Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #16913

2014-01-17 16:45

Sunt asa de prosti cei care lupta impotriva evaziunii fiscale incat nu au solutii sa combata bisnita. Exemplu< intri in supermagazine si vezi indivizi cu carucioare pline cu produse luate in scop engro ca asta se vede clar in caruciorul lor. Intrebarea mea acei oameni isi iau provizii pentru zile negre sau camara???? Nicidecum ! Acei oameni trebuie filati si urmariti de ANAF pana ajungi la magazinul lor acasa unde isi descarca marfa in magazinul sau Buticul (ABC) personal si imediat in secunda 1 magazinul inchis facut inventarul si asa vor prinde marfa fara factura decat un simplu bon de magazin etc....etc... sa scapam de capusereala asta cu preturi ridicate la alimente si marfa trecuta prin zeci de maini si neplatita aciza, taxele etc. Poate cineva din dvs. se gandeste bine la ce am scris eu mai sus si face un reportaj pe tema asta sau le descreteste fruntiile celor din controlul Garzii financiare ca si asa au mai infiintat o Agentie de control dar nu stie nimeni cu ce se ocupa acestia. Pana si un copil de clasa a I-a face o urmarire de prindere in flagrant mai buna ca cei care in zi de azi pastoresc Tara asta si Finantele va asigur eu numai sa vrea.
Va salut.