Împreună să-l susținem pe profesorul Ioan Laslo

intimul

/ #37

2012-05-31 15:56

Oamenii buni,am crezut si cred in continuare in nevinovatia lui.Nu exista o sentinta judecatoreasca definitiva ca sa putem sustine ca e vinovat de ceva.Am avut sa il cunosc indirect pe prof. Ioan Laslo printr-un prieten comun ce iubeste enorm de mult baschetul si copii.In urma cu 9 luni am trecut si eu printr-un asemenea gest de violare a intimitatii corporale a unei minore de 8 ani care imi este sora.Fapta a fost comisa de un salvator de vietii denumit profesional, pompier al ISU Mures.Desi exista dovezi medicale parafate de psihologi ai organelor legale(Protectia Copilului,Tribunalul Targu Mures,LSM Spital Clinic Judetean Mures), dar si probe date de declaratiile celor prezenti la momentul in care s-a savarsit fapta de violare a susorii mele, instanta considera gestul ca fiind coruptie sexuala.Rusine celor care cred ca VIOLUL= CORUPTIA SEXUALA !!
Legat de profesorul Ioan Laslo sustin ca totul acest circ este menit sa il demigreze valoric si profesional.Deja circula printre voi sintagma de "exista probe incriminatoare", consider ca degeaba exista ele daca nu exista si persoane care sa le sustina. Revenind la violul asupra acelor tineri, cred ca el s-a produs doar fictiv in mintea parintilor acelor copii.Tinerii la varsta de 8-9 anii sustin cea ce le furnizeaza un adult care ii manipuleaza psihic.Cat timp nu se dovedesc cu acte medicale agresiunea psihica savarsita de d-nul Ioan Laslo, dar si prin declaratii ale persoanelor martore la acele excursii si tabere, totul e relativ in acest caz.Evident ca masura arestului preventiv impus de procurori vine ca o masura de limitare a prejudiciul savarsit de un posibil infractor prin imposibilitatea lui de a-si manipula reclamantii sau pentru a nu-i permite o posibila fuga de la cercetarile ce vor urma. Adevarul va iesi la iveala in curand, iar daca se confirma contrariul cei ce au facut afirmatii neadevarate cu privire la profesorul Ioan Laslo,pot plati scump,credeti-ma.
Nu sunt profeu si nici avocat, ci sunt doar un jurnalist de profesie care trece prin cea ce trece profesorul Ioan Laslo pe care il consider prietenul meu. Fie ca Dumnezeu sa aiba grija de tine profesore, iar celor ce te acuza de asemenea fapte sa le dea viata pe atat de lunga precum le sanatatea lor acuma.Toate cele bune!