Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !


Musafir

#176

2016-03-18 22:22

Pentru amenajarea tuturor puburilor unor separeuri -fumatori/nefumatori... Cu toate ca sunt in Londra si deja m'am obisnuit...

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-03-18 22:22



Musafir

#178

2016-03-18 22:23

Pt ca ma simt discriminata si urăsc ipocrizia nefumatorilor!!!!

Musafir

#179

2016-03-18 22:23

jos fumatoriiiiiiiiiiiii

Sergiu

#180 Re: Re: Re: Re:

2016-03-18 22:24

#169: Gandeste, apoi vorbeste - Re: Re: Re:  

 Pentru ca e Romania. In alte tari viata e altfel, a spus raportat la Romania

vlad

#181 Esti dus cu pluta baiete

2016-03-18 22:24

Creezi in capul tau o lupta intre fumatori si nefumatori. Nimeni nu trateaza nicicum oamenii. Legea este referitoare la tigari. Atata tu , cat si eu , cat si x, avem aceleasi depturi intr-o cafenea. Puteam sa intram, sa bem o cafea, sa plecam. Daca vreunul din ion, maria, vasile (fumatori sau nefumatori) vor sa aprinda o tigară, nu au voie. Atata tot. Nimeni nu a dat o lege pentru tine mai specialule. Toti fumatorii sar de numa. Nu e pentru fumatori legea. Legea nu spune nimic de ""ANDREI, daca se proclama un fumator, doar EL nu are voie sa fumeze intr-un loc public!". Legea nu are treba cu ANDREI bai baiatule. Are treaba cu tigari aprinse in spatiul public. Atat eu, ca ex-fumator, cat si tu ca fumator, sau Viorica ca patroana de x kkt, nu avem voie, in caz ca ne taie capul acum, sa aprindem o tigare.  De maine poti sa nu mai aprinzi o tigare in  cafenea si gata. Sau de maine poti sa nu mai fumezi si gata, o sa vezi ca defapt nu era impotriva ta legea. Si bai fraiere, nu mai folosii cuvite gen discriminare, habar nu ai ce inseamna cuvantul ala. A discrimina nu inseamna ca tu vrei acum aici, sa tragi un fum, ai cineva zice -nu,du-te afara sa fumezi,si vino apoi ". Discriminari aplicate catre black people, sau gay people,  nu le pot schimba aia ma, tu doar fumeaza afara si gata.

Si nu cred ca viciu scoate asta din voi astea, prosti de rupeti, "discriminatii" pacii, prostia scoate asta. Faptul ca nimeni nu are voie sa fumeze in spatii publice si sariti voi, nebunii.

 


Musafir

#182

2016-03-18 22:25

daca vrei sa fumezi fumeaza la tine in casa....stau eu sa-ti suport fumul tau de tigara ca altceva nu am ce face...e te ce sa zic. 


Musafir

#183 Re: Re: Re: Re:

2016-03-18 22:25

#110: - Re: Re: Re:  

 Stai tu afara in frig si bea un suc / o cafea sau ce vrei tu . Sa vezi cum e . Dovada e ca barurile sint goale pentru ca voi nefumatorii nu mergeți

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-03-18 22:27


jos fumatu

#185

2016-03-18 22:27

sus legea, jos fumatu


Musafir

#186

2016-03-18 22:27

Din cauza faptului ca mi se par exagerata aceasta lege!!!!!

Musafir

#187

2016-03-18 22:27

Pentru ca si mie mi se pare aberanta aceasta lege
deh

#188 Re: De acord cu legea

2016-03-18 22:27

#163: - De acord cu legea 

 Nu ești obligat să intri, tu ca nefumător. Poate că mie, ca fumător, îmi place să duhnesc a țigară. Ai tu vreo problemă cu asta? Poate când mă întorc din club vreau să-mi pută hainele. E dreptul meu. Am dreptul să aleg. Nu împuțești o cameră cu o țigară. În cafenele sau cluburi, majoritatea sunt fumători, asta înseamnă că minoritatea are de ales. Dacă alegi să intri acolo unde știi că se fumează îți asumi și taci din gură. nu te pune nimeni să-ți bagi curu în fum.


Musafir

#189 Re:

2016-03-18 22:28

#186: -  

 ce exagerat? e f buna legea


Musafir

#190

2016-03-18 22:29

Nu cred că e foarte corect ca noi fumătorii să stăm afară, din păcate suntem dependenți și nu e chiar așa ușor cum cred nefumătorii să ne vindecăm.
Sunt convins că sunt printre nefumători care conduc de exemplu o mașină care poluează destul cât să ne facă rău la toți dar continuă să meargă cu ea,nu merge cu bicicleta iarna la sevici.
Cred că trebuia găsită o soluție de mijloc, producătorii să facă țigările mai puțin nocive, ventilații bune, etc

Musafir

#191 Re: Re: De acord cu legea

2016-03-18 22:30

#188: deh - Re: De acord cu legea 

 pai tocmai...ca acum voi aveti de ales...noi suntem majoritatea: astia nefumatorii. daca vreti sa intrati in bar bine. nu pa. fumati afara...muahahahahaha


Musafir

#192

2016-03-18 22:30

Scoate-ti legea aceasta prosteasca !

Musafir

#193 Re:

2016-03-18 22:31

#192: -  

 iete ca nu o scoatem 


Musafir

#194 Re: legea CORECTA

2016-03-18 22:31

#15: robert - legea CORECTA 

 Hai sa interzicem si internetul, pentru ca unii idioti ca tine dauneaza celorlalti prin gandirile proaste care le au. Daca tot s a ajuns aici, hai sa studiem fiecare individ in parte si sa vedem la ce are dreptul si la ce nu.


Musafir

#195

2016-03-18 22:31

pt ca nu este normal sa interzică tot ce visează peste noapte nenorociții ce dorm in parlament...ne iau toate drepturile!!!

Musafir

#196

2016-03-18 22:32

Sunt fumătoare și faptul ca nu pot fuma la locul de munca este ultima problema!cea mai mare "buba" este ca lucrez într-o cafenea---- vânzările au scăzut cu aproximativ 60-70%---repet, este vorba de locul meu de munca,îmi câștig existenta de acolo!!!în maxim o săptămână îmi scot organele la licitație,în ritmul asta nu se poate continua!

Musafir

#197

2016-03-18 22:32

Sunt fumatoare si sunt de acord cu semnarea petitiei,deoarece cum bine zici in articolul scris proprietarii cafenelelor,barurilor au investit bani pt amenajarea locurilor pt fumatori si nefumatori deci nu mi se pare corect sa se interzica sa se mai fumeze din moment ce este spatiu amenajat pt noi nu facem rau nimanui mai luati.ne drak si viata ca in rest ne luati tot. Taxe, impozite si cate si mai cate mi se pare normal sa putem avea si noi dreptul de a bea o cafea linistiti si de a fuma o tigare intr.un loc unde ne simtim ok sper sa se faca ceva in cazul asta succes


Musafir

#198

2016-03-18 22:32

Este o lege facuta de tot rasul!!! Se puteau face foarte simplu 2 categorii...localuri exclusiv fumatori,localuri exclusiv nefumatori. In acest fel statul impaca si vaca si iapa!!! Dar,ceea ce nu intelege statul prin aceasta lege,este ca tot el de pierdut,pt ca foarte multe localuri or sa se inchida...de unde o sa mai primeasca statul bani? Or sa mai fie cozile infernale la platirea impozitelor? Clar nu!! Si momentan statul nu o sa simta,pentru ca vine vara,si lumea o sa stea la terasa...dar o sa vina noiembrie,decembrie..clar eu una nu m-as duce pe timp de iarna intr-un bar,restaurant,si sa ies afara la -15grade sa fumez. Si ca mine probabil sunt multi altii. Va simtiti mai europeni dupa 2 zile in care nu se mai fumeaza pe nicaieri???
Anonim

#199 hello

2016-03-18 22:32

nefumatorii sunt obligati sa inhaleze fumul vostru, vi se pare corect ? 


Musafir

#200

2016-03-18 22:33

 semnati degeaba breee.....nu puteti elimina legea asta. v-au facut-o de data asta...muahahahaha