Cerem impozitarea Bisericii Ortodoxe implicată activ în politică


Musafir

/ #216

2016-11-06 10:11

Sint o persoana laica.Nu vreau sa fiu erou dar,cind vezi cit de falsa este biserica ortodoxa,in frunte cu KGB/ul Kiril di Moscova si cel moldovean,asa zisul flacau al bisericii ortodoxe,si mai ales cel de la Balti Marchel,trece pofta sa mai fii sustinatorii credintei crestine.Am fost la o biserica din Chisinau si am cumparat 4 luminari de 1 leu,cind trebueau sa fie cel putin 10 luminari.Unde se duc banii bisericii ortodoxe?Uitati-ve ce case au,cu ce masini merg,ce fete frumoase iubesc.Nu sint gelos.Cind vad ca sintem amagiti de un grup mare de preoti ce profita de slabiciunea noastra,ma revolt in sufletul mei.Mai mult nu pot face.Citind petitia,sint intr-u cu totul propunerea ca,in sfirsit trebue sa avem curajul sa spunem realitatea.Sint deacord ca,biserica ortodoxa este implicata in politica si trebue sa plateasca contribut statului-Republica Moldova.Inceputul este bine pentru ca,slujitorii bisericii ne impart in-buni si mai putini buni.Este regretabil dar,sint deacord pentru ca,biserica sa plateasca contribut statului,nu lui Kiril al Moscovei.Mult succes!Cu respect Vasile.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...