Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !


Musafir

#1

2016-03-18 09:42

Sa vad scrofolinii care au votat fara cap mizeria asta cum reduc acum accizele. Oricum n-au facut cu banii aia decat sa si-i indese in buznuar, in loc sa creeze conditii umane in spitale. Pentru ei si pentru baragladinele puturoase care acum se inghesuie la 112 sa reclame vecinii (da!), imi voi ingadui sa le urez din toata inima ceva, parafrazand un ilustru contemporan: "Vreti sa faceti ceva pentru mine? Faceti infarct!"

Musafir

#2

2016-03-18 13:55

Un om, in week-end cabd nerge sa bea o cafea sau o bere are pofta de o tigara sa intre mai bine sa zic asa,

Musafir

#3

2016-03-18 14:38

Sunt fumator de aproape 9 ani ... primii 4 ani ma ascundeam de parinti desi imi spuneau ca daca fumez mai bine sa nu ma ascund decat sa fac prostii . Apoi de la 19 ani am inceput serios cu fumatul , ieseam cu baietii la o bere la un suc sau o cafea primul lucru pe care il faceam era sa punem pachetele pe masa. Mi se pare absurd ca cei care au acest viciu sa fie cenzurati. Mai bine sar creea programe sau institutii care sa ne ajute sa ne lasam de fumat decat sa ne interzica acest lucru intr-un mod grotesc. Dar ce sa mai ... e mai usor la noi la romanI sa dea o lege decat sa isi miste fundul si sa faca ceva in privinta asta.
#4actuala lege e aberanta...sotul meu desfasoara o activitate liberală ce ocupă o încăpere în casa n

#4 fumatul permis in cafenele si baruri:actuala lege e aberanta;sotul meu

2016-03-18 14:59

Actuala lege e aberanta!Sotul meu desfasoara o activitate liberala ce ocupa o incapere din casa proprietete personala,deci nu mai pot fuma nici acasa ,nici la seviciu!...Sa ies pe stada ca un homeless?


Musafir

#5

2016-03-18 16:22

Pentru ca sunt fumător , nu am o boala , e un viciu

Musafir

#6

2016-03-18 16:48

Am semnat aceasta petitie deoarece nu sunt de acord sa nu ai voie sa fumezi in baruri sau in cafenele...majoritatea clientiilor din aceste localuri fumeaza, iar daca esti nefumator poti merge in multe alte locuri in care nu se fumeaza! Atata timp cat o persoana alege sa fumeze, aceasta o face pe propria sanatate si din banii sai...Nu este normal ca fumatorii sa fie consideratii problema acestei tari care nu merge deloc din cauza celor care aplica legi doar pentru ca nu vor sa fac lucrurile care conteaza cu adevarat pentru aceasta tara! In loc sa "marginalizeze" fumatorii, ar putea inceta sa primeasca mita si sa fure din banii statului!
hater

#7

2016-03-18 17:06

Esti un prost fara rost. Da-ti foc!


Musafir

#8

2016-03-18 17:28

Legea din punctul meu de vedere este dusa la extrem in Romania...

Musafir

#9

2016-03-18 17:48

HAI SA NU OMORAM TINERII DIN ROMANIA CARE MAJORITATEA SUNT FUMATORI. VOI GUVERNANTII CREATI-LE CONDITII DE MUNCA SI VIATA DECENTE, SI POATE ATUNCI CAND VIATA LOR NU MAI ESTE ASA STRESANTA RENUNTA LA FUMAT

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-03-18 17:52



Musafir

#11

2016-03-18 18:01

Pentru altele mai grave nu se face nimic ..daca nu au ce face sa gandeasca la spitale si alte chesti mai importante decat sa interzica fumatul ..

Musafir

#12

2016-03-18 18:19

Pentru ca sunt fumătoare și nu mi se pare corect avem alte probleme de rezolvat în țară asta nu fumatul :alcoolul ,drogurile ,spaga și multe altele

Musafir

#13

2016-03-18 18:20

Problema îi ca dacă vor sa ne lăsăm de fumat,de ce nu interzice fabricarea lor?de ce trebuie sa ne arunce în strada?pe strada nu sunt nefumatori?nu avem o țară de câcat doar conducerea,din cauza hoților ăstora ne urâm țara!Rușine sa le fie,și sa nu uităm că parlamentarii nu își mișcau fundul afară sa fumeze , fumau sau poate încă fumează în parlament


Musafir

#14

2016-03-18 18:33

Am semnat acesta petiție, deoarece sunt de părere ca fiecare proprietar își poate alege grupul tinta chiar și fumător sau nefumător. Sunt de părere ca dacă nu exista spatii destinate fumatorilor practic se ajunge la discriminare și încălcare libertății mele de a alege cat și a patronilor de localuri.
robert

#15 legea CORECTA

2016-03-18 18:35

Mie mi se pare foarte corecta legea. Degeaba dati exemplul cu alcoolul, un om cand bea nu afecteaza sanatatea celor din jur. Nu doar in Romania exista legea asta, ci in toate tarile civilizate. Se stie ca fumatul creste riscul de imbolnavire de cancer. La fel de periculos este si fumatul pasiv, adica de ceea ce aveau parte nefumatorii obligati sa suporte viciul altora. Daca v-ati uita pe sondaje ati observa ca fumatorii sunt un procent mic din populatie. Nu este nimeni obligat sa suporte, sau mai bine zis sa inhaleze prostia altora. 

o mama de vagabonzi fumatori

#16

2016-03-18 18:41

Sa ajunga tinerii sa nu aibe un loc unde sa se simta bine, dupa ce ca salariile sunt de mizerie,  domnilor parlamentari trebuia sa aliniati salariile tinerilor la nivelul tarilor din UE apoi sa le cereti sa fumeze pe strazi sau deloc. Sunt mama de baieti 29 si 25 de ani si sunt convinsa ca nu aceasta lege ii va determina sa se lase de fumat - ci increderea intr-un viitor fara grija zilei de maine. De fapt aceasta este o cale de hartuire a tineretului din ROMANIA, ca de scolari aveti grija prin programul -cornul si laptele contaminat- RUSINE-

 


Musafir

#17

2016-03-18 18:46

Nemulțumirea de a servi o cafea intr-un bar fără o țigare

Musafir

#18

2016-03-18 18:48

Deşi nu sunt fumătoare, consider că este inuman ca ei să nu aibă un loc pentru viciul lor. Cât despre renunţarea la fumat, nu cred că interzicerea fumatului va determina pe cineva să facă acest lucru. Doar voinţa proprie.

Musafir

#19

2016-03-18 18:48

Pentru realitate...

Musafir

#20

2016-03-18 18:54

Este o lege aberanta,imposibila

Musafir

#21

2016-03-18 18:54

Citisem undeva în legea asta de ....., că defapt se urmăreşte cu totul altceva " Reducerea Ocaziilor Sociale"

Musafir

#22

2016-03-18 18:59

Interzicerea fumatului in BARURI si CAFENELE este o GRESEALA,in restaurante este de inteles,unde se mananca sa nu se fumeze...Asa omul poate sa aleaga unde vrea sa bea o cafea sau o bere,sa fumeze sau nu...produsele din baruri se gasesc si in restaurante.

Musafir

#23

2016-03-18 18:59

Sunt fumatoare si urasc aceasta lege!

Musafir

#24

2016-03-18 19:00

pentru ca nu sunt de acord cu legea , trebuia separat ca in vagoanele de tren fumatori si nefumatori
George

#25 Re:

2016-03-18 19:02

#18: -  

 cum n-au loc? au loc afara, au loc acasa, care-i problema?