România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

/ #14189

2016-01-14 08:39

Din 2 motive semnez Petitia:
1. Nu mi se pare corecta acțiunea si posibilitatea de acțiune acordată de statul norvegian, in ceea ce privește Protecția Copilului! Un privat este privat, cu gandul la profit! Am înțeles ca pentru fiecare caz primesc cote de la stat! Guvernul norvegian, statul, trebuie sa înțeleagă ca daca primesc migranti, trebuie sa fie de acord si cu multiculturalismul, ASA cum si migrantul trebuie sa adopte regulile satatului norvegian! Nu cred ca fam Bodnariu, Nan, etc au fost atât de abuzivi vs copiii lor, reactia privatilor cu atributii in protecția copilului, fiind total disproportionata!
2. Noi romanii, sa substituim ceea ce statul roman, casa regală româna, nu vad sa se fii implicat din Noiembrie 2015, pana acum câteva zile! Nu inteleg cum au petrecut Sarbatorile acești reprezentanți ai noștri, stiind ca 5-16 copii sunt departe de Bradul de Crăciun făcut in familie! Nu am fost de acord cu ineptia ca Iohannis nu ar fi bun de președinte, pentru ca nu ar avea copii, dar vad ca nu s- a implicat pana acum decat cu un Follow Up. Kerry , când au fost blocate 2 nave americane, cu 10 militari, acum 2 zile, a si sunat pe omologul lui iranian! Asta spune multe!