl Gura Humorului

Vox Publica - Ingrid

/ #10 Diverse despre subiectul de fata

2014-02-14 13:06

Multumim ca ne-ati urat "pofta mare la cacatul german". Eu am locuit in Germania si in Austria destul de multa vreme incat sa imi dau seama ca sunt niste oameni civilizati si ca se hranesc si se imbraca destul de bine, nu numai cu "cacaturi". Daca stai sa citesti ce contine un salam nemtesc de la Lidl comparativ cu unul autohton, probabil ca ai sa ajungi la concluzia ca cel de la Lidl contine oarecum mai putine "cacaturi" decat cel autohton. Si, pe langa toate astea, eu nu prea sunt ahtiata dupa mancarea de niciunde, nimic nu mai este bio si sanatos in ziua de azi, decat daca iti cultivi/cresti in propria gospodarie hrana. Mie de la Lidl imi place sa cumpar haine pentru cel mic (fooooarte bune si foooarte ieftine, fata de ce gasesti pe aici...si anume chestii care se scamoseaza dupa numai o purtare), bluze pt mine, produse de curatenie, lavete, accesorii, sau alte nimicuri din astea, pe care nu le gasesti in nici un alt magazin. Cui nu ii trebuie Lidl, sa nu semneze petitia. E simplu. Si cel mai probabil ca nu se va rezolva absolut nimic cu petitia asta, dar macar facem vox publica auzita