Respectaţi Legea Educaţiei Naţionale la UMF Tg. Mureş!

Anca

/ #1528 Re: Re: Re: T

2012-03-27 02:46

#1526: - Re: Re: T

In primul rand sincer multumesc pentru raspuns. Si mult respect pt atitudine.

Nu e vorba de a ma supara. Dovada e ca am ramas in aceasta discutie. Mi-a starnit curiozitatea.  Sincer am ajuns la acest site din greseala :)), nu cu scopul de a contrazice, de a cauta sau a explica ceva.  Dupa ce am vazut ce e aici mi-am spus parerea si da, stiu ca nu inseamna nimic atat timp cat nu este argumentata cu adevarat. E o parere subiectiva si nimic mai mult.

Imi pare rau ca a fost o insulta. M-au influentat poate chiar discutia pe care chiar azi am avut-o la servici cu un domn care credea ca nu sunt romanca fiindca vorbesc din Cluj-Napoca inainte sa asculte daca am accent sau nu (nu sunt 100% ardeleanca si de aceea nu prea am accent). M-am disculpat cu intamplarea de azi :).

Am facut referire la un imigrant pentru ca intr-un comentariu si T vorbea despre ei cum ca vorbesc romana perfect. I-am dat un exemplu ca nu e chiar asa.

Dar normal ca nu va vad asa o minoritate. Nici nu mi-as fi amintit de acel coleg daca nu se spunea de asta. Repet: prin comunicarea verbala se transmite maxim 30 % din mesaj si de aici mai departe intervine interpretarea, opinia fiecaruia.

M-am gandit la metode tinand cont ca orientarea mea e psihologia si ma pun in situatia studentilor dar repet,e o parere personala, nu ca psiholog. Subiectivismul nu ma va lasa sa fiu un bun psiholog acum :)

Ma bucur ca mi-ati explicat asa.