Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #2685

2014-01-16 20:25

Doamnelor, domnisoarelor, domnilor.... Am tot urmarit cu Rreload tab" vreo 5 minute modul in care se semneaza petita aceasta.... Se semneaza cu furie, cca 20-30 semnaturi pe secunda, iar asta inseamna ceva: inseamna ca este ceva adevar, si nu putin, in petitia asta.

Pe mine cel putin ma unge la inima, o sa stau cu petitia deschisa cit e deschis si calculatorul, sa am si eu macar atita bucurie, sa vad numarul de semnaturi crescind continuu, macar pina la 7.400.000....

Nu am absolut nimic cu cei care nu cred in petitia asta, pot exista si semeni care sint cu Basescu, nu am eu cum sa influentez lucrul asta. Insa vreau sa se stie (prin "se"-ul impersonal intelegind atit suporterii basismunlui, cit si bruxell-ezii si transatlanticii datatori de sfaturi, cit si distinsa curte constitutionala, cit si distinsul c.s.m...) ca sint si oamneni ca noi, omaneni care nu cred, nu vor si nu pot cu Basescu. Aia e. Si ce scrie in petite, chiar asa este, domnule! Nimic nu este mai enervant si mai frustrant decit sa iti hahaie si sa iti rida cineva in fata, sau sa iti spuna ca albul e negru.