Boicot Antena 3

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Boicot Antena 3


Musafir

#851

2016-02-29 12:34

Chiar daca este ceva simbolic, vocea noastra trebuie auzita

Musafir

#852

2016-02-29 12:37

Am semnat ca sa dispara cea mai abjecta redactie de presa din istoria Romaniei.

Musafir

#853

2016-02-29 12:41

E prea de tot deja....

Musafir

#854

2016-02-29 13:02

Sprijin total libertatea presei si pe cei care o fac insa uitandu ma la posturi precum BBC sau chiar PRO TV, imi dau seama ca televiziunile care apartin lui Voiculescu nu fac altceva decat un linsaj mediatic prin care se auto-victimizeaza legate de niste aspecte care nu au nimic de-a face cu media. Doar faptul ca Badea a devenit analist juridic si cum promoveaza ura, blasfemia si injuriile ma fac sa devin un anti-antene,cum am spus: manipulare crasa si fara perdea.
fyghuh

#855 Re: Dupa un timp...

2016-02-29 13:18

#19: Codrut - Dupa un timp... 

 Nu se poate...pana atunci veti da deja cu subsemnatul pentru santaj economic....abia astept!!!

tyuuj

#856 Re:

2016-02-29 13:19

#854: -  

 Sa inteleg ca nu ai telecomanda???


Musafir

#857

2016-02-29 13:39

Din scarba fata de mizeria numita antena 3.., si din mila fata de batranii spalati pe creier care nu realizeaza cu adevarat ce se intampla in jurul lor.. Trist..
johny

#858

2016-02-29 14:35

Banii mei munciți din greu nu vor ajunge niciodată în buzunarele unor golani, măciucari de presă. Nu voi cumpăra niciodată niciun produs care face reclamă pe Antena 3. 


Musafir

#859

2016-02-29 16:47

Schimbarea societatii in bine se face mai usor atunci cand manipularea nu e chiar atat de puternica si cand cat mai multi cetateni sunt liberi sa gandeasca liber.

Musafir

#860

2016-02-29 20:20

Poate asa inteleg odatä si slugile varanului cä e timpul sä facä altceva decät sä mintä mereu pt un ticälos.

Musafir

#861

2016-03-01 01:21

Imi pare rau ca am semnat aceasta petitie.Cred ca nu imi este bine.
Voua care ati semnat-o va este bine????
Chiar daca stim ca toate televiziunile, fac o politica pentru anumite interese, trebuie lasate sa se manifeste si sa existe!!!
Altfel, am citi carti, am merge la cinematografe,...ca pe vremuri.
Se pare ca erau mai bune ca si astea.
Rusine celor care ingradesc dreptul de exprimare!
Ar fi cazul sa ne trezim!!!
Cu istoria scoasa din scoli sunt absolut sigur ca vom reusi, sa disparem de pe HARTA LUMII!

Musafir

#862 Re:

2016-03-01 01:28

#857: -  

 Nici eu nu sunt prea tanar...

Apropo, tu cati anisori ai?

Cine nu-si respecta batranii.....traieste degeaba.

Ei sunt istoria, experienta, si valorile noastre.

Altfel fiecare generatie ar trebui sa inventeze roata!

Daca nu sti, asta s-a inventat de batranii nostri!~

Cred ca si parintii tai sunt batrani. Intra in aceeasi categorie?

Tu ce vezi in jurul tau????

Sunt deosebit de interesat!

Pe la scoala ai fost? Istorie....ceva sti?


Musafir

#863 Re:

2016-03-01 01:44

#858: johny -  

 Am mai scris si la alti postaci, ca si tine.

Textul era urmatorul:

 Nici eu nu sunt prea tanar...

Apropo, tu cati anisori ai?

Cine nu-si respecta batranii.....traieste degeaba.

Ei sunt istoria, experienta, si valorile noastre.

Altfel fiecare generatie ar trebui sa inventeze roata!

Daca nu sti, asta s-a inventat de batranii nostri!~

Cred ca si parintii tai sunt batrani. Intra in aceeasi categorie?

Tu ce vezi in jurul tau????

Sunt deosebit de interesat!

Pe la scoala ai fost? Istorie....ceva sti?

Un manager

#864

2016-03-01 03:27

Operatiunea organizata de a boicota o societate comerciala, prin declaratii, anunturi publice, reclama negativa, sau orice propaganda, actiuni care pot afecta vanzarile provocand in mod implicit pierderi economice unui producator, acesta fiind defavorizat fata de o firma concurenta, constituie un motiv probatoriu ptr. eventuale cereri de depagubiri civile, catre persoanele implicate in generarea acestor daune, inclusiv prin intermediul mediului virtual.

De asemenea, actiunea dvs. nu e straina de infractiunea penala de santaj, demonstrabil prin conditionari, sub amenintarea  falimentarii unei societati, prin simplul fapt al constrângerii acesteia să dea, să facă, să nu facă sau să sufere ceva împotriva voinței conducerii sale.

In cazul in speta ar fi pierderea unor contracte de publicitate, cu scopul de a submina si de a  suprima unul sau mai multe institutii media critice, drept un folos necuvenit obtinut de cel afectat de emisia respectiva.


Musafir

#865

2016-03-01 06:37

Superba initiativa! Jos mizeria, jos haznaua 1,3,n!

Musafir

#866

2016-03-01 08:23

Numai incultii au semnat mizeria asta de petitie. Nu sunt manipulati, dar fac ce li se spune !!!!

Jalnici!


Musafir

#867

2016-03-01 17:13

Pentru ca infaptuirea justitiei este fundamentul statului de drept.

Musafir

#868

2016-03-01 17:36

WOW, Ce justitie ? E vreun fost pdl-ist condamnat cu executare? Niciunul!!!!

Ce justitie , e o gluma buna!!!!

Antena 3 trebuie sa dispara pt ca mafiotii sa lucreze in liniste .

 


Musafir

#869

2016-03-01 18:06

Care justitie, aia  politizata si selectiva care dupa 12 ani de basism a condamnat doar unul de-al lor, pe dna. Ritzi, care a ajutat-o pe Eba, tinind la sertar marile tunuri, in rest toate dosarele sunt rezolvate pe criterii politice. Cazurile din anchetele jurnalistice ale A3 nu sunt luate in seama si fiind incomode pentru unii, vor sa elimine postul... Manipulatorii si postacii basisti acuza postul ca minte, dar nu aduc nici o dovada sau argument in acest sens, doar vorbe de ocara, jigniri, epitete purulente ca hazna, latrina... normal, cand n-au argumente si explicatii, singura lor arma e balacareala.


Musafir

#870

2016-03-02 16:57

Este o petitie a bunului simt, a indignarii fata de un trust media corupt si infect.

Musafir

#871

2016-03-02 20:13

Trebuie sa se inchida acest post de televiziune, pentru ca este o sursa continua de dezinformare si de intoxicare cu minciuni a populatiei. Si cel mai grav este ca apara infractorii.

Musafir

#872 Re:

2016-03-02 22:59

#14: -  

 

Scrisoare catre narcisistul care boicoteaza iaurtul
 
Daca ai reveni dumneata de pe Marte pe planeta Pamant ai vedea ca peste tot in lume , TOATE posturile de televiziune nu actioneaza intotdeauna etic , folosesc tehnici manipulatorii si dezinformeaza . De fapt ,daca urmaresti FoxNews - de exemplu , o sa spui ca Antena 3 este idealul jurnalismului , prin comparatie.
Daca doresti un jurnalism de calitate , (1)urmareste programele televiziunii care ti se pare mai apropiata de standardele etice si (2) nu urmari televiziunile pe care nu le apreciezi .
Deja economia de piata ti-a dat un instrument foarte puternic de selectie si boicot- TELECOMANDA.
Ca dumneata te crezi indreptatit sa faci boicot -nu televiziunii , ci firmelor care isi fac reclama la televiziune ,este dovada faptului ca ESTI CONSTIENT CA TELEVIZIUNEA ANTENA3 ARE MARE AUDIENTA si incerci sa gasesti o metoda prin care sa le iei dreptul oamenilor care se uita la Antena3 ,ca sa ii mai urmareasca programele.
CAND INCERCI SA ITI IMPUI VOINTA ASUPRA CETATENILOR EGALI IN DREPTURI CU TINE.( DA, TELESPECTATORII ANTENEI 3 SUNT EGALI IN DREPTURI CU TINE ),INSEAMNA CA LE INCALCI CU INTENTIE SI ORGANIZAT DREPTURILE.
Nu numai ca boicotul nu are niciun sens economic si nu are efect financiar dar va descalifica etic si moral . Cand veti constientiza ca nu aveti mai multe drepturi decat restul cetatenilor , atunci sa indrazniti ca sa vorbiti de civism si etica , pana atunci nu sunteti decat niste copilasi care se tavalesc pe podea in supermarket pentru ca lumea nu se invarte in jurul lor.
Daca nu ati citit Constitutia ,macar cititi informatii despre Narcisism , poate va recunoasteti cateva trasaturi de personalitate.

Musafir

#873

2016-03-04 15:53

Trustul Intact duce niște războaie politice josnice. Nu au nimic comun cu ceea ce ar trebui sa fie.Nu ma reprezinta, sunt dezgustatori !

Musafir

#874 Re:

2016-03-04 21:37

#844: -  

 cred ca vorbesti de  base

 

Sustinator tanar al Trustului Intact!

#875 Re: Re:

2016-03-05 11:07

#856: tyuuj - Re:  

 Asta nu inteleg acesti 6015 de idioti care au semnat petitia. Pentru ei inca nu s-a inventat telecomanda. Taceti dracului din gura ca va rad  si curcile. O sa va innecati in propria voastra vomitura. Nemernici ce sunteti si invidiosi. Nu se compara Antenele  Trustul Intact cu  mizeria care o propovaduiti voi. Sunteti niste incompetenti .