Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

#31176

2014-01-19 19:22

n/a

Musafir

#31177

2014-01-19 19:22

Ce pacat ca avem un presedinte a carui limbaj si comportament lasa asa de mult de dorit. Dorinta sa de scandal si-a pus amprenta pe societatea noastra, ne trage inapoi...

Musafir

#31178

2014-01-19 19:22

doresc sa plece ca toti cetateni aceestei tari sa nu mai vada la televizor mahala de doi bani un om destept nu se coboara la jigniri amenintari cauta pe ori ce cale sa le evite intrun mod civilizat

Musafir

#31179 dada

2014-01-19 19:22

dadasdasd

Musafir

#31180

2014-01-19 19:23

va rugam sa trimiteti petitia tuturor forurilor, mai ales europenilor care il tin in brate pe basescu traian
GOGU

#31181

2014-01-19 19:23

PUSCA SI CUREAUA LATA,
HAI,SCAPAM DE BASE-ODATA?
HAIDETI SA IESIM IN STRADA.
SA-I ARATAM CA SUNTEM MULTI
SI CA NU NE DAM BATUTI.
CA DE NOI NU VA SCAPA,
CA SINGUR SI-A SAPAT GROAPA.
.
,
.














PUSCA SI CUREAUA LATA

Musafir

#31182

2014-01-19 19:23

ANTENA 3 ESTE DEGETUL LUI DUMNEZEU...OAMENI CARE AU COLOANA VERTEBRALA ! VA DORIM SANATATE SI SUCCES IN MENIREA DE ADEVARATI EXPONENTI AI CELEI DE A 4 A PUTERE IN STAT ! AS DORI CA IN SIGLA VOASTRA SA VA PUNETI ALATURI CRUCEA ROMANIMII DIN VARFU CEAHLAULUI ! MOMENTAN NOI O DUCEM IAR VOI NE REPREZENTATI CU MULTA ONOARE ! VA STIMAM.

Musafir

#31183

2014-01-19 19:23

din cauza masurilor aberante luate de basescu si boc,am ramas fara serviciu (ca alte sute de mii de oameni),tara asta a cazut in prapastie...

Musafir

#31184

2014-01-19 19:23

Acum important ar fi ca Basescu sa nu-si duca la sfarsit mandatul, cred ca sunt multi fricosi ca si mine care nu semneaza petitia.
Eu insa cred ca si cei care au semnat petitia sunt aproape la fel de fricosi, de aceea cred ca Basescu isi va duce mandatul la sfarsit si nimeni nu-i va face nimic niciodata.
Acum cei care se considera curajosi ar trebui sa impiedice finalizarea mandatului presedintelui, dupa care se vor putea ocupa si de ceilalti, cei care ar fi trebuit sa ii reprezinte si nu au facut-o pana acum si nici nu o vor face vreodata.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-19 19:24



Musafir

#31186

2014-01-19 19:24

xcgghsgy

Musafir

#31187

2014-01-19 19:24

din pacate e nevoie de mai mult decat de o simpla petitie prin care sa cerem demisia...dar e bine sa strangem din nou randurile ...pentru ca lucrurile merg din rau spre mai rau....nu vor merge de la sine spre bine ...trebuie sa actionam din ce in ce mai mult pentru a ne indrepta din nou pe calea cea buna

Musafir

#31188

2014-01-19 19:24

sa va fie rusine, slugile lui voiculescu,sa-mi beliti pula cu gura.la revedere.muie antenele 1,2,3.

Musafir

#31189

2014-01-19 19:25

basescu nea fost impus de marile puteri,deci ca atare tot ei trebuie sa ne redea libertatea ,pt ca noi am luptat pt aceasta libertate ,daca azi suntem un stat care este condus de un presedinte ca pe vremea lui ceausescu asta se datoreaza.angelei merkel si companiei .......NE VREM LIBERTATEA CARE NEA FOST FURATA ,NOI AM LUPTAT LA REVOLUTIE CA NICI O DATA IN TARA NOASTRA UN OM INDIFERENT CUM SE CHIAMA SA NU MAI EIE DECIZII IN NUMELE POPORULUI!!!!!!!!PT ASTA AVEM PARLAMENTUL,CARE ATUNCI CIND SI-A FACUT DATORIA AU STRIGAT CU TOTI CA ESTE LOVITURA DE STAT!!!!!!!!!!!

Musafir

#31190

2014-01-19 19:25

dar cam pe cand incepem sa vorbim si despre NEUTRALITATEA JUSTITIEI ?

despre sutele de dosare referitoare la jaful din banul public facut de pedelisti care zac neatinse asteptand ca faptele sa se prescrie?

cand incepem sa vorbim si despre EFICIENTA ECONOMICA a JUSTITIEI , despre rolul ei de a stopa jafurile prezente si de a pedepsi jafurile trecute?

"JUSTITIA" este formata din bugetari oameni SALARIATI AI STATULUI ROMAN, ei nu sunt platiti de TROJAN Basescu din banii lui de-acasa, cine nu deserveste interesele Romaniei ci pe ale lui TROJAN Basescu sa se duca acasa la TROJAN Basescu sa-l deserveasca pe el platit din banii lui !

Musafir

#31191

2014-01-19 19:25

In numeroase discutii cu diverse cunostinte am afirmat ca T Basescu este seful unui grup infractional la nivel national, grup din care fac parte judecatori, procurori, oameni de afaceri ca Videanu, Cocos,Udrea, Blaga ocoliti cu grija de "justitia" patronata de Basescu. Mai nou ma uimeste achitarea unui domn Nicolaiciuc (fost subaltern al ministrului Basescu, ca si uitarea ce a coborat asupra unui caz dat in urmarire (Manta) pentru protectia numai a lui Blejnar ? Ma mira tot asa de mult uitarea procurorilor pentru promisele controale in vama Constanta unde "legea" o face un alt Basescu.

Musafir

#31192

2014-01-19 19:26

Felicitarile mele pentru toata echipa antenei 3,pentru luarea acestei decizii,noi suntem alaturi de antena 3 si sigur o sa facem ceva sa scapam o data de acest dictator care nu a facut decat rau acestei tari.Dumnezeu sa binecuvanteze Romania!!!Multumesc inca o data Antena 3
I.B.

#31193 Domnului nedomn Gâdea și companiei

2014-01-19 19:26

Nu știu cum să v-o spun, așa că o voi face direct, sunteți o non-valoare prezentată prin intermediul televiziunii, un personaj imatur, sau mai bine zis, un copil eșuat al jurnalismului și cel mai ușor de spus, sau mai direct, un mâncător de "maro" al lui Voiculescu, un alt maimuțoi care se ascunde în spatele Serviciilor de Informare și a mai marilor infracțiuni din țara noastră. De ce? Vă considerați un justițiar, un Guy Fawkes contemporan sau un Che Guevara, amestecându-vă în lucruri nu care nu v-ar privi, ci care sunte ieșite din standardele dvs. intelectuale. Nu vă fac prost, dacă vă considerați, este partea a doua. Băsescu, o fi el, un tâlhar, un hoț sau o marionetă, dar în niciun caz, așa cum îl prezentați prin intermediul postului de televiziune Antena 3 (un alt mijloc de informare total greșită). Această mascaradă jalnică vă arată profesionalismul, adevărat? Să știți că aveți 134.930 de semnături, dar mai multe de 90% la sută au votat, nu pentru că i-ar interesa ceea ce aberați, ci mai degrabă din cauza titlului.

Fiind mai serioși, vreau să vă spun, că alături de clica dumneavoastră de personaje ridicole (printre care și mangusta denumită Badea), ajungeți să cădeți în ridicol și în penibil.

Cu stimă, dar fără respect,
I.B.

Musafir

#31194

2014-01-19 19:26

Domnule Gadea, eu lucrez cu foarte mulți oameni, printre ei se afla si foarte mulți pensionari care m-au rugat sa iau ,,legătura " cu Dvs pt a va ruga sa găsiți o soluție ca si ei sa semneze petitia demisie , ei nu au posibilitatea de a semna in condițiile date. Multumesc. Succes!

Musafir

#31195 baaeacu demiasia

2014-01-19 19:26

Basescu Demisia
Ne- am saturat de tine









Musafir

#31196

2014-01-19 19:26

PUSCA SI CUREAUA LATA,
HAI,SCAPAM DE BASE-ODATA?
HAIDETI SA IESIM IN STRADA.
SA-I ARATAM CA SUNTEM MULTI
SI CA NU NE DAM BATUTI.
CA DE NOI NU VA SCAPA,
CA SINGUR SI-A SAPAT GROAPA.
.LA GHENNA CU DEMISUL!!!

Musafir

#31197

2014-01-19 19:26

Ne-am saturat de Basescu si acolitii lui.Daca nu scapam mai repede de ei va fi vai si amar de noi.Petitia trebuie sa o trimiteti tuturor institutiilor mentionate.

Musafir

#31198 Re: AQUILQ REALE

2014-01-19 19:27

#31188: -

CEAR FI SA NE FACI TU NOUA LA CEI 3 MILIOANE ACEIASI TREABA!!!!!!!!!


Musafir

#31199

2014-01-19 19:27

Ati initiat si modul de popularizare externa:cer ca tre' toate institutiile exerne enumerate si cele care si-au permis sa enunte ca "aoleu" este lovitura de stat!Poate asa vom scapa inainte de cele 47 saptamani de chin si amar!Poporul acesta este mult prea iertator,mult preA crestin:a intors de prea multe ori obrazul la palmele INTERNE SI EXTERNE!!!!

Musafir

#31200

2014-01-19 19:28

Va doresc succes, dar acesta nu va demisiona niciodata, nu ati inteles ca se tine si cu dintii de scaun? si ce scaun ... de multe milioane de euro... etc.