SA FIM ALATURI DE PARINTELE BERINDEI DIN TOPLITA!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția SA FIM ALATURI DE PARINTELE BERINDEI DIN TOPLITA!


Musafir

#1

2016-02-22 11:34

Toplita are in sfarsit un preot adevarat, in persoana Parintelui Berindei, care probabil ii incurca pe altii. Rusine la cine face aceste manevre, indiferent de rangul pe care il poarta. Oare nu prin aceste manevre ale ,,mai marilor" se vrea indepartarea enoriasilor de Biserica?
ADELINA TEPELUS
Autorul acestei petitii

#2

2016-02-22 11:39

din pacate aveti dreptate, nu stim sa apreciem oamenii buni! totul e legat de interese la noi......pacat......


Musafir

#3

2016-02-22 11:47

Rusine Rusine Rusine
Patriarhiei Romane
Am ajuns sa cumparam credinta
Adriana

#4 Rusine.....

2016-02-22 11:54

Rusine,din pacate asa se intampla cu oamneni buni,aceeasi tactica aplicata si parintelui Alexandru(Ducu)a facut multe pt toti oameni din Calimanel,a fost mai mult decat un preot si din pacate cu ce s-a ales!!!!!?????Rusine celor care i-au astfel de decizii!!!!!!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-02-22 12:03


Cristi
Musafir

#6

2016-02-22 12:09

Când preoţi de genul părintelui Berindei vor exista tot mai mulţi în Biserica Ortodoxă, atunci vom putea vorbi de reforma spirituală a ortodoxiei în România şi poate tineretul va începe să se îndrepte mai mult către Biserică.
„Poți să prostești unii oameni tot timpul și toți oamenii un timp, dar nu poți să prostești toți oamenii tot timpul.” - Abraham Lincoln


Musafir

#7 Nu vreau sa judec!!!!

2016-02-22 12:09

...dar cum sa ajuns oare aici ???oare oamenii din Toplita ii cunosc adevarata fata ???????sau vad doar bunătatea lui??oare e adevărat ca e asa cum crede lumea???


Musafir

#8

2016-02-22 12:12

-Pacat,mare pacat,Toplita va pierde un om de onoare si de o mare valoare,Doamne ajuta sa ramana printre noi toplitenii!

Musafir

#9

2016-02-22 12:13

Chiar nu vad logica de ce sa dai afara un preot bun la suflet care munceste in slujba Domnului si a oamenilor nu cu interese de afaceri sau alte cele...

Musafir

#10

2016-02-22 12:14

Am semnat petitia pentru ca sustin din toata inima un OM , un preot ,un om porivit la locul potrivit, devotat pentru biserica , pentru oameni,pentru D-zeu.Si va indemn si pe voi sa o semnati ! Haideti sa fim alaturi de parintele nostru ACUM pentru ca acum are nevoie de noi ! Azi , cat mai repede si cat mai multi !Asa sa ne ajute D_zeu !

Musafir

#11

2016-02-22 12:20

Lasati-l pe parinte acolo unde e locul lui si unde a facut treaba buna pentru obste si pentru sfantul lacas...

Musafir

#12

2016-02-22 12:25

parintele Berindei este un preot asa cum ar trebui sa fie toti preotii din tara asta

Musafir

#13

2016-02-22 12:25

Datorita Parintelui Berindei l-am descoperit pe Creator !
La casatoria copiilor mei Mircea si Alexandra, imi doresc ca parintele Berindei sa oficieze slujba religioasa !

Si daca o mama isi doreste asa ceva pentru copii ei inseamna ceva mai presus de cuvinte !


Musafir

#14

2016-02-22 12:41

Au dreptate cei din " Clubul afaceriștilor " Covasnei și Harghitei sa-l mute ,pt ca nu se cauta " harul" ci "Hammer-ul".Cat să se mai " roage" și "trimisii altui Domn" să înțelegi PARINTE BERINDEI?

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-02-22 12:49


Multe de spus...

#16 Sunt multe de spus...

2016-02-22 12:51

E o mafie mare la nivelul Covasnei si Harghitei. Dragii mei, pana sa nu vina un alt episcop, a cam fost liniste si pace. Se vede ca, omnul care a sfintit zona Harghitei, Ips.Ioan Selejan a plecat si a venit Ps Andrei. Probabil un afacerist care creeaza multa dezbinare. Asta e, cam greu sa facem ceva... de protopopul de la Toplita, ce sa mai zicem...un om fara frica de Dumnezeu.


Musafir

#17

2016-02-22 12:53

Pentru ca merita sa fie preot în continuare aici unde a făcut atâtea lucruri frumoase. Toată stima și respectu pt el nu îl cunosc personal dar am auzit numai cuvinte de lauda la adresa dumnealui. Dumnezeu să-l ajute și sa fie cu el. Cu tot respectul Maricica
Danielus

#18

2016-02-22 12:54

Cel mai bun parinte pe care l-a avut Toplita. Pacat ca se ajunge ca cei mai buni oameni sa fie nimiciti fara scrupule...Rusine,,,


Musafir

#19

2016-02-22 12:59

Este un preot foarte bun si on om cu sufletul mare,este vechi in oras si merita tot respectul,nu badjocorit!

Musafir

#20

2016-02-22 13:03

Pentru ca îl cunosc pe Părintele Berindei si stiu ca a facut multe fapte bune

Musafir

#21

2016-02-22 13:09

Parintele Berindei a slujit in Miercurea Ciuc. Are har de preot, daruit de Domnul, cum rar intalnesti si mai presus de toate are darul de a -si ajuta aproapele. Nu stiu cu ce a gresit dar, orice ar fi, merita iertarea superiorilor Sfintei noastre Biserici Ortodoxe . Daca nu are loc in Toplita, ni-l dorim in Miercurea Ciuc langa preotii nostri iubiti ce slujesc la cele doua sfinte biserici ortodoxe.
Doamne ajuta!

Musafir

#22

2016-02-22 13:10

Pentru suflet, bunatate, credinta, implicare si multe, multe altele, parintele Berindei merita tot respectul! Nu judec pe nimeni, nu desconsider pe nimeni... doar ii sunt recunoscatoare acestui OM!

Musafir

#23

2016-02-22 13:11

PARINTE daca nu va interesează cele lumesti (casă ,mașini...), lăsați alți slujitori ai DOMNILOR să ne păstorească.S-au gândit probabil ca-i parohia prea mare și ăți mers prea mult pe jos, asa ca veți primi una mai mică(maxim pt o buclă cu bicicleta).Să ne lăsăm în voia lor... ca știe Ei ce face.

Musafir

#24

2016-02-22 13:12

Va sustinem cu tot dragul si suntem convinsi suta la suta de sustinerea tuturor!


Musafir

#25

2016-02-22 13:24

Pentru ca este un PREOT ADEVARAT...si merita sustinut cu tot sufletul. Rusine celor care nu stiu sa-l aprecieze!!!