Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

Lidia Jianu

/ #151

2013-02-23 00:15

Astazi am incheiat o alta saptamana de lucru... O saptamana in care s-a muncit ca si pana acum cu daruire, responsabilitate si dragoste, o saptamana care nu s-a deosebit cu nimic de toate celelalte...doar ca...zambetul colegilor mei( acel zambet pe care pacientii nostrii il cunosc) a fost putin mai trist... Nesiguranta, incertidudinea, lipsa perspectivelor ... isi pune amprenta asupra lor, desi nici unul nu lasa sa se vada acest lucru... Si totusi...faptul ca dumneavoastra ati venit intr-un numar atat de mare alaturi de noi...si dati senzatia ca va transformati intr-un val urias...ne da speranta si certitudinea ca nu suntam singuri, ca acea...trasatura de caracter cu care ne-am nascut, ca spiritul in care am fost educati nu a pierit si ca OMENIA (despre aceasta calitate vorbesc) nu va pute fi strivita de nimeni...
Iar pentru cei care nu stiu, si nu-mi cunosc colegi...vreau sa va spun ca...ZAMBETUL lor nu va fi sters niciodata pentru ca il au in inima... iar aceasta calitate e atat de rara si cu atat mai pretioasa....
Va multumim tuturor ca sunteti alaturi de noi, va multumim ca ne sustineti si ca impreuna putem da aripi sperantei, transformand-o in realitate!